Ежедневен проблем.Помощ?

Има дни, в които не върви...

Модератори: brazilka, mimz

RANDOM_AVATAR
User

uBo

6

Вто Дек 19, 2006 8:52 am

Varna

Ежедневен проблем.Помощ?

Мнениеот uBo » Вто Дек 19, 2006 9:03 am

Здравейте,имам един проблем,който ме притеснява и подтиска абсолутно всеки ден.Понеже се преместих в друг град,а родителите ми останаха в предишния,в който живеех и сега ми е много трудно.Тук нямам нито роднини нито приятели. :cry: Попринцип в училище не ми е било кой знае колко трудно,но тази година работата стана много сериозна.Уча,но нищо не ми ялиза в главата,ходя на училище със страх да не ме испитат,понеже не съм успял да се подготвя.Просто целия ми ден преминава в депресия,тъга че нямам никой до себе си и ужасно силно притеснение,които буквално ме сасипват.Добре че поне майка ми ми звъни доста често за да ме успокоява поне малко и да ме окуражава иначе ако не беше тя до сега щях да сум напулно рухнал психически.И въпреки подкрепата на майка ми,аз все още немога да стоя и 15 минути без капка притеснение.Помогнете ми :cry: :cry: :cry: [/b]
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Вто Дек 19, 2006 11:01 am

Опитал ли си да се сприятелиш с някого от твоите съученици? Това, че тук нямаш роднини и приятели не е болка за умиране, в смисъл..., че е лесно да откриеш нови приятели, с които да изкарваш добре свободното си време и далеч от вкъщи, далеч от приятелите си там... и да ти е също толкова приятно и с тях. Така и на теб ще ти е по-леко и ще си спокоен, че не си сам.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

uBo

6

Varna

Мнениеот uBo » Вто Дек 19, 2006 11:05 am

Този съвет е много хубав,майка ми също ми го казва постоянно.Само че аз ходя и на тренировки всеки ден.Уж си мисля че имам време да си наъча за идния ден и си разпилявам времето и в краина сметка се сешам много късно да седна да уча и не ми остава време.Ако имам ангажимент към евентуален приятел дали ше си организирам по-добре времето и така да си помогна с ученето?
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Вто Дек 19, 2006 11:30 am

Ами това зависи само от теб. Просто така ще организираш времето си за да може да имаш време и за тренировки и за учене и за среща с някой приятел. Ако си хаотичен, може би ще ти е трудно в началото, но не е толкова трудно. Ще си степенуваш нещата и всичко ще е окей. Но след като сам казваш, че се депресираш и не се чувстваш добре от това, че си сам тук, че приятелите ти и родителите ти са далеч, предполагам това да се сприятелиш с някого тук ще ти донесе най-малкото успокоение, и оттам ще имаш и повече желание за учене и т.н.
Поне аз си мисля така... опитай, не пречи. Мисля, че наистина ще ти е от полза :)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

uBo

6

Varna

Мнениеот uBo » Вто Дек 19, 2006 11:35 am

Ами аз съм се сприятелил с няколко души,но още не сум излизал с тях.Мисля че е наложително да послушам съвета ти и да се поотпусна и да го направя,да контактувам с хората не само на тренировка или в училище,ами и в друга обстановка.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Вто Дек 19, 2006 12:04 pm

Точно така, ти сам достигна до решението на проблема :) Контактите с хората са изключително важно нещо, безценно :)
Желая ти успех :) И много нови приятели!
Ако искаш можеш да ни държиш в течение как вървят нещата.
Приятен и ползотворен ден от мен!
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

uBo

6

Varna

Мнениеот uBo » Вто Дек 19, 2006 12:19 pm

Добре,обещавам че ще казжам как са нещата.Мерси за деня,дано наистина буде такъв.И на теб ти го пожелавам.
Аватар
User

kri_si

16

Пет Дек 29, 2006 6:36 pm

Мнениеот kri_si » Съб Дек 30, 2006 4:41 pm

Явно не се адаптираш лесно и всички неприятни емоции свързани с преместването ти ти пречат да учиш! И аз преживях нещо подобно като се преместих в нов клас! Е , при теб е малко по-трудно , защото си далече от вкъщи! Гадно е , но сети се за всички хора, които живеят в чужбина без близките си! На тях им е още по-гадно, но продължават напред! Сигурна съм, че ще си намериш приятели, само че не бива да си толкова негативно настроен, защото това кара хората да се отдръпват! Ти сам трябва д анамериш сили да се справиш! Успех :)
Не мога значи не искам!
RANDOM_AVATAR
User

uBo

6

Varna

Мнениеот uBo » Пон Яну 08, 2007 11:41 pm

Благодаря и на теб kri_si за съвета.Майка ми ми казва доло горе съшите неща.Разбирам ги,знам че трябва да ги на правя,но немога.Смисъл все едно нещо в мен ме тегли назад,не иска да правя крачка напред и това е.Искам да преборя духа си,смятам че ако го постигна ше ми е много по-добре. :?
RANDOM_AVATAR
User

uBo

6

Varna

Мнениеот uBo » Сря Фев 14, 2007 2:37 pm

Днес е 14 февруари,а вечерта ще бъда отново сам,както ясяка друга вечер и ще се сдухвам и депресирам до край.Чуствам се ужасно....
Аватар
User

Navyman

83

Нед Юли 30, 2006 1:31 pm

In tHe mIddLe oF tHe NowHeRe

Мнениеот Navyman » Чет Мар 22, 2007 5:36 am

Човек, стига с тез депресии, дай малко време на нещата и те ще се наредят малко по малко. и аз бях сам на 14 , и аз съм се местил в друг град(първи клас само карах на 3-4 места м/у които част в София, част във Варна, част на 40км от Варна.Втори клас го карах на друго място от първите, 3ти бях пак на ново място...и т.н.т почти всяка година. Но се адаптираш към новото място, попълваш арсенала си с нови познати( запомни - приятели така или иначе няма да намериш много) и продължаваш напред.
Погледни от добрата страна - това си е шанс да си смениш имиджа - никой не знае какъв си бил, можеш да се представиш като какъвто решиш.Като се казваше в един филм - From The Bitch to the Bull
Действай!!!