ревнувам много

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Re: ревнувам много

Мнениеот Galka » Вто Фев 10, 2015 2:44 pm

Имам предвид, че хем той ви държи сметка с кого общувате и дори ви чупи телефона..., хем не му харесва, че вие също държите сметка за това, че той си е писал с девойката. Това исках да кажа.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Нед Фев 08, 2015 3:36 pm

Търговище

Мнениеот magg-i » Вто Фев 10, 2015 2:48 pm

Приятелите му не са семейни, нито със сериозни връзки-повечето. За това и се притеснявам, разни развейпраховци, които по цял ден се чудят какво да правят....
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Вто Фев 10, 2015 2:52 pm

Честно да кажа аз нямам информация дали директно си е писал с нея или чрез някого, ако беше писал, тези пикли каквито са нахални все някй път щеше да му звънне месинджра на телефона.....и си мисля, ако той нямаше тъмно минало, т.е. правил е глупости и тя не е разбрала това можело е да се получи нещо....а пък в това време не съм усетила отдаличаване от негова страна, може би е чакал дали ще се получи нещо с нея....и това си мисля...
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Вто Фев 10, 2015 3:12 pm

Има ли някаква възможност да създадете някакви общи приятели? Например други двойки, с които имате общи интереси, занимания. Така ще може да излизате заедно, да се разнообразявате, защото прекарано време с други хора, но същевременно в присъствието един на друг, мисля, че ще бъде положително за вашите отношения и че това ще спомогне да се сближите по между си и да си имате повече доверие.
Разбирам Ви, че го подкрепяте и искате нещата да бъдат наред, но според мен е хубаво да си говорите без да се обвинявате. Защо не приемете, че нещата са приключили и не се опитате известно време да не дълбаете в това? Ето, наближава Денят на влюбените, покажете му, че държите на него и че искате нещата между вас да бъдат добре, ако имате възможност да отделите време само за вас двамата, поне час-два, за някоя разходка, хубав филм или вечеря, каквото и да е, но да е нещо, което ще ви отпусне и двамата, смятам, че напрежението, което се нагнетява, лека полека ще се намали.
Много пъти споменахте, че приятелите му се развейпрах и се притеснявате, че той ще се подведе по техния акъл. Нали осъзнавате, че никой не може да накара никого на сила, за да направи нещо. Вие от какво точно се страхувате, че може да се случи? Че пак ще залитне по някоя мадама, или нещо друго? Вие сте зряла жена и съм сигурна, че осъзнавате факта, че ако някой иска да отиде при друг човек, нищо не може да го спре. Колкото и да се опитвате, и със сила, и с добро отношение, той ако е решил да го направи и да покаже неуважение, това ще се случи. НО да предположим за момент, че нещата са приключили... Защо си причинявате ужаса да дълбаете в тази грешка? Какво ще постигнете с това, освен, че само ще се нараните и ще се изнервите допълнително? А вие защо сте с него? Кои са качествата, които той притежава и са важни за Вас?
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Фев 10, 2015 3:13 pm

Разбирам. Неприятно е, когато близките му хора не са сериозни. Но от друга страна каквито и да са ако той държи на Вас не би се подмамил по тях.
Неприятното е, че явно при вас двамата липсва доверие след като изпитвате и двамата такава ревност - и Вие към него и той към Вас. Трябва да поработите над това - и двамата. Ако искате връзката ви да не е задушаваща и да е щастлива. Защото няма ли доверие в една връзка всичко е безсмислено. Вечните мисли кой къде е във времето, което не сте заедно е ужасно натоварващо. И това би могло да помрачи щастието ви. Може би трябва да поговорите още веднъж за това, спокойно, без драми.
И Вие самата не сте сигурна дали е имало нещо или е плод на мислите Ви и е много тежко на базата на нещо недоказано да се измъчвате толкова много.

А всъщност може и нищо да не е чакал. Просто да е във вашите мисли?

Има едно клише, което е много правилно за вашия случай.

