Помогнете! Параноя, Психоза или Хормонално разстройство

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

RANDOM_AVATAR
User

кос

2

Чет Дек 24, 2009 11:45 pm

Помогнете! Параноя, Психоза или Хормонално разстройство

Мнениеот кос » Пет Дек 25, 2009 12:03 am

Здравейте,

Имам нещо като параноя, но действа доста странно.
Започва със спазми, сърцебиене, тахикардия (около 100)
след това ужасно силно главоболие. След това ме е страх от всичко.
Страховете ми са свързани най-вече със страх да не ме уволнят,
но в повечето случаи са неоснователни.
Трае часове, понякога цял ден.
Не мога да спя в това състояние, което ме съсипва.
Също така напоследък се чувствам доста глупав и оглупяващ.
Работоспособността ми е ниска (това е обективно, не е мнение).

Симптомите са специфични за психоза и параноя.

Наскоро ми откриха че имам ниско ниво на калция в кръвта (6.7).
Симптомите са подобни.
Но не знам дали действа по този начин -- на периоди.
Моля Ви, помогнете ми.
Ако имам параноя трябва да си сменя работата -- работя с хора.
Ако е органично трябва да го лекувам.

Не живея в България.
Тук се чака около 3-4 месеца да ме види лекар-специалист.
k.
RANDOM_AVATAR
User

Dr.Psi

Ранг

Психолог

8

Нед Юли 23, 2006 6:47 pm

Varna

Dr.Psi

Мнениеот Dr.Psi » Съб Яну 02, 2010 4:04 pm

Здравей Koc,
Това състояние, което описвате е прилича по- скоро на страхова невроза , но е трудно да преценя дали кризите, в които изпадате са с невротичен или имат и психотичен характер.При всички случаи щом имате сериозни соматични/телесни оплаквания както е при вас трябва да се консултирате с психиатър, който ще прецени пряко състоянието ви и най-вероятно ще ви изпише лекарства, с чиято помощ ще намалите тези периоди както ги наричате.По-добре да чакате 3-4 месеца за консултация и лечение от колкото да не вземете мерки.Проблемът може би е свързан с нарушение на химичния баланс в организма, но има и т.н отключващи събития , които предизвикват това състояние – това може да са мисли за начина ви на живот и ситуацията в която се намирате, проблеми на работа или в личния ви живот.По- отношение на това, защо се чувствате оглупяващ, това се дължи на изсмукването от страховете ви на умствената и психична енергия на тялото. Това е естествена реакция на организма.Създавай си повече положителни емоции, контактувай с приятели повече и ако работата с хора ти доставя удоволствие и ти се отдава не е необходимо да я напускаш просто се лекувай!
Успех!!!
Най-добрата защита – Усмивката
Най-доброто лекарство – Оптимизмът
Най-мощната сила на света – Вярата
Най-стимулиращият дар – Надеждата
Единствената реалност – любовта
RANDOM_AVATAR
User

plamenshopov

3

Сря Окт 13, 2010 3:34 pm

Мнениеот plamenshopov » Сря Окт 13, 2010 3:51 pm

Д-р Батманжелидж обяснява в книгите си "Ти не си болен, а просто жаден", "Водата - натурално лекарство" как безсолната диета и обезводняването на тялото (дехидрация) могат да причинят множество заболявания, като астма и алергия, Алцхаймер, диабет, ракови заболявания, психически разстройства (депресия, страхова невроза и др.), остеропороза, сърдечни и бъбречни заболявания, автоимунни заболявания и др.
Водата, солта и калият с общи усилия регулират съдържанието на вода в организма. Водата трябва да проникне до всяка клетка на тялото, за да промие клетката и изхвърли токсичните отпадъци от метаболизма. Щом като попадне в клетката, съдържащият се там калий се свързва с нея и я задържа в такова количество, каквото позволява наличието на калия. Плодовете и зеленчуците, които ядем, съдържат голямо количество калий, но нямат сол. Солта кара известна част от водата да се задържа извън клетките (осмотично задържане на водата от солта), като осигурява баланса на водата, задържана извън и вътре в клетките.

Недостигът на вода и сол потиска имунната система и активността на нейните клетки, които се борят с болестите.
Как да пием вода?
На един килограм телесно тегло се падат 30 мл вода. Например при тегло 70 кг се приема малко повече от 2 литра вода дневно (2.1 л.). На 2 литра вода се прибавя една чаена лъжичка сол. Вода се пие половин час преди ядене и 2-2.5 часа след ядене.
Примерен дневен режим за пиене на вода със сол:
- 7.00 ч - вода;
- 7.30 ч - 8.00 ч. закуска;
- 10.30 ч - вода;
- 12.00 ч - вода;
- 12.30 ч - 13.00 ч - обяд;
- 15.30 ч - вода;
- 18.00 ч - вода;
- 18.30 ч - 19.00 ч. вечеря;
- 21.30 ч - вода.
Използвайте само нерафинирана морска или каменна сол. В магазин Била продават натурална сол (нейодирана) от Алпите без примеси, а също и морска сол на големи кристали, за която се смята, че няма примеси, освен йод. Натурална каменна сол (на буци, трябва да се натроши) се продава във ветеринарните аптеки. Не използвайте готварската сол, в която има около 2.5-5% канцерогенни примеси (anticaking agents).

Благословение!

Не се допуска спам и скрита реклама във форумите на Psy-Help
Администрация