ревнувам много

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Re: ревнувам много

Мнениеот hissi » Пет Фев 13, 2015 9:00 pm

Според мен не е казал нищо, защото си била афектирана и е нямало да му повярваш. Сега, когато си по-спокойна, можете да говорите и да чуете другия. Радвам се, че си по-добре и се опитваш да се промениш. Браво! Само така! Ние сме с теб! Весел празник утре и много щастливи емоции :)
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пет Фев 13, 2015 9:04 pm

Ами според мен не се е опитвал да се измъкне, просто не е мислил, че би бил такъв проблем и затова и не е казал всичко. Знам ли...

Много е хубаво, че сте заминали малко. Хубав ден утре, приятно празнуване :) И не се натоварвай излишно с негативни мисли. Насладете се на всеки момент през тези дни :)

Ще се радваме много да се включваш и в други теми.
Прекрасна вечер от мен!

:D
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Нед Фев 08, 2015 3:36 pm

Търговище

Мнениеот magg-i » Пет Фев 13, 2015 10:41 pm

А какво мислите, след като знаете историята ми, дали е с мен, защото го измъкнах от " калта" , в която беше затънал? Благодарен ми е, да...Това е друга тема, не е за тук.Ще се опитам да се насладя на празника.....желая Ви момичета да сте здрави, усмихнати и обичани!
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пет Фев 13, 2015 11:05 pm

Според мен те обича, не е с теб само от благодарност, ако беше така, отдавна да беше офейкал. Той е с теб, защото те са обича, цени те и иска да е с теб. Това трябва да ти е достатъчно ;)
Приятна почивка с любимия :) Чакаме само хубави новини от теб :)
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Съб Фев 14, 2015 1:21 am

Момичета, май сгафих...Почиствах неговото шкафче и намерих тел. номер написан с неговия почерк на изрезка от вестник. Доколкото си спомням той си беше тук някъде преди месец, без мен, преди това като сме си идвали го нямаше.Звъннах и се обади жена, попитах я познава ли такъв човек- казах му името, А тя" с какво право ме питаш, да не си полиция" Звъннах още няколко пъти, тя ме обиди и си изключи телефона. Мале, дано не разбере, че съм звъняла, но утре като уж почиствам ще го попитам на майтап....май съм болна....
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Съб Фев 14, 2015 1:49 am

А ако това листче е там още от преди да се познавате? С поредния разпит само ще си навлече гнева му, ще си развалиш празника и ще получиш лошо отношение. Това ли искаш? А относно жената, която е вдигнала на въпросния номер - може да е грешка, може да е стара любов, може да е бизнес партньор, може да е всичко, което Не е свързано с изневяра. Сега ще попиташ защо пази номера - мъжете имат склонност да забравят за вещи, които не са пред очите им, особено прибрани в някакъв шкаф на място, където не ходи всеки ден. Съветвам те да не повдигаш въпроса, но ако все пак решиш да получиш някаква информация, опитай по следния начин: Скъпи, имаш ли нещо против да разчистя този шкаф? Той ще каже Не. Тогава ти ще кажеш Добре, ще се опитам да сортирам вещите и искам да ги погледнеш да не би нещо да ти трябва. Ако остави ти да прецениш, питаш дали тази бележка ще му трябва, НО БЕЗ ЗАЯДЛИВ ТОН! Все едно го питаш дали да изхвърлиш развалено сирене. Не го дразни с намеци, вредиш и на двамата и скоро тази връзка няма да съществува. Нали не искаш това? Послушай ме и не се филмираѝ излишно. Понякога си мисля, че нарочно ровиш и чоплиш само и само да намериш нещо. Ако продължаваш така, мисля, че е добре да потърсиш лична среща с психолог, защото в един момент ние ти помагаме, но ти правиш крачки назад и не помагаш на себе си.
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Съб Фев 14, 2015 7:09 am

Това листче го нямаше предния път. Аз не мисля да вдигам скандал, в никакъв случай, мисля да го попитам деликатно, по начина който ти ми казваш...
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Съб Фев 14, 2015 10:49 am

А защо изобщо трябва да го питаш за това въпросно листче? Ти искаш да знаеш абсолютно всичко. Никой от вас няма лично пространство. Това е пагубно за една връзка. Казвам ти като страничен наблюдател, че трябва спешна промяна и в двама ви. Какво провокира това недоверие един към друг? Ти каза, че и той много ревнува. Има ли нещо, което е отключило това поведение? Забравих да попитам колко време е разликата между вас?
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Съб Фев 14, 2015 4:56 pm

