Деанксит

За всички медицински проблеми...
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Сря Юли 26, 2006 4:36 pm

Деанксит

Мнениеот avalanche » Вто Сеп 18, 2007 8:59 am

Не знам дали това е точният раздел, но искам да задам няколко въпроса. Ще помоля Галка да ме модерира ако не съм нацелила мястото:)

Сега по темата. Искам да знам как точно действа Деанксит на организма и дали води до пристрастяване, защото прочетох доста в нета(включително и че ще умра от инфаркт като го приемам:lol:), но най-обичам,когато лаици се правят на специалисти. Вярвам, че тук ще получа адекватен отговор и разчитам на вас:)

Мерси предварително!
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Вто Сеп 18, 2007 9:34 am

Не можах да открия листовката на Deanxit. Оказа се че брат ми я е изхвърлил преди малко... даже в боклука ровичках ама не я намерих... :lol: :lol: :lol:

Deanxit е комбинация от две лекарства: едното има антидепресивни свойства, т.е. подобрява настроението и повишава биотонуса, а другото премахва безпокойството и напрежението. На този етап няма сигурни данни за развиване на физическа зависимост към някоя от съставките на деанксита.

Не е препоръчително да се приема от деца и юноши, при които медикаментите следва да бъдат средство на последен избор, когато се касае за емоционално или поведенческо разстройство или най-малкото медикаментозното лечение да се комбинира с психологическо консултиране, респ. фамилна терапия.

Доколкото знам няма негативно действие на сърцето...

копирам това от друго място: Информацията е подробна и полезна...

най-често това лекарство се изписва при депресия. Към лекарството развива ли се физическа зависимост? Поне за момента изследванията не показват по конкретен начин, че такава се развива към активните в-ва, които се съдържат в Deanxit-а - той е комбинация от невролептик и антидеперсант. Тоест можем да приемем, че към този лекарствен медикамент не се развива физическа зависимост. Но това не изключва развиването на една психологическа зависимост към медикамента. Ако човекът, който приема медикамента, разчита изцяло само на тази външна подкрепа, това не позволява той да развие в себе си мотивация за справяне с проблеми без медикаментозна помощ.
Иначе по принцип тези медикаменти винаги имат странични ефекти, особено ако се комбинират с алкохол или се предозирват!

Деанксит съдържа невролептика Flupentixol 0,5mg и антидепресанта Melitracen 10mg. И двете вещества са познати много добре на психиатрите и е абсурдно да се смята, че водят до зависимост. Деанксита влиза в "леката артилерия" на лекарите и има широк спектър - предимно психосоматични и свързани със стрес разстройства. Като всяко лекарство, си има показания и противопоказания - изписва се само от лекар. От работата си с това лекарство досега съм сравнително доволен и не съм наблюдавал нежелани лекарствени реакции.

А как се пие deanxit? Сутрин 1 и следобяд до 4 часа друго така ли беше?

Схемата е 1-1-0. Фармацевтичната представителка твърдеше, че не нарушавал съня, но увеличения "енергетичен потенциал"(така се изрази тя), можел да удължи времето до заспиването в началото на лечението. Аз лично съм доволен от това лекарство и смятам, че върши хубава работа, но не споделям мнението на Lungbeck, които го определят едва ли не за панацея.

Това е което намерих. Когато Д-р Митев се появи ще се радвам ако и той малко разясни за това лекарство.

Преди години (5) ми бяха изписали деанксит, аз лично не съм наблюдавала странични ефекти и пристрастяване. По принцип що се касае за подобен тип лекарства се предписват за определено време след което ако не подействат се сменят за да няма пристрастяване.... Не знам, аз не съм специалист... цитирам, казвам само онова, което съм чела.

:!: :!: :!: :arrow: НО не си самопредписвай лекарство :!: Първо се посъветвай с личния си лекар.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Мнениеот avalanche » Вто Сеп 18, 2007 9:41 am

Галка, мерси. Иначе майка ми е лекар и ми го предписа понеже нещо не се справих сама с проблема.

В аптеката не ми дадохаж указанията, защото трябваше да взема 4-5 блистерчета. Прочетох го намясто набързо :roll:

Съгласна съм, че най-добрия избор е да се съчетае лечение при специалист с медикаментозното, но ми предложиха да ходя при една психиатърка, която е по-зле психически от мен и кракът ми няма да стъпи там. Ще си търся други алтернативи.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Сеп 18, 2007 9:47 am

нямаш ли възможност да комбинираш хапчетата с посещения при психолог след като нямаш доверие на психиатърката?

Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Мнениеот avalanche » Вто Сеп 18, 2007 10:03 am

Не знам при кой да ходя. Единственият психолог, който познавах и на който мнозина се възхищаваха почина :roll:

Ще говоря с една приятелка, която ходи на психолог всяка седмица "профилактично", но тя в момента не е в България.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Сеп 18, 2007 10:22 am

Поговори с нея когато имаш възможност и ако е доволна давай...

Успех!
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Haiku

200

Пет Авг 04, 2006 8:35 pm

South Beach Varna

Мнениеот Haiku » Вто Сеп 18, 2007 11:12 am

ходи на психолог всяка седмица "профилактично"

това пък какво ще рече
My soul.. my mind.. my better half.. but not me! This is HAIKU!
Хубаво е да мечтаеш, но още по-хубаво е мечтите ти да се сбъдват!
Pursuer of Happiness!
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Мнениеот avalanche » Вто Сеп 18, 2007 5:51 pm

Психотерапевт е предполагам. Не съм я разпитвала, защото реално погледното е приятелка на моя приятелка.

Иначе аз нарочно не съм чела страничните ефекти на Деанксита, за да не си въобразя нещо обаче днес съм ужасно нервна. Не мога да седя на едно място, всичко ме дразни и движенията ми са адски резки. Галка ти си приемала Д, нали? То е ясно, че е строго индивидуално, но имаше ли нещо такова при теб?
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Сеп 18, 2007 6:20 pm

И аз гледам да не чета в листовките страничните ефекти, че си падам малко хипохондрик :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ами 2 месеца го пих при мен нервност не е имало, но ти сама каза, че е строго индивидуално. Мен по скоро ми забавяше всичко... аз затова и с неохота го пиех :roll:
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Мнениеот avalanche » Вто Сеп 18, 2007 6:42 pm

Аз днес имах и друг дразнител. Ще го пия още няколко дни, в които дразнителя няма да го има и ще видя. Днес обаче гледката е била потресаваща по думи на една позната :oops: А тя не е предубедена понеже не знае за проблемите ми.
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Мнениеот avalanche » Чет Сеп 20, 2007 8:35 pm

Аз малко водя монолог, ама няма значение:)
Нервността е била причинена от дразнителя, а не от Деанксита:)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Чет Сеп 20, 2007 8:38 pm

avalanche написа:Аз малко водя монолог, ама няма значение:)
Нервността е била причинена от дразнителя, а не от Деанксита:)

Това е чудесно! Дано тогава той ти помогне... и все пак когато имаш възможност да говориш с приятелката си за психоложката й, задължително го направи.

Хубава вечер!
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Haiku

200

Пет Авг 04, 2006 8:35 pm

South Beach Varna

Мнениеот Haiku » Сря Окт 10, 2007 11:17 pm

Пил съм такова - много успокоява нервите, обаче ставаш абсолютно разконцентриран и е опасно да се шофира!
My soul.. my mind.. my better half.. but not me! This is HAIKU!
Хубаво е да мечтаеш, но още по-хубаво е мечтите ти да се сбъдват!
Pursuer of Happiness!
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Мнениеот avalanche » Чет Окт 11, 2007 10:36 am

хахаха сериозно ли?

Аз се чудя защо като уча се сещам да правя и куп други неща....даже си мислех да си взема нещо за по-добро помнене и ям постоянно орехи...ето къде бил проблемът, надявам се.

Той Деанксита така или иначе не ми действа ще питам майка ми дали мога да го спра изведнъж и това е....
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Чет Окт 11, 2007 11:46 am

avalanche написа:хахаха сериозно ли?

Аз се чудя защо като уча се сещам да правя и куп други неща....даже си мислех да си взема нещо за по-добро помнене и ям постоянно орехи...ето къде бил проблемът, надявам се.

Той Деанксита така или иначе не ми действа ще питам майка ми дали мога да го спра изведнъж и това е....

Май не може да се спира изведнъж, поне аз го спирах постепенно тогава..., но тя най добре ще ти каже де ;)
Marcus Porcius Cato
Следваща