Гранично разстройство

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

no avatar
User

Marigold

Гранично разстройство

Мнениеот Marigold » Пон Дек 20, 2010 9:11 pm

Здравейте! Отдавна не съм писала във форума, но една статия отново ме подсети за моите.. да ги наречем състояния. През годините съм чела доста и съм се интересувала, в отчаян опит да намеря отговор за това, което съм.. Вследствие на цялата тази информация сама съм си поставяла множество диагнози, за които и досега смятам, че са правилни.. Да, знам, че не съм лекар, но това, което съм чела напълно съответства на състоянията ми! Като се мине през депресия, ОКР и сума ти подобни състояния, та чак до граничното разстройство.. Това, което прочетох преди малко в статията (не само една), напълна съвпада! Не.. не си внушавам.. Вярно че съм си хипохондричка, но въпреки всичко, това не е от случаите, в които човек си внушава.. Искам да попитам има ли лечение за това чудо?! То ме мъчи от години, съсипва ме! Проваля ми живота, досега колко градивни неща исках и бих направила, ако не беше това.. То ми пречи, прави ме неработоспособна, слаба.. Пречи ми да общувам с хората, не само тези, с които бих искала да се сприятеля, ами и в професионална насока! Чудя се освен индивидуално лечение, съществува ли в България така наречената групова терапия, точно за този проблем?! Ако да, къде?!! Не мога повече да издържам това! Живота ми пропада.. Моля ви за съвет!
no avatar
User

Marigold

Мнениеот Marigold » Чет Дек 23, 2010 6:44 pm

Никой ли няма да ми отговори, да ме посъветва, моля ви !!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Съб Дек 25, 2010 11:06 am

Съжалявам че никои не се е отзовал на молбата ви за съвет, това означава че не сме в сътояние да ви помогнем. Вие сте стигнали до правилното решение да потърсите помощ и дори сте се насочили съвършено точно към вида помощ които трябва да получите. Да в българия се правят групови терапии но за съжаление връзката между психолозите е твърде слаба и е почти неизвестно кои и къде какво прави с клиентите си. Потърсете съвет от личният си лекър дави насочи към консултация с психолог и когато се свържете с него му кажете от какво имате нужда и може би той ще успее да ви насочи.
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Яну 05, 2011 10:57 pm

Аз също бих те посъветвала да се обърнеш към личният си лекар за насоки към някой добър психиатър или психолог.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Сря Юли 12, 2006 12:55 am

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Сря Яну 05, 2011 11:15 pm

Marigold написа:Никой ли няма да ми отговори, да ме посъветва, моля ви !!!!!!!!!!!!!!!!

Здрвавей Marigold, аз заставам зад мненията на колегите си и също ти препоръчвам консултацията с психолог.

Моля те дръж ни в течение какво се случва.
Ако хората знаеха винаги, какво да правят, животът им щеше да е по-лесен, НО често хората знаят какво да НЕ правят, а въпреки това го правят... Какъв парадокс нали?