Гневът- непреодолим ли е?

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

Аватар
User

moonlight

65

Чет Юли 20, 2006 7:46 pm

Варна

Мнениеот moonlight » Чет Юли 20, 2006 8:04 pm

По-скоро е трудно,но не невъзможно преодолим! Спокойствието е неговият враг и неговото лечение! Непукизмът в умерени граници също може да се окаже спасителен пояс!!!
Аватар
User

Psychea

25

Чет Юли 13, 2006 12:23 pm

Варна

Мнениеот Psychea » Чет Юли 20, 2006 8:28 pm

За мен гнева, като всяко друго нещо /почти/, ако е в умерени количества и насочен правилно би могъл да е доста добър стимулант за действие, и то правилното действие. Когато обаче премине в онази фаза, която аз наричам бяс е кофти. На всеки му помагат различни неща. Аз, например, сядам и пиша писмо до този, който ме е вбесил. Изобщо не е задължително да му го дам, дори напротив, рядко съм го правила. Но ефекта е поразителен - първо гнева ми се излива върху лист хартия, а не върху някой невинен и, второ, пишейки успявам да разбера точно какво ме е ядосало, какво в другия човек /важи и за ситуация/ е предизвикало гнева в мен. Стиганала до този извод после мога спокойно да кажа на човека, че еди си какво негово действие/навик/друго ми действа по този начин. И то след като съм го изляла на лист хартия /уорд/ вече мога да проведа този разговор спокойно и без излишни думи или действия, за които иначе бих съжалявала.
Незная някой друг тук пробвал ли е това и какво мисли по въпроса? Действа ли ви и на вас?
Water can carve its way even through a stone and when trapped it just makes a new path.
Аватар
User

acidfevergirl

2

Чет Авг 24, 2006 8:41 am

Мнениеот acidfevergirl » Чет Авг 24, 2006 8:50 am

аз въобще не се справям с гнева,изпадам в истерия...това е ужасно,прекалено съм лабилна в повечето случай
ILINA_K
Аватар
User

MORSKI_VULK

12

Съб Юли 29, 2006 9:35 pm

Мнениеот MORSKI_VULK » Пет Сеп 08, 2006 10:29 pm

Като съм ядосан се справям по няколко начина
- отивам на фитнес и почвам да вдигам здраво
- паля колата и газ /може и NFS :lol: /
- трябва да бия някой или да викам
- или просто го подтискам, защото добре мога да си контролирам емоциите
Аватар
User

didi

388

Чет Юли 13, 2006 2:09 pm

Варна

Мнениеот didi » Съб Сеп 09, 2006 8:28 am

само веднъж съм изпадала в истерия така да се каже и аз пак много добре си знаех какво и на кого го казвам само дето не ми пукаше за последствията но наистина не можех да се спра.. вече се научих да си контролирам гнева завидно добре :)
Without love, intelligence is dangerous. Without intelligence, love is not enough.
Аватар
User

pLqsSs

192

Съб Сеп 09, 2006 10:23 pm

Мнениеот pLqsSs » Нед Сеп 17, 2006 5:29 am

за мен гнева е нещо необходимо....в живота не винаги ти се случват най подходящите неща....неможе всичко да приемаш с усмивка....колкото и да не ти пука всичко се трупа(ба то и рима имало :D ) .
Според мен няма спокойни хора....всички се ядосват но някои просто не го показват или както казват - овладявали гнева....
Някои смятат гнева на признак на безсилие и слабост....и така да е, немога когато някой малоумник ме изнерви с безмислените си приказки или действия(които пряко ме засягат) да седя и да го гледам.Показвам чуствата които ме обземат - то си е чуство както когато ти е весело- не го криеш, не се правиш на тъжен, а си го показваш, смееш се.Дори да нараня някого поне сам бил истински държал сам се както съм се чуствал на момента - не сам се преструвал. Гнева можел да ти коства много и квО - и смеха също и прекаленото говорене и мислене....реално погледнато в днешно време за всичко можеш да съжаляваш....Keep it real някой беше написал :wink: :P
Who da FUCK u thinK u FUckiN with?? I'm da fuckin BosSs!!! I call da charge! Wipped, wipped, wipped real hard...
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Сеп 17, 2006 8:34 am

Искам да споделя още нещо за гнева. Разбира се, нямам желание да провокирам никого да прави като мен, това не е за стимулиране, а просто искам да споделя личен опит :)
Аз съм вегетарианка, от около 8 месеца. Преди това на няколко пъти ми се случваше да чувам около мен как разни странни жени говорят, че месото не е хубаво, защото разгнвява и озлобява. Беше ми странно, докато не проучих въпроса, и не се убедих сама. Научих, че месото наистина озлобява човек, и му предава отрицателна енергия, тази енергия всъщност я предава самото животно, което е изпитало ужаса на насилствената смърт. Този ужас, видян за последно в очите му, през неговия живот, се предава и на тялото му. Ето защо и йогите не ядат месо, ето защо и тези, които ядат такова са по-склонни да злобеят и да се ядосват.
Аз самата не ядях много месо, преди да го спра нацяло. Само пилешко, и то 1-2 пъти седмично, ала определено чувствах някаква тежест в псикихата си, и ми беше криво след това, и не си внушавах нищо, просто бях нервна... :? Затова реших да пробвам да видя как ще е, всъщност не само заради яда, а и малко исках да експериментирам ;)
Досега месо не ми е липсвало, а аз се чувствам много по-спокойна, и много по-добре, обичам си живота, и се радвам на всичко. Не изпадам лесно в депресии, не се изнервям лесно, и запазвам почти винаги самообладание в кризисни ситуации.
Отново казвам, че никой за нищо не искам да подтиквам. Просто споделям :)
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Нед Сеп 17, 2006 8:53 am