"Ако обичаш някого, дай му свобода – ако той те обича истински, ще се върне при теб, ако не, значи никога не е бил твой."
Опитайте се да си давате повече сбобода взаимно, обсъдете го това. Без натяквания за случилото се (или неслучилото се).
И пак опираме до първоначалното... Научете се да се цените повече, не се подценявайте мислейки си, че ще бъдете заменена от по-млада девойка. Трябва ви малко повече увереност в това, което сте всъщност.
Увереност, самочувствие и вяра/доверие (в самата себе си). Това ви трябва.
Времето ще покаже дали той наистина ви обича, по нещата, които прави за вас. Щом не е изстудял към вас, значи със сигурност желае да е с вас.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Фев 11, 2015 12:13 am

Момичета, разплакахте ме! Вие сте много мили и така бих желала да Ви познавам лично. Да, не съм убедена, че нещо е чакал или, че нещо е имало.Но....има едно но....Ако е търсил нещо, какво му е липсвало, като не е спирал да казва, че ме обича. Желае да ходи при моите роднини, както и той настоява аз да ходя при неговите и много се радва, когато аз пожелая да отида при неговите.Но....когото видях съобщението да иска телефонния й номер от негов приятел,, като края на съобщението беше -ок.започвам да действам, такъв номер не съществуваше, защото звъннах.
беше на работа, аз му вдигнах луд скандал, а неговия пръв отговор беше-защо ровиш? Нали си изтрихме профилите,, казах му -сбогом, а той не спираше да ми звъни, а аз да не му вдигам Това е първото съмнение-защо ровиш?Ами както той рови, така и аз, като няколко дена преди това счупване на телефон от ревност.Та така....той не спираше да ми звъни и СМС-и, като с.каза, че номера бил за братовчед му, след което се оказа, че е за негов приятелПърва лъжа.Отслабнах със 7 кг., а не съм от пълните ивисоките. Спрях да се храня, да спя....Сякаш предпочитах да ми каже-всичко свърши, намерих си друга,-щеше по малко да ме боли. Една седмица я дъвкахме тази тема и разнищвахме. Като едната вечер дойде сина ми при мен, които е бил съученик на момичето. и аз блъфирах, че сме ходили в това заведение, кафето е много хубаво, а съм видяла сервитьорката. Той се усмихна и ми се стори, че се стъписа. Отговора беше към сина ми- майка ти си мисли, че аз имам нещо с това момиче, тя ти е съученичка, аз със пикли и лигли не се занимавам.Опаааа...откъде знаеш, че му е съученичка?Не помня какво ми отговори, бях притеснена. След това и аз направих някои глупости за да разнищя историята. Влязох му отново в профила, само аз знаех паролата и писах на това момиче все едно е той- писанието ми беше, колко обичам приятелката си и да не ме закача, исках да разбера дали от нея или негова страна е закачката, ако е имало такава.А тя-ненормалник, ти не ме закачай! След това поредица от обидни думи за него, тя мисли, че е той, казах,че за мой приятел съм искал номера тя не отговори, явно не знаеше.След което още обидни думи каза неща, които никой не знае за него. Не вярвам той да й е казал, а явно тя е разпитвала, и някой я е светнал-а бе не се занимавай с него, той е такъв и такъв. А дали е искал да се занимае с нея или се е бъзикал, а тя явно е глупавичка и се хванала. Не знам. Обадих му се и казах-това е краят-момичето знае доста неща за теб. Остави работата си и отишъл при нея в заведението, като вдигнал скандал и я попитал откъде има такава информация за него.Тя се разплакала и му отвърнала, че момче от неговия град, писала си е с него и оттам е информацията. Собственика го изгонил.Значи тя се интересувала...защо....той ли е дал повод? Направих и др.нещо- купих си една карта на моб.оператор, и му изпращах СМС-и, все едно е тя...но явно съм прекалила. Съдържанието на моите СМС-и бяха от рода, ела в кафето, защо ме следиш, ще се обадя на приятелката ти да й кажа какъв си. Отговора от негова страна беше-никого не следя, аз съм на работа, престани да ме занимаваш, аз продължавах, а той -ей, лапе не ме занимавай.След което той ми се обади/явно се е притеснил дали наистина мнимата няма да ми се обади/ и ми каза, че могат да ми звъннат и довечера да ми покаже СМС-ите. Знам, че правех глупост, но продължавах. Той се усети и дойде при мен на работа, прати СМС на тоя номер и телефона ми изпищя. Тръгна към вратата и се върна. Защо съм правела детски работи, не съм ли знаела, че ме обича и че без малко да съм го вкарала в беля, още малко оставало и щял да отиде да й счупи каската/негови думи/Аз дори не съм я виждала, само на снимки,не мисля, че е нещо повече от мен, дори и малка.А при диалог със него, казах му, че искам да съм по висока, не съм от високите, а той-пак ми намекваш нещо. Та аз дори не знаех, че е по висока. Сори, за дългото писание, но все си представям как тя се вози в колата му, как ....дорли не искам да си го мисля. Тази вечер коментирахме, че за денят на влюбените ще отидем някъде, за лятото как ще се махнем за няколко дни. Каза ми, че ме обича. Но все пак трудно ми е да преглътна унижението и обидата, защото ако бях аз да искам тел.номер на мъж/ негови думи/ щял и той да разнищи това и да подлудеел.Много ми помагате, момичета, но ми трябва още време, все още се вкопчвам във всяка негова дума, без той да разбере, защо така го каза, а не иначе....Не можел да прости изневярата, ако съм прекрачела.....Виждам, че го напрягам с въпроси, това го изнервя, вече не го разпитвам, но.....не се е отказал от негови клишета-ела ме гушни, обичам те, дай целувка.....гледам да се грижа за него, тези дни беше болен, помогнах му, мед. работник съм. А снощи за да погъделичкам егото му казах-какво щях да правя без теб, а той отвърна- а аз какво щях да правя без теб....Но снощното съмнение с телефона отново леко влоши отношенията ни, като не спираше да ми звъни днес, видях, че е студен с.като се прибрах, опитах се да подобря това, мисля, че успях.Много ми помагате. Поздрави!
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Фев 11, 2015 7:44 am

