Дискова херния

За всички медицински проблеми...
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Дискова херния

Мнениеот hissi » Пон Авг 20, 2007 6:34 pm

Здравейте! Имам един въпрос към всички вас. Какво причинява дисковата херния и какво е лечението? Баща ми трябва да се оперира от това, но никой не ми казва нищо. Има ли някакви последици? Опасна ли е операцията? Много съм притеснена, защото нито баща ми, нито майка ми казват нещо. А аз не мога да стоя така...
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Пон Авг 20, 2007 8:00 pm

:roll: зет ми имаше този проблеми му казваха че трябва операция, но един човек от София го намести и сега няма никакъв проблем :wink: а няколко години страдаше много от това...къде ли не ходи и какво ли не прави
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Авг 20, 2007 8:38 pm

Как така намества? Моля те поинтересувай се, защото и баща ми го чака операция и мене ме е страх...
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Мнениеот brazilka » Пон Авг 20, 2007 10:41 pm

ами този човек живее в София и приема в Дружба в апартамента си...иначе си работи съвсем различна работа...Той беше оправил един колега на Бисер с 2 посещения и той взе телефона и заведе зет си...Него оправи само с едно...Ами така...намества ги :roll: примерно ти кърши крака, ръката и т.н. ама няма страшно :wink: разбира си от работата...докато Бисер чакаше зет си да се облече набързо му оправи крака само с едно движение :P ако искаш ще му взема телефона и ще ти го пратя на ЛС... недейте веднага операция...за лекраите това е най - лесното и аз ги рабирам де...той също беше за операция и беше идвал на ЯМР в София точно същия ден и се отказа от операция и вече е добре :D
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пон Авг 20, 2007 10:42 pm

Само искам да кажа, че доктора ще се забави с отговора няколко дни, защото няма възможност да ползва нет известно време.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Dr.Mitev

Ранг

Лекар

37

Съб Юли 14, 2007 1:18 pm

Мнениеот Dr.Mitev » Сря Авг 29, 2007 8:46 pm

Здравейте.След двуседмично отсъствие съм отново тук,готов да отговарям на въпросите.Прочетох въпросите ти,Хиси.Уточни каква дискова херния е диагностицирана - шийна,гръдна или поясна.Моите уважения към Бразилка,но не съм склонен да вярвам на народни лечители,чекръкчии и други разни псевдо-лечители,който "наместват" и лекуват с алтернативна медицина.Нагледал съм се на достатъчно осакатени от действията на такива лечители.Не казвам че физиотерапията, масажите и методите за разтягане и укрепване на мускулатурата не помагат - напротив ,голяма част от болните с признаци на дискова херния получават облекчение именно така,но нека това се прави от специалист,а при рентгенографски и компютъртомографски данни за дискова херния и преценка от неврохирург за операция - то тогава не виждам защо обсъждаме проблема,решението е ясно.Моят съвет към Хиси - щом специалист е изказал мнение за операция то тогава му се довери,а ако искаш можеш да потърсиш мнението на друг неврохирург като му занесеш снимката,но се съмнявам за различно мнение.
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Сря Авг 29, 2007 8:55 pm

и аз съм на мнение, че с народна медицина няма да станат нещата, може да се облекчи болката, но всичко ще е временно. Така че щом се налага операция - действайте. Първо обаче мине през Компютърен томограф да се локализира мястото наи - добре.
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Мнениеот brazilka » Сря Авг 29, 2007 9:27 pm

По принцип и аз не вярвам на такива разни лечители и народна медицина, но този човек няма нищо общо с тях :roll: Завършил е кинезитерапия в НСА и определно разбира това, което прави. Точно на него съм склонна да вярвам, защото е факт, че колегата на Бисер от 4 години няма проблем, а зет му от 2, а преди това лекарите с години не можаха да оправят и настояваха за операция :roll: При това без гаранции..казваха му, че може да остане импотентен и т.н. а човекът е на 35 години :? Така го бяха нашлашили... Просто съм забелязала, че хирургът веднага е готов да оправя всичко с операция :lol: :lol: :lol: Някакво изкривяване им е 8) Подобно пристрастие имат повечето лекари към антибиотици...само да кихнеш и ти предписват антибиотик за застраховка 8) А и всичко си зависи от специалистта 8) че ги има едни... :? Детенцето на въпросния зет имаше проблем с тестисите и "специалистите" в Благоевград го пращат за операция в София и добре, че имаме познати лекари в Пирогов, та го заведохме и ни казаха, че това са пълни глупости и няма нужда от никаква операция :shock: :shock: :shock: С този пост въобще не искам да подкопавам лекарския авторитет, защото това е неблагодарна професия, която много уважавам, но все пак и те са хора... и те грешат :roll:
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Чет Авг 30, 2007 7:50 am

е на хирурга му дай да реже на поразия :) с или без причина :) такива са. Всеки медицински работник рано или късно си получава своето професионално изкривяване и ходи и му обеснявай, че не прав (майка ми е такава..пфф дано аз някой ден да бъда в по - лека форма от нея..силно се надявам)
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Чет Авг 30, 2007 9:11 am

Ами незнам какво е точно хернията, но знам, че много го боли гърба. И са му казали, доколкото разбрах от разговора между него и майка ми, че става дума за някаква течност между прешлените или нещо подобно и притиска нерв и затова го боли. Един приятел ме наплаши, че от тази операция може да остане инвалид...Незнам дали е вярно и затова ме е толкова страх от тази операция :cry: Но колкото повече я отлага, по-зле за него, защото нощем не може да спи и го боли :cry:
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Чет Авг 30, 2007 2:04 pm

е хернията е точно това, получава се пропукване на междупрешленните дискове, при което пихтиестото вещество изтича навън и притиска близко намиращия се нерв.
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Чет Авг 30, 2007 3:12 pm

Ами да де. Не съм много добре започната, четох за това някъде в интернет, но нямаше особено подробни данни. Само не разбрах дали операцията крие някакви рискове, какво е възстановяването, колко дълго трае.
RANDOM_AVATAR
User

telerika

1

Сря Ное 30, 2011 12:33 pm

Sofia

Мнениеот telerika » Сря Ное 30, 2011 1:00 pm

Темата е стара, но за съжаление актуална. Използвам възможността да помоля за помощ. Дайте препоръки и координати на физио или мануални терапевти, които може да ми помогнат да се справя с увреждането без операция...Доста съм попрочела в нета, правя и специални упражнения, но този път болките са непоносими. Благодаря предварително на отзовалите се!