Сексуалната култура... или липсата на такава...

За сърдечните проблеми.

Модератори: mimz, hissi

Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Май 16, 2007 9:10 am

Мдаааам съгласна съм с думите на thedragon_bg :?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Teo

633

Чет Май 03, 2007 10:43 pm

Варна

Мнениеот Teo » Сря Май 16, 2007 10:12 am

Mss. Smith написа:.... Надеждата ме крепи, че следващото поколение ще е по-добро, макар че едва ли... :roll: .......

Следващото е още по-зле, защото е още по-разглезено......незнам сега намода да си глезеш детето ли е, ама нещата не са на добре...... :?
Прави к'вот трябва пък да става к'вот ще!!!
Трабант клуб Варна - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=185081
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Пон Май 21, 2007 4:03 pm

Ето нещо изумително... :shock: :o

pink_angel написа:Vchera vecherta biah s edno momche i takaa..leko se natiskahme ,toi zapochna da burka v gashtite mi,pri koeto az mn se izplashih.samo tova pravi..no vse pak men mn me e strah.Nali ne moje da sum bremenna?ili oshte li sum devstvena?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Teo

633

Варна

Мнениеот Teo » Пон Май 21, 2007 4:41 pm

Galka написа:Ето нещо изумително... :shock: :o

pink_angel написа:Vchera vecherta biah s edno momche i takaa..leko se natiskahme ,toi zapochna da burka v gashtite mi,pri koeto az mn se izplashih.samo tova pravi..no vse pak men mn me e strah.Nali ne moje da sum bremenna?ili oshte li sum devstvena?

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ХахахАхахаХАХАХАХАХАХАхахахгандхгстайхб;аархфбсхф :lol: :lol: :lol: :lol: :? :? :? :? :? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Това ли е бъдещето :?: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Сря Май 23, 2007 12:32 am

аз ще взема да направя една тема за бисери свързани с липсата на сексуално възпитание...

in4ica_87 написа:Снощи бях с милото обаче нещо не му стана.Не знам,сигурно се бе6е притеснил.И нямаше смисъл от презерватив,но той свърши върху мен.Искам да попитам има ли нужда да взимам Postinor или се притеснявам излишно...Стана снощи ... Благодаря Ви
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Teo

633

Варна

Мнениеот Teo » Сря Май 23, 2007 7:55 am

Аз си го мислех още на предното бисерче...дай да направим наистина :roll:
Ей ви тема http://www.psy-help.org/forum/viewtopic.php?t=739&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
RANDOM_AVATAR
User

magda

122

Чет Сеп 21, 2006 7:03 pm

Мнениеот magda » Вто Юни 12, 2007 7:01 pm

Причината съвсем не се крие само в родителите, само във възпитанието, само в средата....а във всички тези неща. Не мисля ,че трябва да се започва от въпроса за предпазните мерки, а по-скоро от въпроса за започването на сексуален живот. Няма морал, няма ценности, децата не знаят кога да започнат полов живот, нямат някаква ясна гледна точка по въпроса, не им е говорено, не са сигурни защо го правят, но го правят...И защо пък не?! Някой посочва ли въобще някаква причина да не го правят. Работата не е да се възмущаваме. Щото всички могат да седнат и да почнат да цъкат с език, работата е ,каквото се знае да бъде разпространено, да се подава информация навсякъде. защото ако има липса на сексуална култура, то това е вина на цялото общество и никой не може да се вдига ръцете от това. Защото ако има някаква голяма деградация, тя не е дошла внезапно от вчера до днес, тя е дошла с покорното приемане на негативните промени. Какви са тези промени ли? Ами вече малко хора могат да ги различат от нормалното. Общо взето ненормалното става нормално, а изкривеното-красиво.
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Пет Юни 15, 2007 10:05 pm

Galka написа:Ето нещо изумително... :shock: :o

, прощавайте, ама 2 въпроса имам
1. какво изпитвате като съзнателно търсите подобни "бисери" из нета , и
2. да не би да приемате такива текстове за нещо, дето се е слу4ило в Реалния Живот??

