Менструалните болки

За всички медицински проблеми...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Менструалните болки

Мнениеот Galka » Пет Ное 02, 2007 8:02 pm

]Имате ли? Как се справяте с тях? Какво пиете? А някакви други лекове освен хапчетата. Мен ме боли доста силно, обаче аз съм си патица :lol: :lol: :lol: и не пия никакви лекарства и си търпя последствията :lol: от тая моя вироглавост.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Ное 04, 2007 6:24 pm

Откакто пия Противозачатъчни болките са съвсем слаби, даже не ми се налага да вземам обезболяващи ;) Преди това беше някакъв ад!! Изтръпваха ми краката и повръщах от болка почти всеки месец :cry: Помагаха ми един Нурофен и един Нимезил де, наистина минава от тях Изображение Но без тях не можех, е, сега не ми се налага вече де :D
Изображение
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Нед Ное 04, 2007 7:24 pm

Вие поне имате цикъл...
Иначе една приятелка пие едно индийско орехче, ама не е препоръчително да се пие от хора, които имат язви или гастрит.
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Ное 04, 2007 8:27 pm

hissi написа:Вие поне имате цикъл...
Иначе една приятелка пие едно индийско орехче, ама не е препоръчително да се пие от хора, които имат язви или гастрит.

Имаш проблеми с цикъла ли, Хиси? :( Надявам се си ходила на лекар и пиеш някакви лекарства? :roll:
Изображение
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Нед Ное 04, 2007 9:52 pm

Ходих - последно ми откриха хиперинсулинизъм, а иначе от осем изследвани само един е наред...
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Нед Ное 04, 2007 11:45 pm

:( това ми е кошмар от малка, защото цикълът ми е много болезнен :x На този етап ме оправя само аулин и затопляне на кръста...дали от електрическа възглавничка или от бутлика с вода...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Ное 05, 2007 12:10 am

brazilka написа::( това ми е кошмар от малка, защото цикълът ми е много болезнен :x На този етап ме оправя само аулин и затопляне на кръста...дали от електрическа възглавничка или от бутлика с вода...
При мен каквото и да е затопляне... с бутилка или нещо подобно ми усилва кръвотечението. :x Когато пия ОК са по поносими... имам дни в които не ме боли въобще и други в които ме боли силничко, но не и толкова силно колкото когато съм в почивка. Иначе и аз от малка съм с много болезнен цикъл. Едно време отсъствах от училище, след това от лекции в университета когато съм в цикъл... просто защото не можех да се помръдна от леглото... сега се радвам, че е по добре...

В началото пиех Но шпа... но след 2-3 години спря да ми действа, започнах с бускулизин, спазмалгон... после аулин и нимезил (които са едно и също горе долу) и стигнах дотам, че просто да ми писне от хапове и да си търпя болката колкото и да е силна.

Мама също е била с такъв цикъл и казва, че след като родя ще се нормализира. При нея точно така е станало.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

meysy

112

Сря Юли 09, 2008 1:26 pm

София

Мнениеот meysy » Съб Авг 09, 2008 2:34 pm

Аз съм отскоро в този форум и затова не бях видяла тази тема. Стара е, но сигурно няма лошо да се включа. :)
Мен ме е боляло винаги. Подобно на Галка и аз отсъствах от училище, а после и от лекции по време на цикъл. Пила съм какво ли не - нищо не помага. Само Солпадеин или Аулин понякога ме облегчават, но и те не винаги ми действат. :(
Иначе това за раждането и на мен са ми го казвали, само че гинеколозите, а майка ми никога не е имала такива болки. Явно при мен не е наследствено.
Искам да споделя един случай, винаги ще го помня, беше кошмарно изживяване. Бях на лекции и ми дойде, заедно с боките, по-силни от всякога. Преподавателката видя, че ми е зле и ме освободи от часовете си този ден. А аз веднага отидох в тоалетната. Никой не знаеше, че съм там - беше по време на час. Останах вътре дълго време, болеше ме и не можех да се изправя; течеше толкова силно, че нямаше как и превръзка да сложа. Може би правех някакъв кръвоизлив тогава, не знам, но така силно никога не ме беше боляло и не се е случвало след това. Накрая спря да кърви, а аз нямах сили и една крачка да направя. В сградата вече почти нямаше хора, часоветв свършваха рано там, защото беше лош район и свърталище на разни типове - нямаше място в ректората и затова понякога по други сгради ходехме. Та както и да е, явно бог ме е пазил, ащото успешно се добера до такси. А тъпият шофьор видя, че съм зле и трябваше да го моля да ме закара у дома, явно реши, че съм друсана, заради района. :roll: Събудих се пред блока, слава богу в таксито. Била съм припаднала. Шофьора ме гледаше още по-особено и каза, че смятал да вика линейка и ченгета. :shock:
Съседи помогнаха да се кача у дома, после повикаха майка ми и лекар. Оправих се, но ако нямах късмет, можеше да си остана някъде в безлюдните площи около ужасната сграда, която бяха наели от университета. Дотогава нямах мобилен телефон, но после си купих, защото не знам къде ще ми се случи и ще имам ли късмет да хвана такси или кой знае какво ще стане. Слава богу не се наложи да си ползвам мобилния за такива цели, но поне го имам и знам, че нашите и милото ще дойдат, ако се случи пак.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Нед Авг 17, 2008 1:16 pm

И аз имах подобен случай в университета. Имах чувството, че никога няма да събера сили да излезна от тоалетната. Причерняваше ми непрекъснато, а не спираше да тече кръв от мен... Някак успях да се измъкна и след това ядох сладко за да ми размине. Само веднъж ми се е случвало това.

Добре, че на теб не ти се е случило нещо лошо. Аз точно заради това не мога без мобилен телефон. Защото освен по време на цикъл понякога съм и с ниско кръвно и мога поне да се свържа с половинката си или брат ми и да дойдат да ме приберат откъдето съм го закъсала :roll:
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

*prikazno~realna*

96

Чет Юли 17, 2008 11:54 am

Стара Загора

Мнениеот *prikazno~realna* » Вто Авг 19, 2008 11:27 pm

:? Много кофти ситуации сте преживели. А знаете ли защо се получава така или е въпрос на индивидуалност :? Слава Богу аз не съм имала сериозни проблеми с цикъла (освен, че постоянно ми е нередовен, но това е друга тема). По принцип си карам нормален цикъл, само в много редки случаи имам поносими болки и тогава пия само NOSPA. Но веднъж не бяха никак леки (не можех да се дигна от леглото, бях се свила на топка) и тогава се мъчех да ги успокоя със затопляне, ама май не ми действа особено :roll: :?
Винаги може повече!
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Сря Авг 20, 2008 7:12 pm

индивидуално е за всеки човек. И аз съм имала такива ситуации, понякога ми тече много силно и ме боли страшно. Но му открих заката :) 1 аналгин и 3 бускулизина и не ме боли :)