ревнувам много

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Re: ревнувам много

Мнениеот Galka » Чет Мар 05, 2015 12:34 pm

Ами аз не знам какво да кажа. Още в началото каза, че и двамата сте много ревниви и трябва именно на това да обърнете внимание и да го борите. Може би и на двама ви ви трябва време за да разберете, че имате нужда от своята свобода.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Чет Мар 05, 2015 10:55 pm

Честита Баба Марта и от мен :) Да сте здрави и много щастливи :)

Ако бях на твое място, щях да го поканя да дойде при нас и да види с кого съм, вместо да ме разпитва после ;)
Мислех, че нещата са се поуспокоили, но явно тези сценки на ревност ще си продължават и след време, защото явно и двамата сте такива характери.
Трябва много труд и внимание, и желание, за да се преборите с тази ревност и липса на свобода. Това не води до нищо добро :)
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

ya_iv

3

Пон Мар 30, 2015 3:10 pm

Мнениеот ya_iv » Пон Мар 30, 2015 4:02 pm

Здравейте!
Казвате, че ревнувате, че сте гневна! Ревността е желание за контрол. Контрол над партньора: поведението,контактите,че и дори на свободното му време. Зад гнева и ревността стои едно чувство на страх. Страх от изоставяне. Сега си отговорете на въпросите: Кой в миналото ви е изоставил, или заплашвал с изоставяне. Чие отсъствие толкова много ви е наранило?
Ревността, в умерени количества дори може да се каче, че е приятна. Но във вашият случай,тя се е превърнала в кошмар.Насочете вниманието си към нещо позитивно. Обсъдете с партньора си нещата, които ви тревожат- спокойно, чистосърдечно. Правете физически упражнение, четете книги и статии за да разберете и да си помогнете. В случай, че не успеете потърсете психологична помощ.
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Нед Фев 08, 2015 3:36 pm

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Май 20, 2015 9:35 am

Здравейте! От много време не съм"надничала" тук, понеже ангажиментите ми бяха доста. Имам абитуриент, днес им е голямата матура, след това кандитавстване и т.н.
С партньора ми всичко върви добре, но продължавам да го ревнувам, без да се издавам разбира се. Той мен също, и също не се издава, но аз го усещам. Анализирам всяка негова дума в съзнанието си, без да му кажа нищо. И...тормозя само себе си знам...
ya_iv, права сте. Имам такова желание-за контрол.Искам да знам всичко, но пък изнам, че на всеки е нужно лично пространство.Да, имам и страх -от отхвърляне, от пенебрегване.
Може би е от разликата в годините. И не спирам да мисля за това, как той ще ме изостави заради нещо по младо. Поддържана жена съм, все още харесвана, но докога...?Годините си вървят.Остаряването е неизбежно.
В детствто си бях пренебрегвана от родителите си. Във всичко се оправях сама. Била съм свидетел и на побоища и на кавги. Нямах нужната обич, от която се нуждае едно дете.
А за връзки-имала съм и преди да се оженя и след като се разведох, само един път съм изоставена от мъж/не се хваля де/ все аз съм игнорирала. Този мъж много го обичах, но той предпочете друга пред мен.Нещо друго-никога не съм ревнувала, никога не съм следяла. Нещо се промени в мен, не мога да си обясня какво е...
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Чет Юни 11, 2015 10:04 am

Здравейте, момичета! Отново се нуждая от помощта ви. Знаете, че преди време намерих бележка със тел.номер в едно от шкофчетата му. Не му казах нищо, а оставих нещата така. Тогава се бях обадила и гласа беше женски, разучих -жената е от доста далечен град от нашия, научих и името й. Наскоро под форма на майтап му подметнах за този телефон и му показах бележката.Той се засмя и каза, че не помни на кого е номера. Накара ме да се обадя, да видел той какъв глас ще се обади. Но никой не вдигна. Оставих нещата така. След няколко дни отиваме в неговия град и без да искам/не съм търсела нарочно/попадам отново на бележка със същия тел.номер, само че объркани две цифри. Побеснях. Вечерта му показвам и му казах, поне да го записва както трябва. Отново ме накара да прозвъня на този/объркания/номер. Естествено несъществуващ номер. Да....той отново не знае на кого е и нямал спомен кога го е писал и защо. Да бе....Моята версия-като е видял, че липсва бележката с номера е написал тази и явно се е мъчил да си спомне или пък грешни данни са му дали.Но да не нае на кого е...Тези не ми минават.И така...пак ме накара да звънна на вече верния номер-бях отхвърлена няколко пъти. Даде ми неговия телефон и там бях отхвърлена от разговор. Бях ядосана, сякаш са се наговорили. Вметнах в ядя си града от където е номера. Погледна ме яростно и репликата му беше:"ти откъде знаеш, няма да ровиш зад гърба защото ме вбесяваш"И оставих нещата така...не казах, че знам и името на жената.
Не съм забелязала промяна в отношенето му към мен, не си крие телефона, все си е същия, но мен това не спира да ме гризе. Изобщо не вярвам, че не знае, а щом крие значи има нещо. Работата му не е такава с бизнес партньори и прочие.Изобщо неговата работа не есвързана със дирене на тел.номера.Защо не ми каже нпараво и бих го разбала, защо крие? За да напише отново този телефон и в бързината грешно не е възможно да не знае чии е притежателя...
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Юни 24, 2015 9:39 am

Кажете ми нормално ли е аз да се скъсвам от бачкане, а моя човек да ходи на басейн с приятели, иначе все няма пари, повечето приходи са от моя страна.....нямало какво да прави, ами да си търси допълнителна работа.Не е нормално една жена да изкарва повече в едно домакинство. Явно няма да се разберем.....само чака да изляза за работа и като ми види гърба по удоволствия човека...Нормално ли е това?
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Юни 24, 2015 10:21 am

Споделяла ли си това с него?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Сря Юни 24, 2015 5:53 pm

Да, много сме говорили на тази тема. Тезата му- нямало какво да прави, скучно му било. Аз не помня откога не ми е било скучно, за да хукна нанякъде...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Юни 24, 2015 6:47 pm

не, не, нямам предвид това, че е излязъл да се забавлява докато ти работиш ами това, че ти тежи това, че ти осигуряваш основния доход.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Чет Юни 25, 2015 9:50 am

Понякога ми дотежава, но пък като се замисля той ми осигурява други неща, не ми разрешава например да вървя пеш, особенно след работа и ако е свободен за да не съм се изморявала/макар аз така да предпочитам, защото обичам да се движа/ Чувствам, че и на него му дотежава, че заплатата му е много по малка от моята, не мога да отрека, като го повикат за допълнителна работа отива веднага. Но пък и компенсира с други неща в домакинството/ което е мъжко задължение-ремонти и т.н./интересува се кое работи в къщи, кое не, как ще го оправи...Не знам, много съм объркана...знам, че няма идеални хора, всеки си има плюсове и минуси...не отричам, че ми е приятно като ме ревнува/ нормално/. Споделял ми е, как да направи така, че да изкара финанси за да си плати поне заема. А зема го тегли за кола, в която ме вози, само да му кажа и веднага идва да ме вземе.Разбира се и аз се включвам в горивото, макар на него му било неудбно.
Края на другия месец; ще ходим на море, спестявал за да се включи в разходите.
Вчера например ми заявява ащо не съм му се обаждала, а само той ме търсел. Казах му, че го търся, за да не си помисли, че го следя, постоянно мму повтарям, че всеки би трябвало да си има лично пространство и свобода. А отговора- ами аз ИСКАМ да ме следиш,А и снощи дойде да ме вземе от работа/не съм го задължавала в това/ и напазарувал/досега не го е правил, ако му кажа какво трябва тогава. Ясно ми е, че при съжителство споровете са неизбежни, но се научих да му заявявам директно-какво ми, и какво не ми харесва в държанието му/Не знам, не знам, отново ви занимавам с глупости, понякога фантазията ми работи на пълни обороти....Благодаря ти Галка! :P
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Чет Юни 25, 2015 10:21 am

Не знам какво да ти кажа. Ако ти тежи повече отколкото трябва това, че ти изкарваш повече пари му го кажи по някакъв начин така, че да не го нагрубиш. Може да го подтикнеш да изкара някакъв курс за преквалификация към бюрото по труда и да си потърси по-добре платена работа или да го стимулираш да си потърси нещо допълнително. Но ако той върши неща за домакинството ви и твоят яд е подтикнат единствено от това, че е излязал с приятели без теб...
Кой се занимава с домакинските задължения вкъщи? Той помага ли? За чистене, пране, готвене и такива неща или всичко се пада пак на теб?
Той включва ли се в плащането на някакви разходи вкъщи? Било храна, някакви сметки, нещо?
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Чет Юни 25, 2015 11:00 am

Ами като повечето мъже-аз ако му кажа свърши това или онова, спор няма върши го и то безупречно.Е, намирям кусури, но гледам да се въздържам, и да го похваля, че е направил това, което съм го накарала.Поставям му задачки, когато аз не мога и да- свършва ги.Дори ми се обажда за да ми се отчете.Казвала съм му деликатно за финансовата страна, усещам, че се обижда, но нищо не ми казва. С една дума-включва се в домакинските задължения. За разходи-включва се в храната, и като вземе заплата ми дава някой лев. Разбирам, че му тежи, че повечето изкарвам аз, дори ми го е казвал....Споменах, че като го викнат за допълнителна работа/занимава се със строителство-гипс картон, фаянс и др./ веднага отива. При един наш разговор в кръга на майтапа казва-/ако се разболея ще ме гледаш ли? То не, че сега не ме гледаш/...Иначе за отоплението зимата се дели наполовина. Понякога взаимно се допълваме, но нали двама души са заедно и да си помагат...
Галка, мисля, че си права.....усещам, че понякога ядът ми е подтикнат от това, когато излиза с приятели. И започвам тирада от думи срещу него, не свързано с излизанита му,/за да не се издам/ а си намирам за какво....Ето например снаха му/на брат му жена, с която въобще не се разбират/ е бременна, чакат второ, а аз умирам от яд защо тя, а не аз.Защо съм на възраст вече и е рисковано да раждам.Защо нямам дете от него, не знам дали съм споменавала, но бях забременяла преди година и половина, направих аборт/ Не можех да го оставя, защото си пасуваше/ А наскоро ми рече-защо го махна, не съм ти казвал да го махаш. Да, но не си ми казвал и да го оставя.Тогава още не живеехме заедно, но можеше да се измисли някакъв вариант.Завиждам на по младите, които чакат деца, струва ми се, че са по щастливи от нас, детето винаги свързва двама души, когато се обичат. От много време си мисля дали да не посетя психолог, опитвам се да се справя сама, но сякаш не се получава.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Чет Юни 25, 2015 11:11 am

Съжалявам, че се е наложило да направиш аборт. Разбирам те, че се чувстваш така и ти се иска бебе, но пък и това не е съвсем вярно според мен, че бебето спотявало. Хората сякаш се хващат за детето като сплотяващо ги като имат проблеми, но те няма да изчезнат с появата на дете, а то пък си е голяма отговорност. Така, че там нещата са 50 на 50 според мен.
Да ти кажа няма да сгрешиш като отидеш на психолог. Мисля, че има прекалено неща, които те карат да се чувстваш зле и със сигурност посещението при психолог ще ти е от полза. Да се справиш сам когато имаш някакъв проблем е много трудно и понякога се объркваш и оплиташ още повече.

Добре де, какво толкова те ядосва в това, че той излиза с приятели? Защото го прави без теб? Защото не излиза с теб? Защото не те кани? Кое те подтиква да се ядосваш? Мъжете обичат да излизат по мъжки на по биричка и т.н.
За теб излизането му по мъжки винаги ли е свързано със страх, че ще се заглежда по други жени? Въобще от какво те е страх толкова, че всичко това те изкарва извън равновесие?
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magg-i

66

Търговище

Мнениеот magg-i » Чет Юни 25, 2015 10:11 pm

Точно в десятката! Да, винаги неговото излизане за мен е свързано със авантюри, водил ме е там където се събират и казва" ето тук си приказваме и ядем семки..ела някой път да видиш, има и няколко бабички", а аз се дразня....а декември се връща този негов братовчед от чужбина, който го водеше по кръчми и дай да сваляме, тогава отново ще отслабна и може би пак проблеми....така ли ще е винаги?
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пет Юни 26, 2015 4:05 pm

Точно заради това трябва да се срещаш със специалист. За да преодолееш с негова помощ всичко това, което непрекъснато те тормози. Защото не е нормално при всяко негово излизане ти да си в паника, че ще се сваля с някоя. Трябва да изградите доверие един към друг иначе всичко ще е пагубно. Защото е нормално човек да си ревнува по малко, но това вашето си е направо ужас... да не се храниш, да слабееш, да си пред припадъци заради неща, които са само в главата ти. Помисли над това и потърси помощ.
Така ще е докато не преодолееш този страх, че той непременно щом е навън ти изневерява или се сваля с други жени, че ще те зареже заради друга и някакви такива. Така ще е докато не започнете да си имате доверие... Просто си трябва много работа и време за да бъде преодоляно.
Marcus Porcius Cato
ПредишнаСледваща