Приемам всякакви съвети

Има дни, в които не върви...

Модератори: brazilka, mimz

Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Сря Юни 11, 2008 6:27 pm

Много хубаво си решила :D Това ще се отрази добре и на двете ви. Животът е огледало - като му се усмихнеш ти, той ти отговаря по същия начин. 8)
А относно изневярата - времето може би ще излекува болката. Но си помогни и ти, като помислиш сериозно над това дали си струва с мъжа ти да сте занапред заедно и да преодолеете и този проблем. Ако си струва-мъчи се да не мислиш за случилото се и имай вяра, че занапред всичко ще е много по-хубаво.. :)
Изображение
RANDOM_AVATAR
User

nimfa

10

Пон Юни 02, 2008 7:02 pm

Мнениеот nimfa » Сря Юни 11, 2008 7:00 pm

Да, днес се усмихвах и на детето му направи впечатление.Тя е копие на баща си,а пък аз си задавах същия въпрос ,дали си струва да продължавам да съм в тази схема. Много сложно се оказа всичко и трудно.Клишето,че от високо се пада най-болезнено се отнася до мен.Всичко съм мерила с моя аршин.И да ,очаквах безусловна вярност(каквато аз изповядвам)Каквато вярност и любов давам,това и очаквам ,и вярвах в това,наистина.А знаете ли,мили приятели,че днес стават 2 месеца от признанието на мъжа ми.
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Чет Юни 12, 2008 9:24 am

Много е хубаво да си имаш някакви принципи, да издигаш на пиадестал верността и да чувстваш, че принадлежиш само на един човек, поздравявам те за това, хубаво е, че си пазиш високите нравствени ценности, като цяло те намаляват в света. :roll: :) Но всички сме хора и сме грешни... Друго потвърждение за високите ти духовни ценности е и, че правиш опити да простиш, сама знаеш, че това е велико. В една книга пишеше, че да простиш изневяра е като да сложиш мъченически венец, тоест все едно умираш вместо Христос на кръста... тоест, за да не е толкова драматично - смела постъпка си е и проява на голяма сила :) Така че си помисли и за прошката, и за като цяло смисъла на продължаването съвместното ви съжителство, и на това по-скоро да забравиш случилото се и да продължиш да живееш. Ако е със съпруга ти - то се постарайте и двамата да се преборите; може би и двамата имате вина за случилото се?! поправете грешките си, ако намерите такива :) А ако не е с него, то разделете се спокойно, приятелски и човешки, и най-вече по възможно най-благоприятния начин за момиченцето ви. :) Но според мен може би си струва да опитате да заздравите отношенията си. Изборът е твой, желая ти много щастие :)
Изображение
Аватар
User

Gab4o

5

Нед Юни 15, 2008 11:09 pm

Around the World, Where the Heart Belongs

Re: Приемам всякакви съвети

Мнениеот Gab4o » Нед Юни 15, 2008 11:31 pm

nimfa написа:Не знам дали тук ми е мястото,но определено имам голяма нужда от помощ.На 35 г съм от 14 омъжена,доскоро щастливо.Накратко да изложа проблема си.Преди 2 месеца сестра ми,с която сме страшно се обичаме замина за чужбина.2 дена преди тя да замине мъжът ми,на когото съм била вярна ми каза ,че ми е изневерявал,освен това страдам от анорекия,съчетана в редки моменти с булимия.Това е .Красота нали,мисля ,че ако изпия всичкия алкохол на гладно ще е добре,но всъщност знам,ч е не е така.

бих те помолила за малко повече информация и подробности, макар и така да имам мнение по този въпрос.
Като цяло виждам, че си в онези периоди от живота на човек, когато му се струпват много неприятности и то сериозни в кратък период от време или пък наведнъж. Тогава няма какво да се лъжем, в по-голямата част от случаите той психясва и изпада в депресии, може и по-лоши неща. Така, хубавото в твоя случай най-напред е, че си споделила тук във форума тези проблеми. Ако беше в по-късна фаза на депресия или друго, нямаше да искаш дори да станеш от леглото, камо ли да повярваш, че някой може да те изслуша и/или помогне.
Това е първата крачка, за което те поздравявам.
Попринцип аз никоя не съм да ти казвам какво да правиш със семейните си отношения и да ти се мешам, но щом сама си изложила проблема и си потърсила съвет, ще се изкажа.
Сестра ти ще си дойде ако не скоро, то все някога! :wink: ще се виждате, не е загубено нищо! Така че с това всичко е наред, просто временно ще трябва да се довериш на своите сили, ако няма кой да те подкрепи и тя е била единствения човек.
За анорексията - потърси лекарска помощ, макар да ти се струва недостатъчно сериозно или да нямаш желание. Макар да съм сигурна, че знаеш какво те е довело дотук и можеш и сама да се справиш ако повярваш.
За мъжа ти - той защо ти е споделил? Защото се разкайва или защото иска да се разделите?
Не че ще има особено значение за отговора ми, но все пак ще те помоля да уточниш това.
Очаквам отговор!
RANDOM_AVATAR
User

