Постоянна сънливост

За всички медицински проблеми...
RANDOM_AVATAR
User

magda

122

Чет Сеп 21, 2006 7:03 pm

Постоянна сънливост

Мнениеот magda » Пет Авг 29, 2008 12:59 pm

Чудех се къде точно да пусна тази тема, но мисля, че е най-подходяща за този раздел. От известно време "страдам" от прекомерна сънливост... Като че ли имам и бодри периоди, но през повечето време просто ми се спи. През деня рядко имам повече от няколко часа активна концентрация и тя се появява по-скоро вечер. Наспивам се добре, но когато стана се чувствам бодра не повече от половин-един час след това пак ми се доспива, което е абсурдно донякъде. Общо взето в реалното дневно време аз съм сънлива, леко неадекватна...Приятелите ми почват да се шегуват с мен, че ще си проспя живота...обаче на мен малко спира да ми е смешно. Не помня преди година например да съм била така, може би понякога в мързеливите си дни или нещо такова. Но сега няма значение дали денят ми е изпълнен с физическа и умствена активност или просто вися пред телевизора.
Понякога имам "просветления", но не мога да схвана каква е разликата в такива дни и повечето останали....
Притеснява ме силно вече, защото например сега имам много за учене, но абсолютно нищо не влиза в главата ми...а не мога да чакам до вечерта, когато ще живна.
Здравословно съм добре, правих си изследвания наскоро. Психически също се чувствам добре. Само енергията не ми стига и това почва да ме отчайва...
Всякакви съвети не биха ми дошли зле :)
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Пет Авг 29, 2008 1:04 pm

Става ли ти лошо, когато ядеш сладко? Случвали ти се сутрин да закусваш само плод като праскова, грозде, диня, пъпеш, череши и после да ти е ставало сънливо или да ти е отпаднало?
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

magda

122

Мнениеот magda » Пет Авг 29, 2008 1:13 pm

Ами не мисля, че има някаква връзка...поне не съм усещала някаква взаимовръзка между начина, по който се храня и начина, по който се чувствам..
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пет Авг 29, 2008 1:56 pm

Питам те, защото преди време няколко дни поред закусвах грозде и след като хапнех, ми ставаше сънливо и се чувствах много отпаднала. Въобще не съм предполагала, че може да е от гроздето, но в последствие се оказа, че е от него.
Все пак мисля, че е добре да се посъветваш с невролог :)
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

magda

122

Мнениеот magda » Пет Авг 29, 2008 2:04 pm

Хаха, ужас :) каква може да е връзката между неврологията и сънливостта..питам, щото наистина не знам. Иначе ако реша пак ще е борбата с личната лекарка, тя за невралгия не искаше да ме прати, пък камо ли щото ми се спи.
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пет Авг 29, 2008 2:56 pm

magda написа:Хаха, ужас :) каква може да е връзката между неврологията и сънливостта..питам, щото наистина не знам. Иначе ако реша пак ще е борбата с личната лекарка, тя за невралгия не искаше да ме прати, пък камо ли щото ми се спи.

Мисля, че има общо, защото като пиеш някакви хапчета, например болкоуспокояващи, хем не те боли, хем ти се спи от тях, но може и да бъркам, това са си мои такива тези, по-добре отиди на лекар.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пет Авг 29, 2008 5:43 pm

Аз в момента съм в такъв период(даже в момента се будя от сън :oops: ). Имам си по няколко пъти в годината такива периоди в които аз постоянно съм сънлива. От една седмица например аз спя по няколко пъти на ден. Вярно, че не бях добре физически и това е причината сега, но пък се е случвало друг път да е ей така уж безпричиннно.

Примерно ако съм си легнала по късно, от времето, от какво ли не. Обикновено на мен ми помага спорт +витамини (примерно мултитабс). Пробвай с това. Не е нужно да се преуморяваш... малко бягане за тонус и толкова :)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

magda

122

Мнениеот magda » Съб Сеп 06, 2008 2:23 pm

и аз си мисля, че е някакъв временен спад и че евентуално ми липсват витамини и затова се чувствам така.
Идеята със спорта също не е лоша, само че при мен малко сложно, защот се каня да спортувам от години вече :)
Дано наистина ме хване музата.
Благодаря за съветите.