Гневът- непреодолим ли е?

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

RANDOM_AVATAR
User

Елена

12

Пет Юли 14, 2006 12:06 pm

?!

Гневът- непреодолим ли е?

Мнениеот Елена » Пет Юли 14, 2006 12:35 pm

ЗА мене лично гневът е непреодолим... понякога.
Той е част от мене и ако го задържам, мисля, че ще се пръсна на парчета. И това е проблем за хората около мен- как пък не ми свикнаха?! :roll:
Не ми действат съвети от рода на "Дишай. Брой до 20. А сега до 30..."
Мисля, че не можем да избягаме от гнева- нито от своя, нито от чуждия, той е е естествен като сутрешното пишкане...
Вие сте на ход!
Усмихни се:)
Аватар
User

Gabinka

521

Пет Юли 14, 2006 10:12 am

София

Мнениеот Gabinka » Пет Юли 14, 2006 2:27 pm

Да си кажа честно аз също не мисля, че гнева може да ти мине само като дишаш дълбоко и т.н. То е състояние при което си неспокоен и няма начин то да излезе от теб само от "чистия въздух" - трябва да го изкажеш, за да ти олекне и да го преодолееш. А колкото повече го държиш в себе си толкова повече се насъбира и в един прекрасен момент всичко излиза дори и да не искаш ( и за съжаление в повечето случай се излива върху хора които не го заслужават). Ето защо когато нещо те тревожи,ядосва, гневи - ГОВОРИ! Съвет към всички :)
RANDOM_AVATAR
User

Елена

12

Пет Юли 14, 2006 12:06 pm

?!

Мнениеот Елена » Пет Юли 14, 2006 2:47 pm

и крещи :wink:
Усмихни се:)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пет Юли 14, 2006 2:58 pm

В Япония за да се справят с гнева на служителите си, работодателите са измислили нещо което би било от полза и тук. Имат стаички в които можеш да трошиш порцелан и всичко каквото ти падне,крещят си на воля или играят Дартц като целят работодателите си със стреличките... купуват всичко на разпродажби от разни хотели и така имат една стая, която е като анти-стрес...
Не знам дали действат тези методи... мисля си че да...
И все пак, когато си гневен преброй до 100 преди да направиш или кажеш нещо, защото може и да нараниш някого, с действията си, а те да са били продиктувани единствено от емоциите в момента...
Не бива да си го изкарваме на околните, поне аз така мисляИзображение
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Сря Юли 12, 2006 12:55 am

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Пет Юли 14, 2006 3:15 pm

Оооо айде на говорим за Японците, че най-антистрес забавление при тях е в гореспоменатата стаичка да забождат бавно игли в очите на шефа си (естествено на кукла с лице на шефа), да не казвам че японците са луди за вързване ама.. :) не е ли малко странно :)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пет Юли 14, 2006 3:42 pm

Кое е странно... :D това с японците, ами намерили са му цаката, по добре отколкото да си го изкарват на хората... :roll:
иначе че са луди за връзване спор нямаИзображение
Все си мисля, че гневът може да се преодолее... Прекалено ли съм оптимистична? Не знам може и да греша...
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Пет Юли 14, 2006 4:43 pm

Е, всеки има състояния на гняв и лоши моменти. Аз се гордея обаче, че ги преодолявам по-леко, метода на броенето до 60 ми помага много, освен това, ако не се издържа вече изхвърлям гнева си чрез играта - като спортувам, най-често тенис на корт, там изразходвам излишната негативна енергия и се гордея със себе си, че успявам да постигна това :D
В други случаи изхвърлям лошите емоции чрез сълзи... Това също помага, даже понякога бе да знам защо и без да усещам ми текват сълзи, после си го обяснявам с това, че просто ми е излязла душевната болка с тях, и наистина ми олеква :D
При всички положения има начини за махане на гнева от човек, и то начини, които не са свързани с изкарване яда към близките и лошо настроение... Може да ти олекне, ако си напишеш това, което те е ядосвало на лист хартия, ако се обадиш на близък човек и излееш цялата болка, просто да те изслушат, а защо не и съвет да ти дадат... Има начини, нека не търсим само оправдания да се караме с другите ;)
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пет Юли 14, 2006 4:56 pm

Взе ми думите от устата дето се вика Mss. SmithИзображение
Сега се сетих за нещо... в университета ни научиха да правим едно нещо, което се казва плъст, прави се от вълна(но не от прежда, а от вълна си). Вълната се подрежда върху чаршаф, както е проекта или както ти дойде понякога(цветна е да речем) и се увива, после се полива с гореща вода(сапунена). както и да е, едва ли ще седнете да го правите... Интересен е начинът по който се изработва. Бие се с дебела летва няколко часа. та идеята ми е че това е супер антистрес терапия. ха ха... можеш да си изкараш цялата негативна енергия.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Пет Юли 14, 2006 5:11 pm

Galka написа:Взе ми думите от устата дето се вика Mss. SmithИзображение
Сега се сетих за нещо... в университета ни научиха да правим едно нещо, което се казва плъст, прави се от вълна(но не от прежда, а от вълна си). Вълната се подрежда върху чаршаф, както е проекта или както ти дойде понякога(цветна е да речем) и се увива, после се полива с гореща вода(сапунена). както и да е, едва ли ще седнете да го правите... Интересен е начинът по който се изработва. Бие се с дебела летва няколко часа. та идеята ми е че това е супер антистрес терапия. ха ха... можеш да си изкараш цялата негативна енергия.