nimfa

10

Мнениеот nimfa » Пон Юни 16, 2008 9:24 am

И аз си задавах въпроса защо ми каза(определено не е за да се разделим)Това му е тежало и го е тормозело,и е решил да се разкае и да признае.Като видя ,обаче какво ми причини това признание,вече съжалява,че го направи.Последните дни водихме доста разговори,в които стигахме до един и същи извод,че не можем един без друг.Не знам защо ми е изневерил,а и той не можа или не пожела да ми каже.Ще се опитам да му простя,ще се опитам да му повярвам заради голямата ни любов.Това реших и дано успея.Ако се почувствам пак щастлива ще мога да преодолея и проблема си с храненето.Сигурна съм в това.
Аватар
User

Gab4o

5

Нед Юни 15, 2008 11:09 pm

Around the World, Where the Heart Belongs

Мнениеот Gab4o » Вто Юни 17, 2008 12:30 am

nimfa написа:И аз си задавах въпроса защо ми каза(определено не е за да се разделим)Това му е тежало и го е тормозело,и е решил да се разкае и да признае.Като видя ,обаче какво ми причини това признание,вече съжалява,че го направи.Последните дни водихме доста разговори,в които стигахме до един и същи извод,че не можем един без друг.Не знам защо ми е изневерил,а и той не можа или не пожела да ми каже.Ще се опитам да му простя,ще се опитам да му повярвам заради голямата ни любов.Това реших и дано успея.Ако се почувствам пак щастлива ще мога да преодолея и проблема си с храненето.Сигурна съм в това.

Разбирам,
ще ти кажа аз какво бих направила - ще го зарежа на мига, дори да сме били заедно и да имаме дете и т.н..защото за мен` голямата любов` не е такава, поне не двустранно, ако единия изневери. За изневярата оправдание няма. Съзнавам, че на някои хора ще им се сторя крайна, но аз съм такъв човек и това е моето мнение.
Това не значи, че те мисля за някаква или друго, сигурно ти е трудно, защото го обичаш много и защото детето ще страда и т.н ако се разделите.
Според мен трябва да решиш ако първо попиташ достойнството, честта ти като човек и жена как са...
в зависимост от това, което ти отговорят, ти ще помислиш.
RANDOM_AVATAR
User

nimfa

10

Мнениеот nimfa » Вто Юни 17, 2008 7:32 am

Знаеш ли,преди години и аз разсъждавах така.Бях категорична ,че ако ми се случи нещо такова го зарязвам на секундата.После постепенно с възрастта започнах да променям отношението си и си казвах,че ако ми се случи ще простя.Сега ми се случи,преобърна ми се света и от 2 месеца аз не съм на себе си.Но оставаме заедно и повярвай ми,това беше трудно решение за мен.Питах сърцето си и то така ми отговори.
Аватар
User

nofearinc

10

Нед Юни 15, 2008 7:33 am

София

Мнениеот nofearinc » Вто Юни 17, 2008 8:36 am

Стискам палци нещата да се наредят. И вярвам, че любовта ви е достатъчно силна, за да превъзмогне този препъни - камък на пътя ви. Също така съм сигурен, че това ще върне и нормалния ти начин на живот, така че нещата да протекат по възможно най- добрия начин за вас двамата и за милото ви дете. Успех! :)
Love all, trust a few, do wrong to none.
Аватар
User

Teo

633

Чет Май 03, 2007 10:43 pm

Варна

Мнениеот Teo » Сря Юни 18, 2008 5:50 pm

Gab4o написа:
nimfa написа:.......

Разбирам,
ще ти кажа аз какво бих направила - ще го зарежа на мига, дори да сме били заедно и да имаме дете и т.н..защото за мен` голямата любов` не е такава, поне не двустранно, ако единия изневери. За изневярата оправдание няма. Съзнавам, че на някои хора ще им се сторя крайна, но аз съм такъв човек и това е моето мнение.
Това не значи, че те мисля за някаква или друго, сигурно ти е трудно, защото го обичаш много и защото детето ще страда и т.н ако се разделите.
Според мен трябва да решиш ако първо попиташ достойнството, честта ти като човек и жена как са...
в зависимост от това, което ти отговорят, ти ще помислиш.