9 г. е по малък от мен, аз на 40, той е на 31. До сега не съм го ревнувала, всичко започна от това с момичето. Иначе друга провокация не имало, нито от моя, нито от негова страна.И двамата сме разведени с по едно дете. От 1г. живеем заедно, познаваме се от почти 2.Забелязвам, че сякаш със страх вдига телефона си, когато звъни непознат номер. Също ми прави впечатление, че понякога се вглежда в мен и ме пита" защо аз го гледам подозрително?" За лисчето с номера не съм се направила на луда да го питам, но ме " гризе". Страх ме е да не каже, че е на мъж, а то се обада жена. Тогава доверието ми съвсем ще рухне, а може и да ме излъже и от страх....Не знам...
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Пон Фев 16, 2015 10:51 am

Нещата започват да се подреждат, но този номер на листчето продължава да ме "гризе" Не съм го питала, сметнах, че дори и до го попитам едно, че ще се подразни, друго, че гледам да се правя, че не ми пука, макар да не е така.И все пак.....не спирам да си мисля, че във времето, когато не сме заедно, търси жени. Усещам, че изпитва той самия страх е силна дума, но "да не му го върна". Звъни ми телефона и ме пита"кой те търси"...Отивам на магазина и според него някой от противоположния пол ме заприказвал."май те заприказваха, а" Човешката психика може да измисли и трета световна война. Според вас дали има бъдеще такава връзка с такава разлика във възрастта, жената да е по голяма? На 40 съм, но все още не мога да ми дадат годините, но все пак остарявам..., а искам да остарея с него...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Фев 16, 2015 12:50 pm

Здравей!
Ти обаче не се отказваш от листчето :)
Недей така, не си го причинявай. Това листче може да е (а сигурно и е точно така) да е нещо съвсем различно от това, което си мислиш. Аз само като се сетя колко листчета със записани телефони съм разхвърляла из вкъщи. Просто като ми е трябвал някакъв телефон го записвам на първото листче и после забравям да го изхвърля.
Много дълбаеш във всичко. Вместо да обръщаш такова внимание на приятните моменти във вашата връзка, вместо да обръщаш внимание на жестовете му към теб, на думите, на отношението... ти наблягаш на нещата, които мозъка ти сътворява. И по-лошото е, че едва ли не осъждаш всичко без вероятно дори да се е случило нещо.
Ти сама казваш, че той също е много ревнив и също дори те е следил. Защо смяташ, че те разпитва от страх "да не му го върнеш", а не просто защото е ревнив. И какво "да му върнеш"?

Освободи се от тази тежест. Ти си тази, която е господар на действията си.

Всичко, което вършиш от ревност е толкова инфантилно. Аз сигурно ако бях на мястото на тази жена на, която си звъняла толкова пъти и си искала някакви обяснения... сигурно бих заплашила с полиция. Това е просто ужасяващо. Постави се на отсрещната страна. Представяш ли си някаква жена да ти се обади и да започне да те разпитва и да ти държи тон и сметка за някакви неща, за които нямаш никаква идея. Ти си на 40, зряла жена, красива жена казваш, младолика. Дръж се като такава, не се свивай защото си заобиколена от по-млади жени. Винаги около теб и него ще има по-млади жени, не можеш да живееш във вечен страх, че всяка жена, която е по-млада от теб е вероятна твоя съперница, която ще ти отмъкне мъжа. Поведението и на двама ви е много собственическо. Наистина трябва да направиш всичко възможно да преодолееш тази ревност защото е много задушаващо и за двете страни.

Виж какво ще стане в близките дни, направи всичко възможно да не бъдеш така мнителна към всяко движение и думичка и ако не можеш а се справиш те съветвам да потърсиш специалист с който да се борите заедно. Просто не е здравословно за теб най-вече.

Започни да спортуваш нещо. избери си нещо, което ти е приятно. Дали ще направиш гимнастика или йога за 20 минути вкъщи или ще излезнеш да потичаш за толкова като си свободна в близкия парк или стадион ще се почувстваш много по-добре. Ще добиеш повече самочувствие и повече увереност в себе си. Пусни си музика, потанцувай си, за себе си. Купи си рокля, някакво бижу. Награди се с нещо.
Просто от всичко, което ни сподели досега виждам, че твоята ревност е до някаква степен продиктувана от липсата на увереност. Не само от евентуалната закачка с девойката.