Да, ясно ми е за какво става въпрос, поне се опитвам да си го представя :D
Ами в едно училище пък, май в Разград или Свищов, не съм сигурна, има салон за бокс, където вътре боксовите круши са с имена на учителите и директора, та като са ядосани учениците, хващат някой учител и почват да го "бият" с ръкавиците, много весело изглежда :lol: :lol:

:!: Идеята за този салон пък е на самия директор :idea: Има все още готини даскали :wink: :D
Изображение
Аватар
User

burnin`ice

44

Пет Юли 14, 2006 7:03 pm

Sofia

Мнениеот burnin`ice » Пет Юли 14, 2006 7:50 pm

то е ясно,че не трябва да си изкараме гнева...въпроса е как?защото като ми кипне и направо....изкарвам си го на хората около мен...и нз какво да правя,просто ...особено напоследък толкова лесно избухвам и то за глупости,че направо се плаша от самата себе си :cry: и наистина не знам какво да правя...

някой ще ми даде ли съвет...ама не от типа на брой до десет или пък мисли преди да действаш,а сериозен професионален съвет
Where are you? - Here.
What time is it? - Now.
What are you? -This moment.
Аватар
User

ParaPOD

51

Чет Юли 13, 2006 9:34 pm

Sofia, Bulgaria

Мнениеот ParaPOD » Пет Юли 14, 2006 10:36 pm

Ми аз гледам пред хора дори и да съм целия в гняв спирам да говоря... докато не улекне малко но се усеща как се събира някъде и някой път превъртам у нас за глупости... удрям стената, плача без сълзи, псувам и т.н.

бях си счупил пръст така щото ударих стената...

НО има един начин.. почвам да чистя нещо псувайки :lol: :wink:
Аватар
User

fraise_f

84

Пет Юли 14, 2006 4:23 pm

Варна

Мнениеот fraise_f » Съб Юли 15, 2006 2:08 am

ами..аз много рядко се ядосвам чак дотам,че да изпитам гняв :) принципно бързко кипвам,обаче след 2 секунди ми няма нищо :)...обаче аз съм типичният телец..последният път като се ядосох много си спомням че си свалих гривната,а тя беше с онея странни камъчета дето са много модерни сега (така и не разбрах как се казват)..почти същата като оная от ейвън,ако се сещате..както и да е:)..та свалих я,разкъсах и после я запратих в стената и всичките камъчета се натрошиха..и понеже много си я обичках и подивях още повече :) и тряснах един стол в земята, а после взех дистанционното за телевизора и го праснах в стената..добре че нищо му нямаше после,че наще щяха да ме убият :)..то добре,че нямаше и никой при мен..всъщност,ако човекът,с когото се бях скарала не си беше тръгнал най-демонстративно нямаше да откача така..обаче се почувствах ужасно безпомощна,а това е единственото нещо,което ме изкарва извън релси..и така се стигна до тая олелия :)та...моят гняв определено е неконтролируем :)добре че ми се случва много рядко:) :) :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
User

M2PR

27

Съб Юли 15, 2006 5:25 pm

S O F I A

Мнениеот M2PR » Съб Юли 15, 2006 5:48 pm

Трудно преодолим,но не и невъзможно
Изображение Изображение Изображение
BMW POWER
Аватар
User

DeLfInChenCetO

24

Съб Юли 15, 2006 10:08 pm

VaRna

Мнениеот DeLfInChenCetO » Нед Юли 16, 2006 1:03 pm

гнева е нещо,което ако сами позволим само тогава то ще съществува... приемайки трезво нещата няма да хабят хората нерви...затова аз лично избягвам да оставам емоцията да ме владее макар и това да ми се случвало...но гледам първо да усмисля нещата преди да си помисля да се ядосам и да наранявам хората...осамотението и размишлението в такива моменти на яерост поне на мен... ми помага :)
Ako Nqkoi Ne Vi Se Usmihva,Bydete Lubezni I Go Darete S Usmivka.Nikoi Ne Se NUjdae Pove4e Ot Usmivka,Otkolkoto Tozi,Koito Ne Moje Da Se Usmihva Na Drugite ;)))))
RANDOM_AVATAR
User

Odina

13

Нед Юли 16, 2006 11:59 am

Мнениеот Odina » Нед Юли 16, 2006 1:41 pm

Гневът е доста труден за овладяване....поне за мен. Когато съм много ядосана трябва да остана сама за 2-3 минути, да си събера мислите и да се опитам да мисля положително...
Следваща