Помощ! Аз съм емоционален темерут!

Има дни, в които не върви...

Модератори: brazilka, mimz

RANDOM_AVATAR
User

Lennie

1

Сря Ное 29, 2006 2:06 pm

Помощ! Аз съм емоционален темерут!

Мнениеот Lennie » Сря Ное 29, 2006 2:21 pm

Здравейте!
Този проблем ме мъчи много. От ... не знам кога.
Проблемът е, че съм страшно апатична към всичко почти.
Все ми е едно, дали ще съм на дискотека, кафе, разходка, вкъщи пред компютъра/телевизора.
Не ме интересуват момчета. Знам, че не трябва да е така. Не изпитвам нужда да гушна някого, да направя комплимент.. Май не мога да давам любов :cry: А да имам гадже ми се струва адски скучно и прекалено лигаво.
Не знам защо не мога да съм като другите... Направо се чувствам празна някак си.
Нямам никаква амбиция, нито желание за нещо. Преди бях пълна отличничка, бях много активна в час. Сега само забивам поглед в една точка и чакам да мине часа. Иначе се опитвам да уча... Долу-горе се върти успеха ми около 5,50 в елитна гимазия... Единствения ми стимул за това, е че не искам да излагам родителите си.
Просто не знам за какво живея... Не искам да се захващам с нищо...

Не ме разбирайте погрешно. Не съм някаква задръстенячка и тн.. Напротив. Ако реша да бъда най-добра приятелка с някой, винаги го постигам. Но ... бързо ми омръзва приятелството и се насочвам към други "мишени".
Помощ! Аз съм изрод!
На какво се дължи това? Защо съм такъв темерут??? Защо не се нуждая от любов и не давам такава? Защо не ми се живее като на другите?
Много съм объркана. Не знам, дали някой може да ми помогне изобщо..... :cry:

ПП: Аз съм на 16.
Аватар
User

DarkSol

13

Пон Окт 30, 2006 4:52 pm

Увас!

Мнениеот DarkSol » Сря Ное 29, 2006 3:34 pm

Вярвам, че ще се кажат много умни и вярни неща по темата, но в същото време може да бъдеш сигурна, че нито едно от тях няма да ти помогне по начина, по който очакваш. Най-тъжното, е че борбения дух отдавна вече не е "на мода" заради развилата се възможност да се самозаблуждаваме. Това не го казвам случайно: ето и обяснението:

Човек е устроен така, че да си представя щастието и постоянно да го отлага във времето. В природата на хората е ето това:

Проблем: /Нямаш висок социален ранг в основното училище/
Мисловно решение: "Само да завърша и да влеза в гимназията ееей... ще съм си супер".
Грешка: Тази нелепа самозаблуда, която ти зацапва погледа и кара хората да отлагат щастието си.

Следва: /И в гимназията не ми е тип-топ всичко/
Мисловно решение: "Само да влеза в университета ... лелее студентски живот чудеса ..."
Грешката: Още една стъпка е отложена ... и в това няма нищо странно просто хората упорито не искат да се борят с препятствията по пътя си на тях им е по-присъщо тактично да ги заобикалят.

В случая обаче точно тази природа на човек ти изиграва лошата шега. Описала си проблема си и го осъзнаваш. Тогава ти остава да си зададеш въпроса: "Къде аджеба в бъдещето съм пратила щастието си?" ... защото повярвай ми, ако не си щастлив на момента то никога няма да си щастлив. А и нали знаеш, че на 25 години вече не ти представлява фикс идея да имаш триколка ...

Осъзнаваш, че имаш апатия към повечето неща?
Е тогава няма по-лесно нещо от това да си помогнеш:

- "Пия кафе в заведението в Дружба 2 и ми е супер скучно и досадно"
1. Опитай да пиеш кафе в заведението в Люлин 4
2. Опитай и това в кв. Иван Вазов
3. Опитай да излизаш и с Ани и с Иван и с Стоян ...
- "Пак не ми допада"
1. Не пий кафе, ходи по парковете и градинките ...
2. Ходи на кино/театър/боулинг/билярд
3. Излизай и с Тодор, Васил, Светла и Катя ...

Какво имам предвид ли?
Ами не чакай проблема ти да се реши от самосебе си - нека да акцентираме на следното: НИКОЙ ПРОБЛЕМ НЕ СЕ РЕШАВА ОТ САМОСЕБЕ СИ (а ако това някога се случи то "проблема" излиза, че не е бил проблем).

И сериала продължава: "Не ме кефят кафетата с Ани и Иван ..."
Грешката: Ем тъпотия ще си гледам в една точка ... скучна работа
(за вярното решение погледни по-горе)
Знам, че е малко нетипично за човек да прави такива неща в живота си ... знам, че е трудно да вървиш срещу проблемите си и да ги разтикваш, но повярвай, че никога няма да постигнеш нищо, ако не се научиш да го правиш (и то докато е време).

Извода:
Вариант 1: ТАКА ТРЯБВА МАМКА МУ СТАРА !
Вариант 2: ТАКА ИСКАМ, ТАКА МЕ КЕФИ !

Кой вариант би си избрала?

---->>> GL and HF <<<----

EDIT: Не съм ти казал, защо си такъв темерут, защото не си (самозаблуда), не съм ти казал и защо нямаш нужда от любов, защото имаш и то огромна нужда (самозаблуда), не съм ти казал и защо не искаш да те прегръщат, защото искаш както всеки друг човек така и ти (самозаблуда) ... казал съм ти как да се отървеш от тази самозаблуда, която искаш да си наложиш насила на мисленето, за да ти е по-лесно да се криеш под нея.
THE FIRST PROBLEM FOR ALL OF US,
MEN AND WOMEN, IS NOT TO LEARN,
BUT TO UNLEARN! /Gloria Steinem/
RANDOM_AVATAR
User

TARRA

67

Чет Авг 10, 2006 3:47 pm

smolian/frankfurt am main

Мнениеот TARRA » Нед Дек 03, 2006 10:16 am

DarkSol ти като архитекта на Матрицата даваш решения :lol:
Може ли частна консултация с теб? :roll: