съвет

Има дни, в които не върви...

Модератори: brazilka, mimz

Аватар
User

farfalina

6

Чет Дек 07, 2006 2:59 pm

варна

съвет

Мнениеот farfalina » Чет Дек 07, 2006 3:03 pm

имам дългогодишна връзка,от 8 години живеем заедно,имаме дете на 7 години но чувствата са изстинали.Липсата на любов достатъчен мотив ли е за раздяла??

Моля пишете на кирилица!!!
Аватар
User

Breadzombie

315

Чет Авг 17, 2006 10:42 pm

Стара Загора

Мнениеот Breadzombie » Чет Дек 07, 2006 6:23 pm

и една счупена чаша може да е мотив...
с други думи : когато човек има желание търси начин, а когато няма си търси извинение...
ако искаш да се разделите просто си търсиш мотив (може би както в случая)...а ако не искаш...си търсиш извинение (както може би детето в случая)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пет Дек 08, 2006 2:48 pm

Пробвала ли си по някакъв начин да разпалиш отново огъня?
Случва се при много семейства да има периоди на захладняване на отношенията, но с общи усилия се преодоляват...
Иначе, всяко нещо би могло да е мотив за раздяла... но мисля и че преди такава важна крачка трябва да се размисли хубаво...
има една приказка..., че разбираш колко много си обичал някого едва когато го загубиш... помисли и над това...
Нещата са сложни...
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Сря Дек 13, 2006 9:21 am

Преди да се пристъпи към раздяла при такава според мен сериозна връзка трябва да посетите семеина консултация при психолог. Там всичко ще се разкрие и мотивът и причината и извинението дали да продължите да живеете заедно или да се разделите. Всякакви други съвети макар и дадени от добро сърце само са объркващи.
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

sisi

29

Чет Сеп 21, 2006 4:10 pm

Мнениеот sisi » Съб Дек 16, 2006 9:24 pm

Искам да кажа, макар да не е толкова във връзка с темата. Стига се до такива моменти, защото когато човек реши да сключва брак, трябва да мисли малко с мозъка си, а не само с моментната емоция. Тогава ще има и по-малко разводи. Не казвам да не се жениш по любов. Просто любовта не винаги е достатъчна за стабилна връзка. Трябва човек добре да си помисли как вижда бъдещето си с отсрещната страна и т.н. Ама естествено повечето хора не мислят и затова ето така става :evil:

П.С. Сега видях, че авторката не е писала дали са женени, но няма значение, важноот е че са като женени.
Аватар
User

SiNe0ka_MaCkA

22

Съб Окт 21, 2006 1:55 pm

Някъде в дълбините на морето,където единствено русалките достигат..

Мнениеот SiNe0ka_MaCkA » Пон Дек 18, 2006 10:26 am

Според мен просто чувствата ви за охладняли и трябва да ги запалите отново,понякога обаче е малко трудно.
Но щом някога сте се обичали защо пък не.
В името на това,че сте семейство и имате дете трябва да опитате да възвърнете старите чувства.
Разнообразете ежедневието си,опитайте нови неща,не позволявайте еднообразието да ви обсеби.
Успех :wink:
Изображение
Аватар
User

Silence

15

Чет Ное 23, 2006 10:58 am

Пловдив

Мнениеот Silence » Сря Дек 20, 2006 12:21 pm

Казват, че любовта трае 3- 4г - времето, необходимо да се отгледа едно дете. След което двойката, или се разпада, или настъпва истинската, дълбока обич.
Ако и след осем години съвместен живот, търсим първоначалната влюбеност между двамата, едва ли ще я открием. Няма и да я намерим в нито една по- продължителна връзка. Тази влюбеност, която по принцип определяме като любов, е характерна само за началото. Истинската любов започва, когато паднат "розовите завеси" и двамата се заобичат, каквито са.
Ако наистина чувствата напълно са изстинали, не просто са се "трансформирали"... Съжителство без чувства не е възможно, раздялата рано или късно би се случила (вече и подкрепена от сума различни от чувствата причини).
Поне според мен :P
Не слушай никого и не вярвай в нищо. Не вярвай и на това, което аз казвам. Нещо подобно май бе казаното от Буда. Подкрепям го с две ръце... :wink:
Само миг дели храбростта от лудостта.