депресия

... и други неприятни състояния и как да се справите с тях.

Модератор: mimz

RANDOM_AVATAR
User

mimi123

16

Пет Фев 13, 2015 10:24 pm

Re: депресия

Мнениеот mimi123 » Нед Фев 15, 2015 4:16 pm

Посягал ми е многократно,чупил ми е и челюстта,насинявал ме е,бил ме е и пред детето,на детето е посягал само един път,но постоянно ее обижда когато е пиян като -чума,дрисла за нищо не ставаш,както и към мен същите обиди.Тук от една година не ми е посягал но психически постоянно ни заплашва,аз един път му казах че от пиенето ще умре да спре и той каза пред детето-"искаш ли сега и двамата да умрем".Постоянно ни обижда,заплашва че ще ни остави без пари и т.н .Да знам че не трябва да живея в това,нито да си го причинявам на детето си това нещо,а знаете ли как искам да си намеря работа и да го махна от живота си защото той като отиде на село за два дни,ние с дъщеричката ми направо подскачаме от радост и ни е едно весело спокойно,Да искам да започна работа и да отърва себе си и дъщеря ми от него,но от стреса ми изпадаха зъбите имам два зъба горе и два долу и назад в устата още един два.И той не ми дава пари да ги правя и стигнах дотук да нямам зъби,да се срамувам от дъщеря си и от съучениците си и да не мога да си намеря работа,а ИСКАМ ДА РАБОТЯ за да го изгоня от апартамента ми.А какво ме посъветваха в СОС семейства в риск,точно това да го махна от живото си,но как като не мога да си намеря работа,ако съм само аз гладна ще седя но няма да търпя това,но не мога да причиня това на детето,трябва първо да си намеря работа но е многа трудно в състоянието с зъбите ми.Искам да ходя и на психолог може би там ще намеря куража да го изгоня,ноо той не ми дава пари казва за глупости пари нямам.А от семейства в риск,прекратиха консултациите с мен там беше безплатно,защото казаха че няма вече с какво да ми помогнат освен да ми помогнат с ограничителна заповед за него.Но аз има казах че един път да си намеря работа не ми трябва ограничителна заповед аз сама ще го изгоня и няма да ми трепне нищо.Бях си намерила работа за разнасяне на флаери но не бяха коректни и мъъжа ми тогава усети че му се клатят краката и беше се мирясъл не правеше скандали нито ни тормозеше.Но в момента съм пак в къщи и той използва това че сме зависими от него да ни тормози всекидневноо да блъска да тръшка и да обижда
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Нед Фев 15, 2015 7:38 pm

Ужасяващо положение е това, но вярвам, че с времето ще се справиш. За работата наистина се изисква някакво време. Това със зъбите е много неприятно. Разбирам те чудесно. Доста е трудно човек да си ги лекува сега, а от стрес се рушат много. Но ти пожелавам много сила и много кураж. Знай, че тук можеш да разчиташ макар и само на морална подкрепа от нас. Дори това е някаква надеждичка понякога.
Дори и с проблема със зъбите ти пожелавам да намериш възможно най-скоро някаква работа.
А от "СОС - семейства с риск" не предлагат ли някаква помощ за откриване на работа? Не съм запозната с това, което предлагат и затова питам.
Сега им разгледах сайта. Видях, че е с варненски телефон и адрес. Ти от Варна ли си? Ако да, скоро започват набиранията по хотелите за сезон 2015. Брат ми дълги години работеше като барман в хотели на Златни пясъци. Попитах го специално как би било най-добре да се процедира и той каза, че най-добре е в началото до към края на март да се отиде директно примерно на Златни пясъци и да се обиколят хотелите и да се оставят автобиографии. Каза ми, че винаги има някой който събира автобиографиите. Като вероятно трябва да споменеш за каква длъжност кандидатстваш. Може да е за камериерка или нещо такова. Ако наистина си от Варна опитай това. Вярно, че ще е временна работа, но като за начало си е някакво начало.
И се сетих, че на Колхозен пазар в Билла-та видях, че в едно от магазинчетата вътре (за домашни потреби) търсят консултант-продавач.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

mimi123

16

Мнениеот mimi123 » Нед Фев 15, 2015 7:49 pm

Здравей Galka,благодаря ти за подкрепата найстина се чуствам по добре че мога да споделя с вас и вие ми помагате с съвети,Благодаря много.Да от Варна съм и да сега сезона ще се опитам нещо да си намеря защото не мога да жиивея в този ад и вие като ми давате тази подкрепа и съвети се чуствам по силна за което съм ви страшно много задължена,че ми обърнахте внимание и ме подкрепяте макар и през страницата,това означава многа за мен много ви благодаря че сте до мен
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Фев 16, 2015 12:22 pm

Няма за какво да ми благодариш :) За мен, а и за всички във форума е приятно това, че могат да накарат някого да се почувства дори мъничко по-добре и поспокоен.
Днес видях, че в един от ресторантите на крайбрежната във Варна набират цялостен персонал. изискват автобиография със снимка и да се посочи позицията за, която се кандидатства. Заради притесненията ти за зъбите би могла да пробваш позицията за "Мияч" като за начало и в същото време да продължиш да търсиш и друга работа. Ето я обявата - http://www.jobs.bg/f2617922
Ако искаш изпрати автобиография.

П.П. Ти имаш ли регистрация в бюрото по труда? Ако нямаш може да си направиш. Не знам дали не предлагат и някакви безплатни курсове за преквалификация. Може да разпиташ и винаги още една "тапия" си е от полза.
С каква професия си по принцип?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

mimi123

16

Мнениеот mimi123 » Чет Мар 19, 2015 10:25 pm

Здравейте по професия съм с хлебопроизводство.А относно състоянието ми вече мисля че съм по добре от 2 седмици насам и да ми зазвучи някоя песен или да се сетя за някояя песен не ме обхваща нито страх нито напрежение нито пък сядам да е търся,разбрах че колкото повече се задълбавам да търся повече си засилвам натрапливостите.Но искам да попитам нещо нормално ли е да ти се затананика някоя песничка в главата и цял ден да не излиза от главата ти и постояно да си е тананикаш мислено,това нормално ли е или е пак вид заболяване.Незнам предполагам че на всеки му се е запявала някоя песничка в глават и си е тананикал цял ден,че това нормална ли е.Вече не ме обхваща страх или паника и да сядам да е търся,вече тези неща не ги правя и не ми се случва да изпадам в паника може би заради това че спрях да искам да е откривам на кого е.С извинение че се повтарям нормална ли е да ти се тананика някоя песничка в главата понякога цял ден и понякога мислено само мислено д се опитвам да се досетя на кого е,но понякога.Предполагам на всеки му се е случвало да му влеезе нещо в главата и да се опитва да се сети кое е то,разбира се без някакви ритуали търсене из гугал и т.н. Ще се радвам на мнения по въпроса ми.Поздрави от Варна :D
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пет Мар 20, 2015 8:30 am

Здравей! Много се радвам, че се чувстваш по-добре! И професията ти е хубава и ти пожелавам да си намериш хубава работа в някоя пекарничка примерно :)

Колкото до въпроса ти... според мен е нормално да ти се загнезди в главата и да си я тананикаш. Особено пък ако ти се набива в главата непрекъснато отнякъде (било тв, реклами, радио). Аз например постоянно си тананикам една ужасна песничка от рекламата на бисквити Белвита защото напоследък все повече я пускат по тв. Но гледам изобщо да не му отдавам значение, че е и дразнеща песничката. Според мен не бива да се притесняваш за това и да му отдаваш някакво значение.

Поздрави!
Галка
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

mimi123

16

Мнениеот mimi123 » Пет Мар 20, 2015 9:32 am

Благодаря ти много за отговора мислих че само при мен се получава да ми се набие някоя песен в главата и да не ми излиза,благодаря ти много,иначе наистина съм по добре и вече не правя тези неща като не се сетя за някоя песен да е търся,поне се опитвам,но е много противно да ти се загнезди някоя песен и да ти се тананика в главата,но като не и обърнеш внимание тя си излиза.Отново ти благодаря
RANDOM_AVATAR
User

mimi123

16

Мнениеот mimi123 » Съб Мар 21, 2015 2:41 pm

А случвало ли се е на някога като му се загнезде някоя песен в главата я от радио или от реклама и не се досеща от къде беше тази песен и да се опитва мислено да се досети от къде е чувал и да го хване напрежение че не може да се сети,или това е от това че почвам да си напрягам мозъка да се досетя и като не мога от това ме обхващаа това напрежение от самото напрягане да се сетя.Защото и това ми се случва понякога особено ако е някоя позната песен и ми се върти в акъла и да се опитвам да се сетя къде сям е чувала.Това вид заболяване ли е или просто мозъка се опитва да се досети от къде съм е чула тази песен.Не винаги ми се случва но понякога почвам да си мисля от къде съм е чувала,това нормално ли е или просто не трябва да си напрягам мозъка и от това напрягане на мозъка да се досетя от къде съм е чувала и от там възниква това напрежение.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Съб Мар 21, 2015 8:20 pm

Напрежение не, но се е случвало да ме хване яд, че не мога да се сетя. Но е нещо временно, било е за кратък период от време. Според мен тези неща са нормални. Но просто не трябва да се задълбава в тях. Като задълбаеш и се получава някакво напрежение и неприятно чувство. Просто трябва да гледаш да не задълбаваш и да го отминаваш с лека ръка. "Хмм, не мога да се сетя от къде е тая мелодия..., но какво пък от това"
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

mimi123

16

Мнениеот mimi123 » Нед Мар 22, 2015 9:51 pm

да и аз започнах така и се вижда няккво подобрение примерно днес ми се загнезди и незнаех коя е и нарочно си е пях цял ден от къщи просто не трябва да почвам да се напрягам да се сетя защото изглежда от там идва напрежението и да ти кажа от първия път когата писах до сега съм много по добре и много ти благодаря че винаги ми отговаряш и споделяш с мен това много ми помогна благодаря ти от цялото си сърце
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Мар 25, 2015 8:48 am

Много се радвам, че се чувстваш по-добре след като влезнеш тук във форума. А иначе това ни е целта във форума... Да си помагаме взаимно когато имаме някакви проблеми. :) Желая ти от сърце много спокойствие и успехи!
Поздрави!
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

ya_iv

3

Пон Мар 30, 2015 3:10 pm

Мнениеот ya_iv » Пон Мар 30, 2015 3:38 pm

Здравей! Ти си емоционално и физически малтретирана! Паник атаките се дължат на огромния стрес, напрежение. Песента е само "върха на айсберга", под който се крие истинските проблеми. Възможно е наистина да е свързано с баща ти, но е и възможно всичко да е много по-сложно. Въртиш се в омагьосан кръг- страдате и ти и детето ти. Задължително си подреди нещата по приоритет-кое е най-важно, какво можеш, как го можеш, как ще го постигнеш.
Всичко може да се нареди точно както го искаш! Тревожността да се сведе до минимум. Обърни се към др.психолог или терапевт! Има психолози, които работят без заплащане, на уговорка!
Успех!
Предишна