Едва ли би помогнало при всички. Липсата на месо в менюто ми ме изнервя, просто не мога без него... Така е и с много хора които познавам, баща ми, дори приятеля ми. Не мисля, че в това е разковничето. Но ето на теб е помогнало и ти успяваш да го преодолееш (гнева) по този начин. Поздравления за което. :)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Сеп 17, 2006 1:40 pm

Galka написа:Едва ли би помогнало при всички. Липсата на месо в менюто ми ме изнервя, просто не мога без него... Така е и с много хора които познавам, баща ми, дори приятеля ми. Не мисля, че в това е разковничето. Но ето на теб е помогнало и ти успяваш да го преодолееш (гнева) по този начин. Поздравления за което. :)

Благодаря :) Аз знам, че при всеки е индивидуално, а и е малко въпрос на внушение и навик може би.
Изображение
Аватар
User

Silence

15

Чет Ное 23, 2006 10:58 am

Пловдив

Мнениеот Silence » Съб Ное 25, 2006 7:43 pm

Струва ми се, реално кърпата е без възли. И мисля, решението е в опита да открием и намерим, как да премахваме създадените от умовете ни възли, вместо да се чудим къде да издяламе обема, получен от възела.
Аз обикновенно ровя в корените на нещата. Не смея да твърдя, че това е правилното решение за всчки... ( предполагам, всеки си е намерил най- ефективния за него самия начин) просто при мен това единствено действа. Упражненията във фитнеса са добра изходна точка на гнева, хабят енерджито, но не решават самия конфликт в главата ми.
Изначало, всеки изблик на гняв идва от неприемането на нечия гледна точка, от рамкирането на собственото ни виждане и стремежа ни да си седим на сигурно в изградените си вече концепции за света, без дори да се опитваме от всичко да съчетаем само най- адекватното за момента.
Научила съм се, или по- скоро още се уча, да не приемам вижданията си за окончателни. Едно такова винаги може да бъде променено- допълнено или напълно отстранено, от "среща" с друго, струващо ми се за момента по- адекватно.
Това определено действа, чак се чудя дали е добре да действа толкова... Както писа Psychea по- горе "в умерени количества и насочен правилно би могъл да е доста добър стимулант за действие, и то правилното действие." Изображение
Само миг дели храбростта от лудостта.
Аватар
User

pLqsSs

192

Мнениеот pLqsSs » Пон Ное 27, 2006 10:49 am

aaa eaT shIT
Who da FUCK u thinK u FUckiN with?? I'm da fuckin BosSs!!! I call da charge! Wipped, wipped, wipped real hard...
RANDOM_AVATAR
User

LIERO

5

Сря Ное 29, 2006 3:29 pm

That bitch retarded or what ?

Мнениеот LIERO » Сря Ное 29, 2006 10:25 pm

Mss. Smith написа: Беше ми странно, докато не проучих въпроса, и не се убедих сама. Научих, че месото наистина озлобява човек, и му предава отрицателна енергия, тази енергия всъщност я предава самото животно, което е изпитало ужаса на насилствената смърт. Този ужас, видян за последно в очите му, през неговия живот, се предава и на тялото му. Ето защо и йогите не ядат месо, ето защо и тези, които ядат такова са по-склонни да злобеят и да се ядосват.

Маце-писе (Поправено от "К*чко" (по req на Галка)), ти не си в ред.. Ми аз ще те изнасиля, ке те утрепеме и ке те направиме на кюфтета и ке те изядеме... хараби.. кюфтета с бонус оргазъм :/

Viva la позитивна енергия !!
Много СКАТ гледате..

btw, Аз само изразявам личното си мнение.. никой не искам да засегна :/

ПП: Аз явно 10 пържоли съм опаткал преди тоя пост, м ?
Аватар
User

pLqsSs

192

Мнениеот pLqsSs » Пон Дек 04, 2006 12:43 am

шибани шопи :evil:
Аватар
User

guergo

105

Вто Яну 16, 2007 7:32 pm

София

Мнениеот guergo » Чет Яну 18, 2007 10:05 am

Това показва че българите сме доста емоционални. Но...всеки от нас е излизал някога извън кожата си, така че е нормално.
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Вто Май 01, 2007 10:36 am

преодолим е. няма непреодолими неща.
само дето може би е добре да изследваш какво провокира гнева в теб..
Това, 4е нещата не винаги стават така, както би желала?
това, 4е хората правя неща, с които не си съгласна?
това, 4е самата ти не винаги постъпваш така, както искаш, защото понякога се налага да постъпваш както се налага?
"правя каквото мога, пък да става кавото ще" е много силна мантра в такива слу4аи.

"всяко желание крие страдание" казал Буда.
медитирай по въпроса. Не казвам да се оттървеш от вси4ки желания, само от тези, за които не намираш, 4е си струва да страдаш.

п.с. а как си с постите?
Аз също имах проблеми с гнева навремето, но от както спрях да ям месо, спрях и да се гневя.
(Дали при4ината е в промяната на диетата ми или в нещата, които ме накараха да се замисля върху диетата си -това е съвсем друг въпос, и не мога да отговоря еднозна4но).
Явно и други (Мисс Смит) са забелязали същото, така 4е може да не си въобразяваме.
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
ПредишнаСледваща