Любовна зависимост ...

За сърдечните проблеми.

Модератори: mimz, hissi

Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Чет Авг 02, 2007 9:53 am

mirra_mirra написа:Имаше една приказка, че в любовта единият обича, а другият позволява да го обичат. При мен май точно така се получава - аз съм по - влюбената, по - емоционална и преживявам всяко чувство на n степен..... Той е уравновесен, не показва емоциите си и се владее винаги!!!!! Как успява....... А мен бе боли и ме сковава мисълта да съм без него...И той го знае.......

Такъв си му е характера явно :) Бившият ми беше такъв, този с който се чувствах много зависима :roll: Сегашният ми приятел е много чувствителен, любвеобилен и мил :D Може би и ти се нуждаеш от такъв човек, поне който малко да изразява чувствата си :) Ако искаш поговори с твоя човек, че ти изглежда много прикрит, и не знаеш какво му е в главата... Друг вариант и "малък тест" е да се държиш известно време като него - непукистко и затворено, виж какво ще направи той и ще започне ли да се разкрива поне малко... :wink:
Тази приказка и аз съм я чувала, също така казват, че винаги единият обича повече. Но според мен любовта не е торба ябълки, че да измериш кой колко дава ;) Твоят човек може би също много те обича, но не показва любовта си като теб, да не забравяме, че жените са по-голямата част от човечеството, които изразяват всичко емоционално 8)
Изображение
RANDOM_AVATAR
User

mirra_mirra

8

Пон Юли 30, 2007 11:06 am

Мнениеот mirra_mirra » Чет Авг 02, 2007 10:22 am

БЛАГОДАРЯ Mss. Smith !!!! Думите ти ми подействаха много добре.. ...!! Ще си поговорим и дано ........всичко да е като първа целувка ))) Ех момичета тази любов - на 30 години станах и пак се притеснявам и се терзая .......
RANDOM_AVATAR
User

Gandalf

78

Сря Юли 26, 2006 1:39 pm

Мнениеот Gandalf » Чет Авг 02, 2007 10:48 am

mirra_mirra,
Единствения човек, който може да направи нещо по въпроса за притесненията ти си самата ти :)
Има няколко хубави книжки, които биха могли да са ти от полза да се справиш със страховете си.
Хубав ден ти желая.
RANDOM_AVATAR
User

mirra_mirra

8

Мнениеот mirra_mirra » Чет Авг 02, 2007 12:24 pm

Да, бих ги прочела!!!!! Може ли заглавия и автор! Благодаря предварително!!!
RANDOM_AVATAR
User

Gandalf

78

Мнениеот Gandalf » Чет Авг 02, 2007 2:44 pm

Любовта е освобождаване от страха - Джералд Джамполски
Любовта е отговорът - Как да изградим позитивни взаимоотношения - Джералд Джамполски
Освободи се от страха - Сюзън Джефърс

Тези ги имам у дома, определено има ценни идеи в тях.
Успех :)
RANDOM_AVATAR
User

mirra_mirra

8

Мнениеот mirra_mirra » Пет Авг 03, 2007 10:10 am

Мерси!!! Ще ги потърся на книжния пазар - дано ги намеря!!!
RANDOM_AVATAR
User

Gandalf

78

Мнениеот Gandalf » Пет Авг 03, 2007 11:35 am

Успех :)
btw има и една "Прошката - най великият лечител" на Д. Джамполски. Ако я видиш може да я погледнеш и нея.
Хубав ден.
Аватар
User

Haiku

200

Пет Авг 04, 2006 8:35 pm

South Beach Varna

Мнениеот Haiku » Пон Авг 06, 2007 1:28 am

Абе стига сте чели такъв тип книжки . Защо след като осъзнаваш проблема не потърсиш сама решение? Та нали има една фраза - "живота учи" . Защо трябва да се наливаш с информация, която някой си я писал от собствения си опит. Твоя живот е различен, можеш да се справиш сама ;) Айде успех!
My soul.. my mind.. my better half.. but not me! This is HAIKU!
Хубаво е да мечтаеш, но още по-хубаво е мечтите ти да се сбъдват!
Pursuer of Happiness!
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

197

Сря Юли 12, 2006 12:55 am

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Пон Авг 06, 2007 9:41 am

Haiku написа:Абе стига сте чели такъв тип книжки . Защо след като осъзнаваш проблема не потърсиш сама решение? Та нали има една фраза - "живота учи" . Защо трябва да се наливаш с информация, която някой си я писал от собствения си опит. Твоя живот е различен, можеш да се справиш сама ;) Айде успех!

Ами книгите са полезни от гледна точка на това че ни дават различни гледни точки и опита на миналите опити на хората. Съгласи се чеи при теб е по добре да прочетеш 2-3 книги отколкото да ти паднат 2-3 сгради за да разбереш че не се прави по някакав начин проекта ;) Така е и в живота. Психологията не може да ти помогне (в смисъл тя да свърши нещото вместо теб). Това е както метеорологичната прогноза - Казваме утре вероятно ще вали. Вземете си чадър. А ти вече дали ще си вземеш чадър, дъждобран, или нищо няма да направиш и ще се оставиш на произвола... си е твоя избор за справяне с предстоящия/настоящия проблем ;)

:arrow:
Ако хората знаеха винаги, какво да правят, животът им щеше да е по-лесен, НО често хората знаят какво да НЕ правят, а въпреки това го правят... Какъв парадокс нали?
RANDOM_AVATAR
User

magda

122

Чет Сеп 21, 2006 7:03 pm

Мнениеот magda » Съб Фев 06, 2010 2:08 pm

Аз пък от личен опит мога да кажа, че не зависи толкова и от това колко е любвеобилен мъжът. Когато в теб се посее несигурност, няма значение какъв е мъжът, започваш да искаш да го обсебваш, не можеш да спреш да мислиш за него, започва болезнена ревност, болезнен анализ на всяка негова стъпка и прекалена чувствителност към поведението му към теб.
Мисля, че е много важно когато си във връзка да не забравяш да се чувстваш отделна личност, да не занемаряваш заниманията си такива, каквито са били преди да срещнеш човека, да имаш силата да му дадеш и на себе си свободно пространство, да имаш волята да го чакаш той да те потърси, той да изявява любовта си.
Когато един човек се чувства притиснат, той вече няма толкова желание да проявява чувствата си, това се усеща от зависимата половинка и така започва една безкрайна спирала, от която отърването е тежко и не рядко завършва с край на връзката.
Аз самата, в позицията си на зависима, съм прекратявала връзките своевременно, заради усещането за неизбежния край, заради безкрайната несигурност, която съм изпитвала - с това трудно се живее.
Но това е моят опит. Не съм специалист.
RANDOM_AVATAR
User

bestman

1

Сря Яну 04, 2012 4:33 pm

Мнениеот bestman » Сря Яну 04, 2012 4:36 pm

ако излизате с приятели познати по често може да кажеш това и на приятеля си и да решите проблема заедно
RANDOM_AVATAR
User

petko_marinov

4

Пет Окт 05, 2012 10:16 am

Мнениеот petko_marinov » Пет Окт 05, 2012 10:25 am

Определено такава зависимост има някой път когато с моята приятелка сме разделено за по-дълго време я осещам с пълна сила :)
Предишна