Още нещо да добавя как ще го разтълкувате- сори, ако наистина ставам досадна...
Вечерта, когато сина ми беше при мен, и приятелят ми каза, че му е съученичка, понеже със сина ми са в топли отношения, го попита дали е девствена, като се смееше. Сина ми отговори-смееки се- а бе беше, а май вече не е. А той- аха значи са я оправили...Нещо от сорта...Това отново ме втрещи....Какво Ви е мнението за това? Много Ви благодаря?
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Фев 11, 2015 9:06 am

Наистина се усещам, че прекалявам, но тази сутрин ми стана лошо, и какво ли се чудя, не съм се хранела от 3 дни, само кафе и цигари, любимия се върна от работа и ме видя легнала. Попита ме какво ми е и предложи да ме закара до работа.или да не ходя. Аз отказах, а неговата реплика беше - да не взема да падна по пътя, поне да хвана такси, какво ми било, да не съм бременна/което е изключено/, чувствал се виновен сякаш......отново ми каза, че ме обича. Защо чувства виновностови изживявания? Съгрешил ли е, че чувства такива? Много ми помагате, момичета! Благодарна съм, че открих този форум....
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Фев 11, 2015 11:11 am

Здравейте, отново!
Прави ми впечатление, че задълбавате много в нещата, че разчленявате думите, че правите дисекция на всяка негова дума, на всяко негово движение едва ли не. Според мен така излишно се натоварвате и не е никак здравословно за вас. Ще се поболеете ей така от мъка без да е сигурно дали има нещо или не.

Той е казал, че се чувства виновен за това, че не се чувствате добре, но това не означава задължително, че се чувства виновен понеже е имал отношения с това момиче или нещо такова. Това би означавало също и че просто е загрижен за вас, че се намирате в такава ситуация от която се чувствате наранена, че не се чувствате добре.

Моят съвет лично към вас е да се погрижите за себе си. Не може да се отнасяте така с тялото си, да не се храните, да не спите. Не си съсипвайте здравето. Няма кой да ви го върне, нито нервите. От профила ви виждам, че сте медицинско лице, което значи, че сте напълно наясно какво си причинявате с това и че се изтощавате. Най-важното е, че имате и син, който едва ли би искал майка му да е съсипана от мъка и да не се храни и да не спи с дни.
Може да си вземете някакви билкови таблетки за успокоение, които да ви помогнат да спите спокойно и да сте по-спокойна като цяло.
И не се хващайте за всяка дума. Опитайте се да не го правите. Не е задължително зад всяка дума да се крие лъжа, конспирация и т.н.

Имате няколко варианта пред себе си.
Да продължите да сте мнителна и да не му вярвате, да измъчвате и себе си и него по този начин. И да го прогоните с тази мнителност, а себе си да изтощите от всичко това.
Да не му вярвате и да прекратите отношенията си с него. Ако не се чувствате щастлива, ако само това е в мислите ви денонощно и т.н. дали трябва да се измъчвате?!
Или да му повярвате, че ви обича и иска да е с вас и да продължите живота си спокойно. ( и двамата да започнете постепенно да градите по-голямо доверие един към друг).

Какво ви е нужно за да ви докаже, че не е имало нищо между него и момичето? От какво бихте се успокоили след като това, което казва и върши не ви удовлетворява? Какво би било достатъчно за да ви върне доверието, което сте изгубили?

