Обрив

За всички медицински проблеми...
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Нед Юли 22, 2007 9:49 am

Здравейте!!! Много се радвам, че ще се отзовавате на всякакви проблеми. Аз имам един и се надявам да ми помогнете. От два дни имам обрив по ръцете, само по меката и неокосмената част. Мазах се с Алергозан, но пъпчиците се увеличават. Не съм алергична към лекарства или храни, единствено към много мръсни предмети (дръжки на врати, пари и други) като след допира с тях, ръцете ми се подуват и спадат единствено като се измия със сапун. Не зная какво да предприема относно този обрив. Много сърби и е неприятен. Благодаря Ви за отделеното време!
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Нед Юли 22, 2007 9:52 am

Хиси позволих си да отделя като отделна тема твоята. Така ще е по лесно и за Д-р Митев и за всички :)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Нед Юли 22, 2007 9:54 am

Няма проблем, благодаря ти, аз не се сетих да го направя като тема :oops:
Аватар
User

Dr.Mitev

Ранг

Лекар

37

Съб Юли 14, 2007 1:18 pm

Мнениеот Dr.Mitev » Нед Юли 22, 2007 6:23 pm

Здравей,Хиси.Опиши ми по-подробно обрива,с какъв цвят е, гноини ли са пъпчиците,изтича ли секрет от тях,с каква големина са,има ли нещо което да засилва обрива,само по ръцете ли е,друг път случвало ли се е да ти се появи подобен обрив,засилва ли се обрива през горещините и от кога всъщност се е появил,има ли някакво развитие - да нарастне,да започнат да се образуват корички,потиш ли се често
Аватар
User

Dr.Mitev

Ранг

Лекар

37

Мнениеот Dr.Mitev » Нед Юли 22, 2007 6:43 pm

Забравих да попитам също дали приемаш някакви лекарства,скоро приемала ли си и какви,слънцето засилва ли обрива и сърбежа,как започна обрива - отток - зачервяване - пъпчици - корички.На първо четене си мисля за епидермодермит или така наречената екзема,опиши ми това което те попитах за да мога по-точно да преценя.След мъничко ще ти напиша и един охлаждащ крем с които да се мажеш за да не те сърби,крема е изпитан и го прилагат в Дермато-венерологията в Варна на стационирано болни
Аватар
User

Dr.Mitev

Ранг

Лекар

37

Мнениеот Dr.Mitev » Нед Юли 22, 2007 7:40 pm

Rp:/ Lanolini
Vaselini
Aquae Calcis aa
Misce fiat cremor
D.S. Външно

*аа означава по равни количества,за трите съставки
*към тези три съставки може да се добави и кортикостероид

Използвай този крем ако пъпчиците подмокрят кожата.
Ако се окаже екзема,за лечение се препоръчват бани и компреси от лайка и смрадлика,разтвори на калиев перманганат разреден 1:10 000,ихтиол 2%.Основното лечение се провежда с кортикостероидни кремове (Locacorten Betnovat,Advantan,Celestoderm) , които имат добър противовъзпалителен ефект.При насложена бактериална инфекция се използват антибиотични кремове , комбинирани с кортикостероиди ( Lorinden C , Betnovat C , Celestoderm V , Gentamycin H )
ВАЖНО.Преди да започнеш лечение първо отиди при личния си лекар,консултирай се (все пак той може да види обрива , а аз не ) и е възможно да се окаже,че е друго заболяване.
Надявам се да съм ти бил полезен
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Юли 23, 2007 9:12 am

Здравейте!!! Много благодаря за полезните съвети. Преди малко ходих при личния си лекар и той видя пъпчиците. Натисна ги с лупа и каза, че щом като се натиснат, изчезват. Каза ми, че това е от слънцето. Каза, че са се появили от горещината. На жените излизат от вътрешната страна на ръката, неокосмената и може да се появят при пробването на дрехи и разни такива. Каза ми да се мия единствено с детски сапун по 2-3 пъти на ден, да мажа пъпчиците, които са малки и червеникави, с Алергозан и да пия вечер преди лягане Лоратодин, не мога да го прочета точно. Каза, че не минават за два дни, а се изисква малко повече време, но никакво излагане на слънце. Не каза да спазвам някакви ограничения относно храните, освен повече течности.
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Юли 23, 2007 9:19 am

Забравих да Ви кажа, че не съм приемала никакви лекарства скоро. Обривът е от събота сутринта. Много малки червени пъпчици, не болят, но има сърбеж. Не тече гной от тях, нямят корички. Аз по принцип имам алергия от слънцето на лицето. За пръв път я получих преди три лета. Цялото ми лице беше в много ситни червени пъпчици. Тогава пих хапчета и се мазах с мехлем на лицето и за около седем дни те изчезнаха. На следващото лято пак получих алергия, същата. Пак се мазах с мехлем и пих хапчета. Оказа се, че кремът, който използвам като защитен от слънцето, не е за моята кожа и сега от пролетта се мажа с един, който според д-р Захова, дерматолог в Петрич, е един от най-добрите, Bioderma, spf 50+, fluide. По принцип не излизам на слънце, но дори и вкъщи се потя много. Относно обривът на ръцете - за пръв път ми излиза подобно нещо, но от вчера имам и под брадичката. Надявам се сега да се поуспокои малко и да започне да минава. :)
Аватар
User

Dr.Mitev

Ранг

Лекар

37

Мнениеот Dr.Mitev » Пон Юли 23, 2007 2:56 pm

Здравей,Хиси.Радвам се че вече всичко е ясно около проблема ти.Избягвай слънцето и спазвай предписанията на личния си лекар и дерматолога.Лечението изисква търпение и постоянство.Желая ти скорошно оздравяване.
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Вто Юли 24, 2007 11:23 pm

Много Ви благодаря за помощта, др. Митев!