Zhivko`s zone/мястото на Живко

Всичко за изкуството във Вашия живот... това ще е едно уютно местенце на което ще можете да споделите това, което правите с всички :)

Модератор: hissi

Аватар
User

ZhivkoBGR

131

Вто Ное 11, 2008 9:19 am

Добрич

Zhivko`s zone/мястото на Живко

Мнениеот ZhivkoBGR » Сря Яну 14, 2009 10:06 am

:D
Тук ще поставям неща от всякакъв вид, неща, които са направени, написани и въобще произлезли благодарение на моя милост.
Аватар
User

ZhivkoBGR

131

Добрич

Мнениеот ZhivkoBGR » Сря Яну 14, 2009 10:06 am

В пространството на сънищата

-"Пас.. хайде де подай топката!
-Еееее какво правиш ти бе, тука няма ли нарушение!?
-Tук не важат тези правила!"
Ден и час неизвестни. Намирах се в някакво странно, но също така и познато място. В някаква пустия. Наоколо имаше опънати палатки, мястото където явно преспиваме докато сме тук.
Туп.
-"Кой по дяволите ме уцели по главата?
-Аз го направих, съвземи се човече, играем мач, а ти стоиш, като дърво!"
Да... Ама ние верно играем мач в пустинята. Дори имам футболен екип по себе си и странно, докато тичам по пясъка въобще не усещам онази умора в краката.
-"залегнете", се провика някой, но аз така и не разбирах какво става. Огледах се и в небето се показа военен хеликоптер. Да, същият от онези, които сте гледали по филмите. Беше с пълно снаряжение и започна да ни обстрелва.
В този момент зад мен се бе появил някакъв голям и прашен сандък. Скрих се зад него, докато атаката на летящото чудовище отмине.
Звуците от стрелбата постепенно намаляха, докато не спряха напълно. Плавно се показах от сандъка и... :shock: :?
.. към мен идваше някакъв стар джип. Имаше и дори ражда. От него слезе дядо ми.
Леко пълничък старец, с къса бяло-черна коса и бакенбарди. Облечен в обичайното за него облекло. Панталон, тениска и грейка отгоре. На лявата му ръка все така си стоеше татуировката "1951".
Дядо, беше запушил една цигара и рече:
-"Живко, вземи него сандък и ела тука."
Учудващо сандъка, чиито размери бяха наистина големи, не беше толкова тежък, колкото трябваше да е. Затова и го пренесох толкова бързо. Няма да казвам, че вкарай и майсторство в това действие.
-"Ето ти сандъка, дядо.
Погледнах торбичката, която държеше и от нея изкара около 5-6 риби. Около 15-20 см дълги, но не знам какви, тъй като не ги разбирам.
Дядо ми преди е бил рибар, майстор рибар и майстор готвач на морски деликатеси. Стъписах се обаче, когато каза:
-"Вземи него нож там и почвай да чистиш рибата!"
Никога досега не бях чистил риба.
"Ама.. аз не знам как става тая работа..!"
В типичен за дядо ми стил, той взе неговия любим нож, дъска, остави цигарата в устата си, отвори си една бира, която също постави върху сандъка и започна да показва как се чисти рибата. Правеше го доста плавно и нормално, доста години е трупал опит.
Изведнъж ми причерня, вече не виждах нищо освен тъмнината, която бе около мен.
.......
I can feel the beat,
feel the beat,
feel the beat,
feel the beat,

Ооо... отворих очи, стоях 2 секунди и разбрах, че съм се събудил. Радиото в стаята си пееше, нормално, не мога да заспя без да съм пуснал музика. Обърнах се наляво, където на рафтчето ми стоят дистанционното и гсм-ът ми. Погледнах колко е часа, 08.30, добре значи е време за ставане. Дори съм попрекалил с почивката. Докато се обличах си казах на ум
-От това ще излезе добър фичър. :roll:
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Яну 14, 2009 7:19 pm

Това наистина ли е сън :o Винаги съм смятала, че всеки един човек който помни сънищата си някой ден може цяла книга да си издаде :lol: И всяка една щеше да е интересна, защото сънищата са странно нещо... и винаги са толкова шантави... :shock:
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

ZhivkoBGR

131

Добрич

Мнениеот ZhivkoBGR » Сря Яну 14, 2009 7:57 pm

Да, истински е. ;)
За жалост помня един от три съня. :)