Обрив по слабините

За всички медицински проблеми...
RANDOM_AVATAR
User

Pieces

3

Вто Юли 21, 2009 6:17 am

Обрив по слабините

Мнениеот Pieces » Вто Юли 21, 2009 6:24 am

Добър ден.
Аз съм момче на 17 и от около седмица имам много досаден обрив по слабините. Старая се да не го чешам, но на моменти е непоносимо, а разчешам ли го почва да сърби още повече. Където е разчешано се зачервява и подмокря кожата. Мазах се с крем "Здраве", обаче не ми помогна особенно. Когато се къпя се старая да измивам мястото добе със сапун, но и това не помага. Може ли някакъв съвет.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Вто Юли 21, 2009 10:15 am

Здравей!

Единствения разумен съвет който можем да ти дадем е да отидеш на лекар, защото дори тук да има лекар няма как да види самият обрив. (а в момента нашият лекар е доста зает и няма възможност да влиза във форума)

Можеш да отидеш при личният си лекар или направо при дерматолог. Може да е нещо незначително, но може и да е по-сериозно, а ние тук няма как да ти кажем какво точно е.
Няма от какво да се притесняваш! Може да си получил някаква алергична реакция от бельо, от прах за пране и какво ли не и е най-добре да ти се изпишат подходящи кремчета за това.

Успех! И гледай да отидеш възможно най-скоро, не го отлагай защото така най-бързо ще се отървеш от сърбежите и т.н.

Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

Pieces

3

Мнениеот Pieces » Вто Юли 21, 2009 11:31 pm

Благодаря за бързия отговор. Май започна да отминава по-добре е от вчера. Надявам се, че ще отмине до няколко дни напълно. Имам предположение какво го е причинило. Бях на лагер миналата седмица. След като се къпахме в езерото много дълго стоях с мокрите гащи и може би това го е причинило.
Друг вариянт, който повече ме притеснява е, че имах гъбички на краката до преди месец-два. Успях да ги изчистя с Анти-мико Бета или нещо от този сорт, но се притеснявам да не би да се е прехвърлило по някакъв начин (въпреки че се стараех да не се случи подобно нещо)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Чет Юли 23, 2009 11:54 am

Ако не отшуми до 2-3 дни задължително отиди на лекар. Напълно е възможно проблема да е причинен от водата в реката, особено ако не е била много чиста.
Пожелавам ти бързо да се отървеш от проблема.
Хубав ден!
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Съб Юли 25, 2009 11:33 am

как отстраняваш космите в тази област? може да е следствие на възпаление при бръснене (мръсна самобръснчка и т.н) или от кола маска. Сега от топлото кожата става много чувствителна след такива маниплации, особено ако след това я излагаш на вода/слънце.
RANDOM_AVATAR
User

Pieces

3

Мнениеот Pieces » Пон Юли 27, 2009 2:09 pm

Кола маска си бях правил на краката, но не и на въпросното място.
А относно водата беше на Охридското езеро (адски бистра и чиста вода), обаче още преди да ида там кожата на тестисите ми се белеше на люспички.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Чет Юли 30, 2009 11:56 pm

Има ли го все още проблема или премина?
Marcus Porcius Cato