Тук мисля като теб сега. След време - незнам :?
Прави к'вот трябва пък да става к'вот ще!!!
Трабант клуб Варна - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=185081
RANDOM_AVATAR
User

Atina

2

Чет Юни 19, 2008 12:36 pm

Какво толкова фатално има в една изневяра?

Мнениеот Atina » Чет Юни 19, 2008 1:04 pm

Не вярвам на очите си, че в днешно време някой очаква моногамност от половинката си. Най-малкото във фантазиите си всеки "изневерява"...

А проблемът на Нимфа в семейството вероятно е далеч по-сериозен, отколкото изглежда на пръв поглед, дори само заради наличието на елементи на невроза и в миналото и - анорексията .
Мисля, че жената има нужда не само от съчувствие и нашата подкрепа, но и от професионална помощ. Би било хубаво да посетят съвместно със съпруга психотерапевт.
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Re: Какво толкова фатално има в една изневяра?

Мнениеот brazilka » Чет Юни 19, 2008 3:10 pm

Atina написа:Не вярвам на очите си, че в днешно време някой очаква моногамност от половинката си. Най-малкото във фантазиите си всеки "изневерява"...

На мен пък ми е по - странно, ако някой не очаква моногамност от половинката си :roll:
RANDOM_AVATAR
User

Atina

2

Чет Юни 19, 2008 12:36 pm

Мнениеот Atina » Чет Юни 19, 2008 6:53 pm

Да, наистина ...какво толкова фатално има в една изневяра, при това физическа?
Понякога причината е просто желанието за разнообразие. Понякога е желанието да избягаш от някакъв проблем. Нима е възможно един и същи "дразнител" да предизвиква все същата по сила страст и тръпка в една толкова продължителна връзка като гореспоменатата.
Освен това за да направи някой такава крачка нерядко има и повод.
Представете си, колкото и цинично да звучи в случая, че на човека просто му е писнало от една хленчеща и невротична съпруга анорексичка и е потърсил малко утеха в една странична емоция, макар и мимолетна.
Определено проблемът е по-дълбок...
Друг е въпросът дали Нимфа би се осмелила да погледне в подобна светлина нещата ?
Съжалявам предварително, ако с по-различния си поглед засягам някоя "идеална съпруга"
Аватар
User

PSIHOLOG

Ранг

Психолог

198

Сря Юли 12, 2006 12:55 am

Варна

Мнениеот PSIHOLOG » Чет Юни 19, 2008 7:00 pm

Ще Ви помоля да пишете по същество и ако имате желание да помогнете със мнение/съвет над конкретната проблематика и да не давате прибързани оценки и диагнози.

:arrow:

www.psy-help.org

Site Administration
Ако хората знаеха винаги, какво да правят, животът им щеше да е по-лесен, НО често хората знаят какво да НЕ правят, а въпреки това го правят... Какъв парадокс нали?
RANDOM_AVATAR
User

nimfa

10

Мнениеот nimfa » Пет Юли 04, 2008 6:28 pm

Atina написа:Да, наистина ...какво толкова фатално има в една изневяра, при това физическа?
Понякога причината е просто желанието за разнообразие. Понякога е желанието да избягаш от някакъв проблем. Нима е възможно един и същи "дразнител" да предизвиква все същата по сила страст и тръпка в една толкова продължителна връзка като гореспоменатата.
Освен това за да направи някой такава крачка нерядко има и повод.
Представете си, колкото и цинично да звучи в случая, че на човека просто му е писнало от една хленчеща и невротична съпруга анорексичка и е потърсил малко утеха в една странична емоция, макар и мимолетна.
Определено проблемът е по-дълбок...
Друг е въпросът дали Нимфа би се осмелила да погледне в подобна светлина нещата ?
Съжалявам предварително, ако с по-различния си поглед засягам някоя "идеална съпруга"
Аз ,разбира се не съм мислила ,че съм идеална,но определението"хленчеща и невротична съпруга" не се отнася до мен.Трябва да ви кажа,че обвинявах себе си и продължавам.Вие сте единствените хора,с които споделих това.Изобщо оказа се,че взаимоотношенията човешки(а още повече тези в любовта )са много сложни.И е много лесно човек да бъде излъган.Помислете над това.
Предишна