Книгите - път към съвършенството

Всичко за изкуството във Вашия живот... това ще е едно уютно местенце на което ще можете да споделите това, което правите с всички :)

Модератор: hissi

Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Книгите - път към съвършенството

Мнениеот hissi » Нед Юли 08, 2012 10:23 pm

Здравейте! Знам, че много хора обичат да четат книги и тук е мястото, където да препоръчате любимите си произведения и автори :D
За момента моите фаворити са:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пон Юли 09, 2012 2:08 pm

Изображение

Изображение
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Пон Окт 03, 2011 9:29 pm

Мнениеот geri_mileva » Пон Юли 09, 2012 4:49 pm

Филма "Южнячки" е точно по романа на Катрин Стокет "Слугинята". Филма спечели 4 награди "Златен глобус". Филмчето е на моите челни места в моя топ 10 :oops:
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Юли 09, 2012 5:11 pm

Аз изгледах филма след като прочетох книгата и останах много приятно изненадана, че са пресъздали точно най-важните моменти. :) Рядко съм доволна от филм направен по книга :)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Юли 09, 2012 5:20 pm

Филмът и на мен ми хареса, още не съм чела книгата, но обещавам скоро да я прочета :D
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Пон Юли 09, 2012 6:21 pm

И аз не съм чела книгата (все още)
Аватар
User

mimz

Ранг

Психолог

38

Нед Мар 16, 2008 2:19 am

София

Мнениеот mimz » Вто Авг 07, 2012 8:53 pm

Препоръчвам

Да отвориш сърцето си - будистки приказки за щастие

Изображение

Посветен е в монашески чин на 23 години от настоятеля на манастира „Уат Сакет“ в Банкок. Девет години Аджан Брам прекарва в обучение и медитация под вещото ръководство на известния будистки учител, смятан за светец, Аджан Ча. В момента Аджан Брам е настоятел на будисткия манастир „Бодхиняна” и духовен глава на будистката общност в Северна Австралия.

Хиляди хора от цял свят се стичат, за да чуят лекциите на Аджан Брам, а блогът му се посещава от 20 000 души дневно. Аджан Брам е и автор на международния бестселър “Отвори сърцето си“. До момента правата за книгата са купени в 16 държави, а отзивите за нея са много добри.
Всеки проблем, страх и негативен модел на поведение има първопричина, която може да се открие и освободи. Повече на http://hypnotherapy.alle.bg и http://kymsebesi.blogspot.com
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Авг 08, 2012 7:34 pm

В момента чета автобиографията на Беър Грилс

Изображение

Беър Грилс винаги се стреми да изживее приключенията до краен предел.

Още като момче се научава да плава и да се катери с помощта на баща си. Не след дълго в училище Беър оглавява мисии по нощно катерене на забранени територии.

Като тийнейджър Беър намира своята идентичност и своето призвание чрез планинарство и бойни изкуства, които го отвеждат до подножието на могъщите Хималаи и до тренировъчен лагер за майстори на карате в Япония.

При завръщането си вкъщи Беър се залавя с изтощителната подготовка за кандидатстване в Британските специални части, за да стане част от 21-и полк. Това дълго пътуване го довежда до предела на физическата и умствената му издръжливост.

По-късно, вследствие на ужасяващ инцидент по време на скачане с парашут в Африка, Беър чупи гръбнака си на три места. Лекарите не знаят дали някога отново ще може да ходи. Само осемнайсет месеца по-късно обаче, напук на лекарските прогнози, 23-годишният Беър става един от най-младите хора, изкачили Еверест.

И това е само началото на многото му необикновени приключения...

Познаван и обичан от милиони – заради документалната му поредица за приключения по целия свят „Оцеляване на предела“, като популярен автор на книги за оцеляване, или пък като Главен скаут на Английската асоциация на скаутите – Беър Грилс е оцелял в ситуации, в които малцина биха се осмелили да попаднат.

Сега, за първи път, Беър разказва историята на изпълнения си с опасности живот. Увлекателна и трогателна, Кал, пот и сълзи е задължително четиво както за пристрастените към адреналина, така и за пътешестващите от удобното кресло.

„Оцеляване на предела“ е едно от най-гледаните предавания на планетата, достигайки милиард и половина зрители в над 180 страни.

Беър е автор на дванадесет книги и като бивш член на Британските специални части е обявен за почетен командир от Кралския флот. Продължава да ръководи уникални експедиции до най-отдачелените и опасни кътчета на Земята, като тези мисии са набрали над милион и половина британски лири за благотворителни дейности в полза на децата по света.

Беър наскоро стана най-младият Главен скаут на Английската асоциация на скаутите, което го прави лидер на 28 милиона скаути по целия свят.

Живее със съпругата си Шара и тримата им сина – Джеси, Мармадюк и Хъкълбери, в холандска лодка в Лондон и на малък отдалечен остров на брега на Уелс.

Много вдъхновяващ човек. Книгата е страхотна. С много поуки.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Сря Авг 08, 2012 8:53 pm

Аз гледам предаването му... Харесвам го :D
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Чет Окт 11, 2012 10:09 pm

Да препоръчам тази книга - хареса ми Изображение
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Вто Окт 23, 2012 1:09 am

Сега чета тази

Изображение

Изобщо нямам представа как тази книга е включена в "100 най-добри романи на английски от 1923 до 2005" :shock:
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Окт 24, 2012 10:00 am

Аз скоро прочетох ето тази книга

Изображение

Много свежа книжка :) И ме настрои предколедно... нищо, че има още доста време до Коледа. Някак ми се прииска да е 1 декември :)
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Сря Окт 31, 2012 5:55 pm

Утре, излиза ноемврийския брой на "Cosmopolitan" и към него е пуснат романа на Джейн Фалън "Да се отървеш от Матю". Попринцип, рядко си купувам женски списания, след като можеш да се разровиш в нета за тях :lol: , но ако някое заглавие ми направи впечатление, си ги купувам. ( а е и изгодно списанието + книгата струват 5.99лв :lol: )
Ето я и корицата и малко инфо за въпросната книга :

http://www.cosmopolitan.bg/knigi/da-se- ... matiu.html
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Съб Ное 10, 2012 3:26 pm

Книгата е страхотна ! Препоръчвам я ! Забавна е и определено много интересна !
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Ное 12, 2012 8:09 pm

Аз в момента чета Като гореща вода за шоколад на Лаура Ескивел. Хубава е книгата. Малко странна :)

http://colibri.bg/resultsb.php?book=49
Marcus Porcius Cato
Следваща