Аз вече нямам депресия и искам да разкажа!

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

RANDOM_AVATAR
User

ariadna

1

Вто Юли 05, 2011 4:20 pm

Sofia

Аз вече нямам депресия и искам да разкажа!

Мнениеот ariadna » Сря Юли 06, 2011 5:01 pm

Здравейте! Искам да споделя с всички, че депресията може да бъде преборена. Аз успях! След като повече от 2 години пробвах какво ли не - лекарства, психотерапия, билки и т.н.- се записах на един курс по мненоника и там разбрах, че предлагат и ЕЕГ- биофийдбек. За първи път чух там за това, стана ми интересно и го пробвах. След като ми обясниха подробно и нагледно какво представлява, реших да пробвам. Направих 20 сеанса и колкото и клиширано да звучи, вече съм нов човек. Смея се, обличам се в цветни дрехи, имам нови приятели, а и доста от старите ми простиха за ужасното ми поведение, което вече е само лош спомен. Имам и нов мъж до себе си, който смята, че съм "очарователна и забавна"! Но да ви разкажа за фийдбека. Сядаш на един стол и на монитор пред теб терапевтът ти пуска видео игра. Казва ти каква цел имаш и започваш да играеш. Обаче няма клавиатура или мишка, а играеш само с мисъл! Уникално е! Той ти казва какво да мислиш и как да се почувстваш и когато го постигнеш, картинката се променя и играта ти дава точки. Обикновено имаш 3 неща, за които да следиш, което отговаря на 3 вида мозъчни вълни. Мозъкът събира информация от картинката и точките(те имат и звуков сигнал, било важно!) и запомня кое състояние е добро за него. Абсолютно безвредно е много интересно, а усещането, че отново си жив е НЕЗАМЕНИМО! Искам на всички да разкажа за това, защото знам аз как страдах и какво причинявах на близките си. Сега имам втори шанс и не вярвах, че някога ще го кажа, но ОБИЧАМ ЖИВОТА! Това е сайтът http://adea-bg.com/ . Ще се радвам ако съм помогнала поне на един от вас да се отърве от кошмара, в който и аз живеех преди. Ако искате, можете да ми пишете и на лично. Всеки заслужава втори шанс!
RANDOM_AVATAR
User

malkaluna

2

Пон Май 07, 2012 4:24 pm

биофийдбек

Мнениеот malkaluna » Чет Май 10, 2012 8:52 am

Здравейте, искам и аз да споделя че и на мен ми помогна ЕЕГ биофийдбека да се оттърва от депресията. Препоръчвам ви го.