ревнувам много

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Re: ревнувам много

Мнениеот Galka » Сря Дек 09, 2015 8:44 am

Маги, как вървят нещата при вас?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Нед Фев 08, 2015 3:36 pm

Търговище

Мнениеот magg-i » Пон Апр 04, 2016 9:12 am

Здравей, Галка и на останалите момичета, които ми помогнахте много. Вървяха добре до снощи...и вече окончателно съм решила да се разделя с този човек. Боли ме, но ще го преодолея. Няма непреодолими неща. През това време се държа много мило с мен, не е залитал/ поне не съм чувала/ Отново доверието ми към него се възобнови.До снощи........
От много време не бях проверявала телефона му. /сега ще ме смъмрите-защо ровиш?/Не намерих нищо, което да ме смути...., но си е писал с негов приятел, който неотдавна напусна града и заживя другаде с момиче. Та той му пише как тя била бременна и как имат конфликти между родители, защото са от различни етноси може би....Аз оставих нещата така....ами писали са си, макар да го познавам този негов приятел той не ми каза нищо. Е, да, мъжки тайни...пък не е задължително и всичко да знам. Мина се време около 10 дена и снощи разглеждахме снимки, видях съответния човек на снимка и се сетих. Попитах" неговата приятелка била бременна и нещо не се разбират ли?" А той"откъде знаеш, не, грешна ти е информацията" Та аз го прочетох по дяволите. И тук отново се разпали яростта във мен. Значи той ме лъже за такива дребни неща, а какво останало за друго....Каква е тази тайна, защо?....Естествено скарахме се, аз не му казах откъде знам....Според него аз съм била много хитра, купувала съм си други номера за да го следя/да припомня, че онази афера с момичето бях си купила друг номер/.Бях позабравила/не съвсем/, но отново ме връхлетяха спомените от тогава и му отвърнах с думите" аз не искам тел.номера на сервитьори", а той"откъде да знам"....и сега вече му поисках раздяла окончателна. Не мога да живея със спомени, бях му простила, бях забравила, а той отвори старите ми травми. Казах му"ако избереш да останеш с мен, ще те науча що е флирт, залитания и ще ти го върна с тройна сила" В момента съм на работа, довечера съм нощна и не мисля да се прибирам, за да му дам време да си прибере нещата.Стана ми безразличен този човек, особено като ми припомни за стари преживявания. Не го искам вече в живота си, макар, че си мисля, че ще ме боли, но до известно време....
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Пон Апр 04, 2016 9:49 am

А вярно ли е, че мъже, които имат познати на всяка крачка са лесно податливи за манипулации и безхарактерни. Защото този тип е такъв. Познати, "приятели" навсякъде и те естествено са на първо място....
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Чет Апр 07, 2016 9:47 am

Здравей! Аз мисля, че много излишно се измъчваш. Като си решила да я затвориш тази страница, затвори я. Остани сама с детето си и може би ще бъдеш наистина щастлива. Мисля, че синът ти е в такава възраст, че ясно да осъзнава, че имаш нужда от подкрепа и към настоящия момент той е този, който да се погрижи за теб. До колкото помня или беше 12 клас, или сега е първа година студент, нали така? Достатъчно голям е, за да се грижите заедно за семейството си. Не ти трябва такъв човек като приятелят ти, щом така се измъчваш. Мъже на този свят много, и при това свестни, добри и искрени. Не мисля, че една вързка би била успешна и спокойна, ако постоянно се съмняваш в партньора до себе си. Мислила ли си да се консултираш с психолог за тези твои страхове? Всеки се страхува да не бъде отхвърлен, излъган, но понякога нещата излизат извън контрол. Ти каза, че работиш в психиатрично отделение, ако се консултираш с някой твой колега мисля, че ще ти се отрази добре.
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Чет Апр 07, 2016 10:17 am

Здравей! Преди време се консултирах с нашата психоложка.И тя ми каза същото. Всички имаме страхове от отхвърляния, но мисля, че моето е извън нормата. Да, сина ми е първа година студент, много учи, спечели си стипендия, добро ми е детето, но той си има вече свой живот, приятелка, кръг от приятели. Между другото ми дава много добри съвети, почти като психолог. Неговото мнение е,че прекалено много се задълбочавам да мисля, много навътре съм приемала всяко едно нещо...., че моят човек не поглеждал друга жена, пък и да погледнел какво от това, всеки мъж го правел. Съгласна съм, и мисля, че с когото и да съм, дори да е по голям аз все ще имам същите страхове. Хорхе Букай/чета негови книги/ е казал/дано да не сгреша/- "да обичаш, значи и да имаш определени страхове, ако не искаш да ги имаш просто не обичай"....
Предишна