аре малко скептицизъм при сблъсъка с такива "свидетелства", тва 4е някой се прави на интересен в нета и търси емоционална реакция на простотиите си не е достатъ4но да му ги 4ета, да ги приемам за нещо пове4е от болно въображение или още пове4е- да се възмущавам.
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
Аватар
User

didi

388

Чет Юли 13, 2006 2:09 pm

Варна

Мнениеот didi » Съб Юни 16, 2007 12:42 pm

за съжеление някой от тия бисери лапетата реално си ги мислят и наистина трябва да им се обяснява на децата защо точно не е добре да се започва рано сексуален живот, майка ми напримери ми е говорила открито и е включвала фактора че обществото се е променило и тези неща сега се случват по рано и че все пак изборът си е мой и ще се радва да не съжелявам е направих го когато се почувствах готова при това бях достатъчно наясно за последствията бих казала че единственото което можем да направим ние сега е да обясняваме на малките си братя и сестри малките си познати и дай боже на децата си...
Without love, intelligence is dangerous. Without intelligence, love is not enough.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Съб Юни 16, 2007 2:16 pm

патилан420, ако смяташ, че това са нереални примери... жестоко се лъжеш или си много заблуден. Това, че съм ги копирала отнякъде в нета не значи че са измислени. Чувала съм къде къде по трагични неща НА ЖИВО! И защо ги слагам тук ли? Защото мисля, че тези неща трябва да се показват. Мисля, че са поучителни...
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Вто Юни 19, 2007 6:17 pm

не съм сигурен в това, 4е авторите на такива "бисери" си правят майтап, просто не изклю4вам И тази възможност.
позвлявам да поставям под съмнение автенти4ността на такива писаници, най-малкото защото авторите по правило са анонимни, а писаниците- толкова еднотипни , 4е дори и да има някое истинско, няма как да го приема насериозно.
В крайна сметка всеки един адекватен нет-юзър първо търси в Гуугъл преди да пита глупости.

п.с. А вие откъде сте СИГУРНИ 4е тези неща някой реално си ги мисли

или 4е авторите са лапета, а не ску4аещи 4и4ковци на средна възраст с болно въображение?
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Вто Юни 19, 2007 6:59 pm

Познавам лично такива хора, които задават тези неадекватни въпроси. Затова... съм сигурна...
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

thedragon_bg

16

Чет Сеп 14, 2006 3:29 pm

Мнениеот thedragon_bg » Сря Юни 20, 2007 5:12 pm

Просто по темата, но имах съквартирантка, с 2 години по-малка от мен, значи трябва да е била на 14-15 години, и един ден говорихме за материалите които се използват при мензис (превръзки, тампони). Бях шокирана, когато тя ме попита "Ама къде се пъха това нещо?!?!" като имаше предвид тампона. И повярвайте ми, беше съвсем искрена. Срещала съм и други подобни случаи, затова не се учудвам на "бисерите" на които попадам в мрежта, признавам че голяма част от тях са от т.нар. "чатърски интернет фолклор", но една част са си съвсем автентични, и младото поколение трябва да се замисли как да се образова, преди да се излага и да пита за глупости. А също така трябва да се запитаме и ние родителите, дали даваме подходящи и адекватни обяснения на "срамните" или "неудобни" въпроси на нашите деца, съобразно техния манталитет и тяхната възраст, и че да се даде подходящо полово възпитание е основна грижа на родителя, и то във най-ранната възраст която позволява това (т.е. детето да възприема какво му се говори, да е наясно с анатомията си, и с терминологията която му се поднася). Е, това е от мен. :)
Аватар
User

tiki

26

Съб Яну 10, 2009 8:19 pm

Мнениеот tiki » Нед Яну 25, 2009 9:58 pm

Ценностите са важното нещо, което много по-често липсва в младите хора, поради купища причини.

Ако един teenager не знае како е любов и си мисли, че това е секс примерно, няма много да му пука с кой, къде и как.

Да не говорим, че все по-популярно става виждането, че да си много отворен в тея теми е супер готино и колкото повече и по-показно- толкова по за готин ме смятат другите- за това са виновни най-вече медиите според мен.

Децата във времето на разводи и предбрачни договори трябва някакси да научат, че всъщност любовта движи света, а не парите- иначе са загубени от морална гледна точка според мен...
RANDOM_AVATAR
User

Roklichki

1

Нед Ное 01, 2015 1:41 pm

Re: Сексуалната култура... или липсата на такава...

Мнениеот Roklichki » Нед Ное 01, 2015 1:44 pm

В България подрастващите имат нулева сексуална култура. Трябва държавата да работи в тази насока !!!