Препарати против насекоми?

За всички медицински проблеми...
Аватар
User

розичка

75

Сря Юли 04, 2007 10:21 pm

Препарати против насекоми?

Мнениеот розичка » Вто Юли 24, 2007 8:33 pm

Здравейте, чудесен раздел! Наистина ще е полезно.
От предишната тема се подсетих, че искам да попитам нещо: Днес дойде един човек да напръска цялата къща плюс двора с някаква препарати, които убиват насекомите вкъщи. А това за двора освен че е против насекоми насекоми, изсушава всички бурени и детелинки по тревата...По принцип гаранцията му е 1 година, нопоследния път държа 3 :shock: :shock: :shock:
Та още тогава сестра ми получи алергична реакция, лютеше и на очите и я сърбеше по тялото. Сега пак стана същото. При едни приятели се е получило същото с тяхното дете. Въпросът ми е това дали е опасно по някакъв начин, или е просто алергична реакция? :roll:
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Сря Юли 12, 2006 12:55 am

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Сря Юли 25, 2007 9:10 am

Ами като цяло инсектицидите в БГ които се ползват са няколко вида (говорим за разрешените от закона, които са ефективни):

- Пауър АС
- ПЕНФОС
- Айкън 10 CS
- МЕТРАЦИД
- Делтабиос
- Амплант
- Микрозин
- Перма Плюс

Едните са емулсионни а другите микрокапсулирани суспензии. Като цяло нямат данни за пряко поразяване в/у здравето на човека тъй като отровната концентрация за човек минава дозата 1:500 (реално 1:1 е дозата нужна да убие човек а това е 500 пъти по ниска концентрация а някои минават и 1:1000). Евентуално да има някаква непоносимост или алергична реакция към активните им съставки (Митев може да каже конкретно аз ще посоча съставките): Алфациперметрин, лорпирифос и синтетичен пиретроид, пречистен ламбда цихалотрин, и други (думите м/у запетаите се отнасят за 1 препарат). Така че разучете с какъв препарат са Ви третирали и вече конкретно можем да говорим.

Има и някои несериозни като "Бандит" и разни такива... в които активните съставки не се знае в каква концентрация са и в аквоа дозировка.

:arrow:
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Юли 25, 2007 9:12 am

Микрозина и Айкъна убиват всичко :) За тях поне съм сигурна :D
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Dr.Mitev

Ранг

Лекар

37

Съб Юли 14, 2007 1:18 pm

Мнениеот Dr.Mitev » Сря Юли 25, 2007 7:06 pm

Мите,благодаря ти за изчерпателния отговор.Наистина,както казва Психолог,за евентуална симптоматика можем да говорим след като посочиш точно препарата и активната му съставка.
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Сря Юли 25, 2007 7:48 pm

Дам именно кажете препарата, ако не се обадете и попитайте, по закон фирмата трябва да Ви даде протокол, с какъв препарат е третирала и каква концентрация. Като кажете препарата аз ще ви кажа дали е емулсионен или е микрокапсулирана суспензия, и най важното каква е активната съставка (обикновенно е една + още една или две с по ниска концентрация). Както казах по-рано горепосочените препарати няма данни за алергия или някакви странични ефекти (ако са ползвали някои от тях понеже те са разрешени за ползване на територията на Р.Б.), но.. все пак.

Отделно горепосочените препарати имат активно дейтсвие 2-3 часа след пръскане (това са критичните часове с най-голям нокдаун след това имат пасивно деиствие около 2-3 месеца, ако са изложени на UV лъчи се прекъсва активното им действие, или ако падне дъжд - ако са приложени на вън).

Ето пълен списък на разрешените (но горепосочените от мен са най-често употребявани от фирмите а това са всички разрешени по закон): Абейт 500Е, Айкън 10ЦС, Актелик - димки, Алдион, Алфакрон, Амплат, Арсенал 250СЛ, Байгон 50ВП, Делтабиос, Дифлокс, Ектомин, Истън 100, Коджак, Мастер-25МЕ/ЦС, Метахлор, Метрацид, Микрозин, Неоцидол, Нуван 1000ЕК, Пауър АС, Пенаут, Пенфос, Пермаплюс, Поларис 40ЕКНА, Сийдж - гел, Сийдж Синерджи, Синторес, Тенопа 30/30, Фактор УЛВ, Фендона 50ВП, Фендона 60СК,

Аватар
User

розичка

75

Мнениеот розичка » Сря Юли 25, 2007 11:12 pm

Благодаря ви много за изчерпателните отговори. Въпросът ми беше дали принципно е нормално да се предизвика алергична реакция и има ли по-сериозна опсаност, специално за деца. И дали има по-опасни препарати. Ще проверя точно с какво пръскат. Не съм питала, защото и да ми кажат, няма да разбера нищо :wink:

благодаря ви! :)
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Сря Юли 25, 2007 11:54 pm

Продължавам с въпросите ;) Какви деца? ;) понеже детските градини примерно също се пръскат. Отговорът е НЕ няма проблеми. Ще се повторя отново, но тези препарати нямат данни за алергични реакции, НО това не значи че е невъзможно. Всичко е строго относително.

Аватар
User

розичка

75

Мнениеот розичка » Чет Юли 26, 2007 4:51 pm

PSIHOLOG написа:Продължавам с въпросите ;) Какви деца? ;) понеже детските градини примерно също се пръскат. Отговорът е НЕ няма проблеми. Ще се повторя отново, но тези препарати нямат данни за алергични реакции, НО това не значи че е невъзможно. Всичко е строго относително.

това ме притесняваше, мерси :)
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Пет Юли 27, 2007 11:42 am

И да допълня че горепосочените от мен препарати са Инсектициди и нямат данни за действия в/у растенията (освен че полепват в/у тях и насекомите които ги полазят умират, НО не нарушават растенията), другия препарат е бил Пестицид. Там вече картинката е по-друга, така че разучете препарата и с Д-р Митев ще Ви кажем активната съставка на препарата и неговите вредни ефекти (които са дадени по предписание на фирмата производител).