Гоблени

Всичко за изкуството във Вашия живот... това ще е едно уютно местенце на което ще можете да споделите това, което правите с всички :)

Модератор: hissi

Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Гоблени

Мнениеот Mss. Smith » Сря Сеп 03, 2008 9:25 am

Не съм сигурна, че тук има някой, който се занимава /има желание да се занимава/ с това изкуство, но все пак може да поговорим за тях - гоблените :)
Аз наскоро се увлякох и започнах да шия. Ето първото ми произведение на какво трябва да прилича: http://img225.imageshack.us/img225/9051/2345vu7.jpg :) Мама ми показа малко, но аз схващам бързо и веднага ми тръгна бродирането. Мислих си, че няма да имам търпение и нерви за това (принципно за нищо нямам...), но учудващо и за мен ми е много интересно, хич не бързам и ми е много приятно :D :D :D
Майка ми има много гоблени, някои от които не с конци, а с мъниста, някой път може да ги снимам и покажа. :)

Кажете сега вие какво мислите - имате ли желание, какво мислите като цяло за бродирането, защо не сте пробвали досега :P :wink:
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Сеп 03, 2008 9:37 am

Баба страшно много бродираше едно време. Не само гоблени ами и покривки, калъвки за възглавници. Като бях малка много обичах да се занимавам с това. Още като мъничка научих всички бодове. Сега не знам дали бих се справила, забравила съм всичко... Но пък не пречи да пробвам :)

Много приятно занимание е.

И тъканите гоблени са също толкова приятни :) Миме като го завършиш го покажи :D

Даже може да снимаш произведенията на майка ти да им се порадваме. :D
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Сря Сеп 03, 2008 10:08 am

Непременно ще го покажа, но няма да е скоро, защото още дори не съм запълнила изцяло долните квадратчета на панамата, имам още много, а и като започна училище ще имам по-малко време за бродиране :) Но ще го покажа :D И на мама ще снимам и ще пусна :D
Гале, много е успокояващо и отпускащо, а и е приятно усещането, че създаваш нещо с ръцете си :) Наистина може да опиташ, сигурно ще ти хареса, а и бързо ще си припомниш щом си го знаела как става :D Пиши, ако започнеш :D
Изображение
Аватар
User

*prikazno~realna*

96

Чет Юли 17, 2008 11:54 am

Стара Загора

Мнениеот *prikazno~realna* » Съб Сеп 06, 2008 9:56 pm

Аз като по-малка бях започнала нещо (баба ме учеше и мен :D ), но тогава въпреки, че ми беше много интересно и забавно, бързо ми омръзна (детска му работа :lol: ) Но и сега бих пробвала отново, защото наистина знам от личен опит, че е много приятно :)
Винаги може повече!
Аватар
User

pandachina

145

Сря Окт 25, 2006 1:41 pm

София

Мнениеот pandachina » Вто Сеп 09, 2008 2:52 pm

*prikazno~realna* написа:Аз като по-малка бях започнала нещо (баба ме учеше и мен :D ), но тогава въпреки, че ми беше много интересно и забавно, бързо ми омръзна (детска му работа :lol: ) Но и сега бих пробвала отново, защото наистина знам от личен опит, че е много приятно :)

Абсолютно същото важи и за мен. Като дете така се кефех, че даже веднъж взех парче плат и нарисувах отгоре му някаква картина, върху която шиех сякаш е гоблен. Манията отмина след известно време. Сега нямам нерви за такива неща, но ми звучи доста интересно и може някой ден да се пробвам - кой знае, може пък да ми подейства успокояващо.
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Сря Сеп 10, 2008 9:05 am

Почти съм сигурна, че ще ви подейства успокояващо, колкото и да мислите, че нямате нерви и търпение :D Аз по-нетърпелив човек от себе си не познавам, но в случая желанието ми да започна беше много голямо и започнах със страшно удоволствие, сега се чувствам прекрасно, докато бродирам, а и е хубаво да видиш, че с ръце създаваш нещо красиво :)
Изображение
Аватар
User

psihea_veronika

14

Пон Яну 12, 2009 10:23 pm

Варна

Мнениеот psihea_veronika » Вто Яну 13, 2009 4:17 pm

И аз шия гоблени. Но винаги ги подарявам и никога не съм се сещала да ги снимам преди това. :( Преди да родя шиех Вяра, Надежда и Любов, който не е довършен още.Когато отново имам повечко време, пак ще го захвана.