P.S. Мога ли да се обръщам на "ти" към вас?
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Фев 11, 2015 11:29 am

Разбира се, че може...много хубаво говориш...Какво ми е нужно ли? Исках да попита приятелите си пред мен какво точно е ставало....исках да отидем двамата при това момиче, след скандала, който й вдигна за фалшивите СМС-и и щеше без малко да й счупи каската, както той се изрази/ не знам дали успяхте да прочетете първия ми пост от снощи доста дълъг е/ Тогава му бях казала да отидем двамата и по този начин да докаже пред нея, кой за какво е виновен. Естествено отказа-нямало да се излага....Вдигна й скандала, откъде тя знае работи за него....и собтвеника го изгонил....което също доказва, че не е имал намерение. Винаги е бил против изневяра, закачка ли е било, какво не знам
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Фев 11, 2015 11:49 am

Да доотговоря на въпроса ти. Разбира се, че предпочитам третия вариант. Вчера бях на кафе с колежка...ей..така да се разсея. Обадих м се да му кажа. Попита ме на кое кафе. Гттук отново се замислих. Страх го е да не отидем там в онова прословутото, където са ходили и да не разбера нещо.Прибрах се и ме разпитва....какво имало на кафето, какво сме си говорили....На няколко пъти ме попита това...
Да, мед.работник съм, работя в психиатрия..точно мястото, където би трябвало да се справя, но иние си имаме душа и страдаме, рухваме....
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Сря Фев 11, 2015 12:50 pm

Според мен, постъпките му, които описвате след въпросната случка, ясно показват и доказват, че той е загрижен за вас. Всички тези разпити къде сте била, с кого, добре ли сте, как се чувствате и че ви казва, че Ви обича, това е любов, загриженост и внимание, а не вина.
Като страничен наблюдател ми прави впечатление, че се хващате за малки думи и изрази. Това, че се е шегувал със сина Ви на тема онова момиче само според мен е добре, защото очевидно той се опитва да омаловажи момичето, да Ви покаже, че не значи нищо за него, а и било нещо незначително, на което и Вие самата не трябва да обръщате внимание.
Моят съвет към Вас е да обърнете внимание на малките жестове, които той прави за вас и да им се насладите, а не да търсите под тях скрит замисъл на вина. Идея си нямате колко по-добре ще се почувствате съвсем скоро, когато осъзнаете, че наистина има любов между вас двамата и всичко е в миналото.
Направете му изненада днес, вземете му някаква книга, която ще му хареса, някакъв сладкиш или любима напитка, ей така, без повод, просто за да засвидетелствате благодарността си, че той е с Вас, че Ви обича, че се грижи добре за Вас и сина Ви. Повярвайте ми, един мил, добър жест ще направи много повече за Вас самата, отколкото острието и на най-луксозния нож ;)
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Фев 11, 2015 11:52 pm

Благодаря Ви момичета! Плача, когато него го няма, мъжете/поне любимият ми/ мразят женските сълзи. Истината е, че се опитвам да владея ума си, но някак си не успявам. Тази вечер пак сгафих леко. Спеше, понеже е нощна и му звънна телефона в 22 ч., бяхме поръчали нещо по една негова колежка и аз бях забравила. Като чух женски глас и се ослушах. Попита го- дали спи, а той -не,не....чух,да си казва адреса и къде спира автобуса след работа.Попитах го кой беше, а той за това което сме поръчали. Отвърнах нали предния път ти го донесе на работа, е, да ама сега било повече и щял да го донесе мъжа й. След това- не чувстваш ли, че пак прекаляваш???Това неговия въпрос. Сълзи напираха в очите ми и да, вярвам, че е така, не бях такава, не бях, никога не ми е пукало, никога!В момента си мисля дали да не му скроя номер с някой мъж, да ми звънне вечерта и аз да кажа, че е грешка, как ще се почуства....
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Чет Фев 12, 2015 1:03 am

Какво ще постигнете с тази провокация? Опитайте да видите днешната ситуация от страни. Той вдига пред Вас, казва Ви кой се е обадил и Ви обяснява подробно какво са се разбрали. Той споделя с Вас и Ви показва, че може да му вярвате. Защо продължавате да се хващате за безумни неща? При положение, че всичко е в миналото, нормално е той да се подразни от Вашата реакция. Днес Ви казах - изхвърлете острия нож, а на негово място извадете бурканчето с мед. Пробвайте, сигурна съм, че ще има много добър резултат :)
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Чет Фев 12, 2015 1:53 am

Благодаря за пореден път! Най- трудно е да се бориш със себе си, със собственото си аз! Говорихме, а той ми каза ти не ли разбра ли, че аз ако искам да съм с друга, а ти с друг никой не може да ни спре. Не разбра ли, че се обичаме. Това са негови думи. Вие сте уникални, момичета, много се радвам, че открих този .форум.
ПредишнаСледваща