кулинарни изкушения

Всичко за изкуството във Вашия живот... това ще е едно уютно местенце на което ще можете да споделите това, което правите с всички :)

Модератор: hissi

Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

кулинарни изкушения

Мнениеот CuCuToOo » Нед Сеп 02, 2007 9:15 am

така, аз мисля, че и готвенето също е изкуство :) така че тук всеки може да сподели някаква изпитана и лщбима рецепта или да попита за рецепти :)

аз ще попитам :) търся рецепта ( по възможност изпитана ) за сладкиш с праскови (пресни), че бурята вчета обрулила всички плодове и имаме много праскови :) ако може някой да сподели :)
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Нед Сеп 02, 2007 2:58 pm

Според мен направо си ги направи на буркани със сладко :lol: Иначе за десерт, може да направиш ванилов пудинг и на дъното на чашата за сервиране да сложиш от това сладко например, много е вкусно или да го украсиш с пресни парченца от праскови. Пробвай, вкусно е :wink:
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
RANDOM_AVATAR
User

Ifrit

24

Пет Авг 31, 2007 9:14 pm

Мнениеот Ifrit » Нед Сеп 02, 2007 5:32 pm

Приемам всякакви идеи за сосове към спагети. Винаги правя един и същ и вече ми омръзна. Ето ако някой иска да пробва (съжелявам, но слагам всичко на око, няма грамажи и количества).

Продукти:

Няколко домата (за предпочитане домашни, че тия по магазините обикновено са много воднисти и не стават. Зависи.)
Мариновани гъбки
Шунка или кренвирши
Маслини (ако обичате като мен, повечко, да има)
Лук (малка глава)
Пикантина, задължително.

Начин на приготвяне:

В по-дълбок тиган (все пак ще се прави сос) се хвърля нарязаният на ситно лук да се поизпържи малко. После обелените домати, нарязани на едри парчета - те ще се размекнат и ще се стопят. Слагате пикантина. Шунката, гъбките и обезкостените маслини ако искате може и да ги запържите малко, но аз ги слагам след като доматите вече са се разтопили само да се посварят. Останалото е бъркане, докато доматеният сос се сгъсти. После изливам всичко върху сварените спагети.

Да живее италианската кухня.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пон Сеп 03, 2007 7:24 pm

Ifrit написа:Приемам всякакви идеи за сосове към спагети.

хах още някой почитател на италианската кухня. У дома благославят моите макарони, лазаня, равиоли, пици и т.н. Големи почитатели сме. Даже ме базикат да отворя ресторант :)

Аз също по-често готвя на око...

та ето ти една рецепта за сос...

загряваш масло на тиган, след като се загрее прибавяш около 200-300 грама топено сирене, толкова обикновено саламурено (нарязани на парченца) и бъркаш продължително докато започне да се разтапя, слагаш чаша прясно мляко и може кофичка сметана, добавяш синьо сирене и продължаваш да бъркаш, добавяш малко черен пипер и розмарин. слагаш сол на вкус и си готов. :) този сос е страхотен. Вече може да си правиш всякакви измишльотини... да слагаш различни сирена, освен тези, кашкавал, пармезан и т.н.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

Ifrit

24

Пет Авг 31, 2007 9:14 pm

Мнениеот Ifrit » Вто Сеп 04, 2007 12:40 am

А равиолите с какво ги ядете? Аз тук обикновено слагам или просто доматен сос или кисело мляко с малко соев сос (това с киселото мляко е по-традиционно за руските пелмени, но аз не правя голяма разлика).

Благодаря за горната рецепта, ще пробвам.

Между другото, днес направих един чийзкейк с боровинки. Става много бързо, само дето в половината град нямаше крема сирене ... Сега стои в хладилника, утре като го пробвам, ако си заслужава ще пиша рецептата :)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Сеп 04, 2007 12:49 am

ами с различни сосове. брат ми предпочита с кетчуп, а аз ги обичам със сос от сиренца или някакъв доматен сос... зависи, според настроението.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Вто Сеп 04, 2007 11:02 am

Бял сос за спагети

в около 150 мл гореща вода разтварям едно гъбено или пилешко бульонче, прибавям и 50 мл бяло вино...Във вряшата течност добавям и нарязано топено и синьо сирене и хубаво бъркам докато не се разтвори и не стане хомогенна смес. Прибавям по щипка мащерка, риган и бисолек. Сол и черен шипер на вкус

200 ml бяло вино
50 гр. топено сирене
1 ск чесън
Кашкавал
Мащерка, риган, бослек

Кипвам малко бяло вино с една скилидка чесън. Прибавям топеното сирене, синьо и рендосан кашкавал и бъркам докато не се разтворят напълно. Вместо бяло вино може да се сложи пилешки или гъбен бульон. Прибавя се сол и черен пипер на вкус и по една щипка мащерка, роган и бослек. Заливат се спагетите.

Този сос става и за равиоли, но аз лично тях ги предпочитам с няколко лъжици заквасена сметана, сол и черен пипер. Със сметаната ги обърквам докато са топли.
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Ное 26, 2007 8:39 pm

Аз искам да ви помоля да ми кажете към кои ястия, какво питие подхожда, че в това отношение съм пълен инвалид :oops: :oops: :oops:
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Ное 26, 2007 8:54 pm

Ами за вината основно мога да кажа, че белите вина вървят с бели меса, червените с червени.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Ное 26, 2007 8:56 pm

А спагетите или ориз със зеленчуци?
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Ное 26, 2007 9:02 pm

Мен не ме бива хич в алкохола. Но мисля, че вървят както с червено, така и с бяло вино. Зависи как са приготвени...

Дано Цвети ги разбира напитките и да каже, че и аз да се ограмотя :lol: :lol: :lol: нали не си падам по алкохола и никога не съм се интересувала. :lol: :oops: :oops:
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Haiku

200

Пет Авг 04, 2006 8:35 pm

South Beach Varna

Мнениеот Haiku » Пон Ное 26, 2007 9:04 pm

червено месо (свинско, телешко етc) - червено вино
бяло месо(пиле, риба) - бяло вино
шопска салата - домашнааааа ракия
пържени картофи и пържена риба(цаца, сафрид etc.) - 1,2,3..5 биришхи и телевизора на Диема охааааааа :)
Уиски, Бърбън етc.. само с вода може и ядки (употребата на кока-кола е проява на неуважение към питието)
Водка - руснаците чисто я пият ама ние си я разреждаме със сокче
Мастика лятото много обичам с айранче
Шампанското върви със презервативи или някои специален повод..
Коктейлче - на барче за мацка с финес, задължително дебела сламка и да отпива предизвикателно
Вермути и темподобни след 300 водка ще те пратят по дяволите!

друго друго не се сещам
My soul.. my mind.. my better half.. but not me! This is HAIKU!
Хубаво е да мечтаеш, но още по-хубаво е мечтите ти да се сбъдват!
Pursuer of Happiness!
Аватар
User

Haiku

200

Пет Авг 04, 2006 8:35 pm

South Beach Varna

Мнениеот Haiku » Пон Ное 26, 2007 9:06 pm

hissi написа:А спагетите или ориз със зеленчуци?

към тези ястия определено не върви алкохол!!!
Задължително трябва да има месо в ястието за да приемаш алкохол!! Изключение прави Ракията със салата , които естествено са преди основното.. Също така Бира преди основното НЕ СЕ ПИЕ!
My soul.. my mind.. my better half.. but not me! This is HAIKU!
Хубаво е да мечтаеш, но още по-хубаво е мечтите ти да се сбъдват!
Pursuer of Happiness!
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Ное 26, 2007 9:11 pm

Haiku написа:
hissi написа:А спагетите или ориз със зеленчуци?

към тези ястия определено не върви алкохол!!!
Задължително трябва да има месо в ястието за да приемаш алкохол!! Изключение прави Ракията със салата , които естествено са преди основното.. Също така Бира преди основното НЕ СЕ ПИЕ!

По принцип към спагетите и всякаква паста върви вино :D
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Ное 26, 2007 9:14 pm

Мерси :wink:
Следваща