А колкото до това дали има бъдеще една такава връзка... ами не знам. Не знам дали изобщо някой би могъл да отговори правилно. Отговора може да е и положителен и отрицателен. Всичко си зависи от двойката.
Аз имам приятели, които имат и по-голяма от вашата разлика и са заедно години наред. Но това си е строго индивидуално. Според мен има ли разбирателство, има ли любов, уважение и т.н. няма никакво значение каква е възрастта. (въпреки, че не мога да приема разлики от по 20-30 и повече години... лично на мен ми идва малко вповече това. Даже наскоро гледах едно предаване по ТЛС за двойки, които са с много големи разлики от по 30+ години. Двойките, които показаха бяха заедно от години и си бяха щастливи. Имаше една двойка... той на 28, тя на 60. Женени. Запознали са се и са станали двойка когато той е бил на 22. На мен лично не ми се вижда нормално, но хората са щастливи. Коя съм аз или който и да било, че да ги съди и да казва дали имат бъдеще или не.)
Според мен не трябва да отдаваш такова значение на това, че той е с 9 години по-малък от теб. Така може би няма и да имаш тези страхове, че ще го преследват малки момичета.

Как изкарахте празника в събота? :)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Пон Фев 16, 2015 2:02 pm

Много добре си изкарахме, на него му се спеше, понеже предната вечер беше нощна. Подарих му символично подаръче, което веднага си го сложи в колата и каза, че когато го погледнел му напомняло за мен, не че не си мислел за мен постоянно../негови думи/...Той не ми подарии нищо, но аз не се сърдя, знам, че е такъв. Тези празници не ги зачита много-много...
За спортуването много вървя и с това се разсейвам, слушам постоянно релаксираща музика.
Много благодаря за съветите, много ми помагате!
Не знам за какво ми се разстрои така психиката, но всяка сутрин събуждайки се казва, "обичам те любов моя"Продължавам да се хващам за вско негово мълчание или дума. Казах му, че човек, който обича не би се сетил за друг/а...., а той замълча. Веднага в мен изникна въпроса" защо мълчи, да не би да е гузен"...Но явно прекалявам.
А относно такава огромна разлика в годините с по 20-30 и повече, мисля че е повече по сметка, отколкото по любов, но пък знае ли човек...Поздрави!
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Фев 16, 2015 2:12 pm

Е, те мъжете много не си падат по Свети Валентин :) Ние сме по-романтични :lol: :lol: :lol:

Не е нужно да е гузен за да мълчи. Може просто да е уморен от това постоянно ровене и търсене и пр. Какво друго може да каже? Ако потвърди ти пак ще си намериш някаква причина да мислиш, че е гузен за нещо друго пък. Колко жени само мечтаят сутрин да се будят от думите "Обичам те, любов моя!".
Наслаждавай се на онова, което имаш.

Поздрави!
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Фев 16, 2015 2:21 pm

Напълно съм съгласна с Галка! Ти си щастлива и обичана жена, осъзнай го!
Голяма работа, че са се закачали с момичето, стига си ровила и си се измъчвала, осъзнай, че ТИ си важна за него, той се буди до теб, прави любов с теб, показва и доказва любовта си именно на теб! Това не ти ли стига? :)
Обърни внимание на себе си, обичай се, уважавай се и отделяй време за теб самата и ще видиш как той ще те гледа с още по-голямо обожание, защото ще вижда, че ти си спокойна, че не го дразниш, а така той ще се "зарази" от теб с добро отношение и нещата ще се успокоят съвсем и животът ви ще поеме в правилната посока. Даже си мисля, че точно тази случка може да ви сближи повече, защото се устояли на един срив, останали сте заедно и сте се подкрепили. Много пъти до сега ти казах - опитай се да извлечеш максимално положителното в своя полза и ще видиш, че резултатът съвсем скоро ще бъде налице. Никой не обича вечно мърморещи и дразнещи хора, особено пък за мъжете това е непоносимо и колкото повече той се чувства притиснат (разпитване, подозрения), толкова повече той ще иска да се откъсне от това и ще избяга. Сигурна съм, че след като го обичаш толкова много, не искаш това да се случи.
Радвай се на тази любов, изживей всеки един прекрасен миг, който този човек ти подарява. Като знаем колко жени са измъчвани от мъжете си, колко труден живот водят, или колко много самотни хора има, които копнеят за любов, ти си късметлийка, че този човек се грижи за теб, че любовта ти е споделена и иска да те направи щастлива.
Относно разликата - всичко е строго индивидуално, не мисля, че 9 години са много, стига да има разбирателство и подкрепа, възрастта няма значение. Ако оправите проблема с доверието, всичко ще е прекрасно между вас, убедена съм.
Хубав ден и помни, че ние сме с теб :)
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Пон Фев 16, 2015 4:53 pm

Благодаря ви! Не знам дали сте психолози, но говорите и мислите като тях. Ще дам всичките си сили за да не бъда мнителна- но все още ми трябва време за да превъзмогна травмата, за някои може би не е психотравми, виждала съм какво ли не при други двойки, на жената не й пука, аз съм си чувствителна и всяко нещо го преживявам. А мислите трябва да се контролират-да.....
ПредишнаСледваща