Групи за взаимопомощ

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

RANDOM_AVATAR
User

Radensen

5

Нед Окт 30, 2011 3:00 pm

Групи за взаимопомощ

Мнениеот Radensen » Нед Окт 30, 2011 3:11 pm

Здравейте всички! Отскоро съм регистриран, но чета отдавна. На 23 години съм от Варна. Претърпях тежка раздяла и съм в дълбока депресия. Предлагам организирането на нещо като срещи (събирания) в които да говорим за проблемите си(без значение какви са те - загуба на близък човек, раздяла и други). Може да звучи малко глупаво, но мисля, че с приятелска подкрепа винаги можем да се справим с всичко!
Ако има желаещи пишете на лично, а защо не и тук.

ПС:Молба към модераторите - ако темата не е за тук моля преместете я :)
RANDOM_AVATAR
User

acousticjama

4

Чет Сеп 15, 2011 11:15 am

Мнениеот acousticjama » Нед Окт 30, 2011 8:27 pm

Аз съм ЗА, но съм от София.
RANDOM_AVATAR
User

Radensen

5

Нед Окт 30, 2011 3:00 pm

Мнениеот Radensen » Сря Ное 02, 2011 6:31 pm

За всеки град могат да се организират стига да има желаещи. :) Двама заедно се чувстват по добре отколкото сам човек. :)
RANDOM_AVATAR
User

icecool

1

Съб Юни 03, 2017 9:14 am

Re: Групи за взаимопомощ

Мнениеот icecool » Съб Юни 03, 2017 9:25 am

Здравейте, случайно попаднах на тази тема днес докато рових в интернет.
Аз съм на 35 от Варна, и преди броени дни също се наложи да остана сам.
След като дълги години влагах всичко от себе си в тази връзка, раздавах се изцяло, бях верен и всеотдаен към нея, след 5 години бях заменен точно за 2 дена...
Като се замисли човек, едва ли е било за 2 дена, а аз от толкова явно го знам...
Това бе много специален за мен човек, и все още е в сърцето ми, но виждам еднои студено безразличие и непукизъм в замяна...
Като човек който не пие алкохол, се пропих, налага се да пия успокоителни, за да мога да преглътна някак факта, че човека който обичам е докосван от друг.
Да гледам как за най-ценния ми човек, аз съм нищо... Да гледам как най-ценния ми човек, се превърна в мой непознат ...
А толкова много съм дал за нея за да е това което е днес ...
Но уви ... направи ме на пух и прах, превърна ме в руини, и продължи без да се обърне назад.
След 5 години тормоз да преглъщам лъжи и изневери, но да не мога да позволя сълзи в очите й, или да я нараня, те ме нарани толкова лесно и безотоговрно, все едно никога не съм значил нещо за нея ...
Всеки ми казва забрави я, не я мисли, продължи.... Но не е толкова лесно колкото на думи.
Как да забравиш един човек който ти липсва всяка секунда ?
Самият аз осъзнавам факта, че се намирам психически лабилен в момента и е емоционален срив ... Как да продължа не знам, бях отблъснал всички от себе си заради нея, до толкова, че днес когато ме захвърли като боклук, няма към кой да се обърна във Варна да кажа имам нужда от помощ ...
Толкова много съм се вложил и раздал за нея, и не само любов съм дал, а всичките си мечти, надежди, смисъл на живот, усмивката си, щастието си, просто всичко.
И в един момент когато нея вече я няма, изгубих всичко това ....
Кажете ми, как един човек е посилен да понесе всичко това и да не е в моето състояние ?