полигамия поради разнообразие в сексуалния живот?

За сърдечните проблеми.

Модератори: mimz, hissi

Аватар
User

tiki

26

Съб Яну 10, 2009 8:19 pm

полигамия поради разнообразие в сексуалния живот?

Мнениеот tiki » Пет Яну 30, 2009 12:08 pm

Често съм чувала от хора, привърженици на полигамията, че са такива заради разнообразието в сексуалния живот, че виждаш ли, ако цял живот ядеш ако ще и най-добрия сладолед, все ще ти омръзне и тн.?

Лично аз не мога да го разбера. Бивайки моногамен и достигайки големи дълбочини във връзката си с един човек, секса винаги се променя, както и връзката.

Проне при мене секса с любимия ми един човек, всеки път е различен и повечето пъти все по-хубав, все някакви нови точки се откриват, нови изживявания, нови върхове... Не виждам какво по-добро разнообразие може да има от всеки път по-вкусен сладолед;)

Не мисля, че такива усещания можеш да достигнеш с много различни хора. Естествено, че секса така също всеки път е различен, но далеч няма всеки път да е по-добър, защото няма над какво да се гради...

Вие какво мислите по въпроса?
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Пет Яну 30, 2009 1:02 pm

Не е нужно да си полигамен, за да има разнообразие. И аз съм на твоето мнение. Човек трябва да е достатъчно изобретателен, за да не омръзва на половинката си, да се стараят и двамата да провокират нови усещания, разбира се, всичко се променя с времето, но ако наистина има любов и желание да задоволиш другия по максимален начин, всичко ще си бъде наред и не е нужно да се прибягва до контакти с други хора :wink: Просто трябва да се научиш да провокираш половинката си и да я държиш в напрежение какво ли си измислил този път :lol: :lol: :oops: :lol:
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Фев 04, 2009 5:40 pm

Това с храната ми е много любим пример :lol: Не знам защо винаги хората изневеряващи, имащи по няколко връзки винаги и пр. извъртат нещата до любими сладоледи и т.н. :lol: Ми аз ям само един вид сладолед и само него си поръчвам и сигурно не съм само аз :lol: :lol: :lol:

Сега сериозно... просто има такива хора... и някак трябва да го приемем, не сме длъжни да ги разбираме и т.н., а просто да приемем, че съществуват.

Аз лично мисля, че разнообразие в една връзка можеш да внесеш по мнооооооого начини във всички аспекти... без значение дали говорим за секс или нещо друго. Но може би тези хора не го умеят... затова и може би търсят разнообразие навън. Може би това е една от причините, а сигурно има и други.

Тук сме обсъждали моногамията -http://www.psy-help.org/forum/viewtopic.php?t=776&start=0 ако искаш хвърли едно око.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Сря Фев 04, 2009 7:41 pm

Присъединявам се към вашите мнения :) Аз съм моногамна, сегашната ми връзка е почти 2 години, другия месец стават толкова, интимният ни живот не само, че не е доскучал, ами и става все по-хубав. Все по-добре се опознаваме, все повече искаме да сме заедно и правим все по-общи планове за бъдещето ни. В секса си имаме разнообразие, когато ни се иска, и си го правим само двамата. Чувството е все по-голямо и е най-прекрасното нещо за нас да сме един с друг. Надявам се винаги да е така, както го чувстваме сега, може и още по-хубаво! :D
Поне лично за себе си смятам, че ако ми се прииска да съм полигамна, то по-добре да нямам връзка. Свързвам многото партньори, докато си обвързан, с несериозност и неотдаденост на един човек, а за мен е важно да имам ЕДИН човек до себе си.
Изображение
Аватар
User

Blondelle

231

Съб Авг 05, 2006 12:42 pm

Утопия

Мнениеот Blondelle » Пет Сеп 24, 2010 11:27 pm

Полигамията в тази й форма "не можеш цял живот да ядеш филии с лютеница, понякога трябва да им слагаш и сирене" си е чиста проба комплексарщина, в някои случаи страх от отхвърляне, обвързване, несигурност (което си е почти същото като комплексарщината). И хората, които я практикуват са в един порочен кръг и рано или късно сами попадат в капана си, защото губят истинското, ценното или чрез грешките си, или от страха си да го задържат до себе си. А както всички знаем, осъзнаваш кое е ценно като го изгубиш. И в един момент осъзнават, че поведението им не е правилно. В този момент някои се поправят, други само за малко (в повечето случаи), трети никога. Това установих аз след дългогодишно наблюдение на подобно поведение.

Според мен, има някаква вероятност то да се дължи и на други по-дълбоки психически проблеми, причинени от някаква травма в детството, неправилен поведенчески пример от родители и т.н., но тези теми ще оставя за дипломираните психолози тук, защото не съм компетентна.
Изображение