Моля ви за съвет!Спешно!

Има дни, в които не върви...

Модератори: brazilka, mimz

RANDOM_AVATAR
User

karamelka87

15

Нед Юли 23, 2006 9:43 pm

Бургас

Моля ви за съвет!Спешно!

Мнениеот karamelka87 » Съб Май 19, 2007 9:47 pm

За пръв път имам сериозна връзка и наистина много силно го обичам.Той също казва,че ме обича и ми го доказва и аз наистина му вярвам.Преди мен обаче е имал сериозна връзка и то цели 4 години и половина.И едната причина да се раздели с нея съм аз... А тя даже на скайп ми се включи да ме разпитва...Говорила съм с него за бившата му(по мое настояване) и той ми каза да не се притеснявам,щом е с мен значи обича и иска мен.Проблема не е в това,че не му вярвам.Просто не мога да спра да мисля за нея.Като му бях на гости видях нейни снимки и такава луда ревност ме обзе...Просто наистина съм много ревнива.Пък и знам,че го търси на скайп и тук таме.Два дена подред я виждам във ВУЗ-а...Направо полудявам.Кажете ми как да си превъзмогна глупавата ревност ?И как да спря постоянно да мисля затова какво е правиул преди с нея,да се сравнявам с нея и т.н.
Ще съм тук само близките 2 часа затова,че помощта ви мие спешна!

Това ми е e-maila,ако някой има желание да ме посъветва там: karamelka87@abv.bg
Прави това,което искаш,но не забравяй винаги да бъдеш себе си!
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Съб Май 19, 2007 10:15 pm

Трябва някак да се отървеш от тази ревност... Той е с теб, не с нея, значи иска теб. Тя е човек от миналото му... И не бива да се страхуваш от нея... Просто се опитай да не мислиш за това какво са правили преди и пр.
А още повече да се опитваш да се сравняваш с нея...

И по добре въобще не говори с нея. Това само ще те натоварва и тревожи допълнително и напълно излишно...

А за тези снимки говорили ли сте? Защо не го помолиш просто да ги изтрие...

Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

karamelka87

15

Бургас

Мнениеот karamelka87 » Съб Май 19, 2007 10:29 pm

Ами те бяха в един албум...Той човека не е виновен.Откъде да му дойде на акъла,че ще искам да гледам албуми :roll: Даже ми се извини.Иначе му казах,че просто съм много ревнива(семейна черта) и го помолих да не си пиши с нея.Той ми каза,че няма какво да си пише с нея и ми обеща,че няма.Вярвам му.Но наистина се страхувам от нея.Не че може да ми го отмъкне.Просто тя от извесно време е влязла в някаква секта(това е друга причина да я остави) и не я знам на какво е способна.А толкова злобно ме гледаше :( Иначе не съм си писала с нея доста отдавна.Просто той ме помоли да не го правя.Даже тя не знае,че аз знам,че това е тя(сори за тафтологията).
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Съб Май 19, 2007 10:35 pm

След като и той е прекратил всякакви връзки с нея, а и ти не поддържаш връзка наистина мисля, че няма за какво да се притесняваш. Едва ли може да направи нещо...

Ще се справиш с ревността, то ти даже няма за какво да ревнуваш. Просто трябва да спреш да се сравняваш и да мислиш за нея. Карай я по-спокойно и не си вкарвай излишни нерви, защото не си струва. И дори тя сама да ти се включи за да гово... не отговаряй. С времето нещата съм сигурна че ще се оталожат и ще мислиш вече по друг начин и няма да те тормози тази ревност.

Минало е...
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

karamelka87

15

Бургас

Мнениеот karamelka87 » Нед Май 20, 2007 12:11 am

Благодаря за съвета :)Ще се постарая да не мисля за нея и за миналото,защото така или иначе не мога да го променя.Наистина ти благодаря.Знаех,че ще ми дадеш съвет и затова писах тук.Пак благодаря и доскоро(27.06.2007 :roll: ).
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Нед Май 20, 2007 12:38 am

Успех мила. Ще се справиш с всичко :) Само трябва малко време :) До скоро и успешна сесия :)

Лека нощ :)
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

P^i^c^a^s^s^o^

135

Чет Юли 27, 2006 7:52 pm

Мнениеот P^i^c^a^s^s^o^ » Нед Май 20, 2007 10:59 am

Порастни :roll:
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Нед Май 20, 2007 11:21 am

Оле оле...и аз да се изкажа. Прекалената ревност не е на хубаво. Човека ти е заявил, че щом е с теб значи те обича и така иска. Това трябва да ти е достатъчно. Недей живя с неговото минало при все, че той не живее с него. И моя приятеля е имал 5годишна връзка, която е приключила преди година, и аз съм виждала нейни снимки в незнам колко албума, но не го ревнувам от нея, защото тя е минало. Неможе да не се натъкнеш на снимки на бившата при все, че са били заедно толкова време. Тя е била част от неговия живот, но сега е минало. Просто по полека с ревността, защото като цяло мъжете не обичат да ги ревнуват за незначителни неща.
Аватар
User

imdnme

35

Съб Апр 14, 2007 8:26 am

София

Мнениеот imdnme » Нед Май 20, 2007 10:10 pm

Не че искам да ти давам съвет, само искам аз да ти разкажа мойта история. Пък ти или ще намериш поука или ще решиш (както и би било правилно), че хората са различни и за нищо няма универсална рецепта.
Та аз имах 5-годишна връзка която прекратих много изненадващо защото бях влюбена в друг. Само че това не беше единствената причина, имаше причини да се разделя с предишния но нямах воля да направя такова нещо. Вторият мъж ми даде повода, обсипа ме със нежност и внимание, каквито не получавах напоследък.
След това не бяхме съвсем заедно, даже бих казала че повече време прекрвах с бившето си гадже в изясняване на това което е станало и причините за него. Така 2 месеца. Един път даже се събрахме да си поговорим тримата, по негова идея. После явно е решил че сме си казали какво сме имали да си кажем и оттогава не ме е търсил.
Мисля че му дължах поне това след тези 5 години - не само на любов, но и на приятелство.
Новото ми гадже и аз бяхме наясно че да сме заедно е напук на много хора и че ще е трудно, но това още повече ме мотивираше. Все си липсвахме, а толкова исках да живея с него. Казвах си че има начин. Ако трябва ще обърнем света.
Е света не се обърна, приеха ни в различни университети, по тъпо стечение на обстоятелствата той сега е в казармата.
А аз преосмислям последнате години и понякога се питам дали всъщност исках толкова много да бъдем заедно съм търсила в него пълната противоположност на предишния. Не го ли обичам толкова много, понеже е невъзможно да сме заедно?
Не знам.
Знам че един човек тогава ми каза, че нещата които започват с такива катаклизми не завършват добре.
Мисля че не е съвсем прав.
(Все пак печеля нещо. Заради цвета на узрялото жито. Попитай Малкия принц.)
Знам обаче че е крайно време да се науча да бъда сама. И чак тогава някой ден, на чисто, ще срещна някого. Сигурно ще бъде случайно. Нищо не става насила.
Всъщноста, да, исках да ти кажа нещо - че според мен след толкова години той вероятно не е готов ей-така, изведнъж и без много обяснения, да прекрати всякакви взаимоотношения с нея. Каквото и да казва. Не му е лесно. Но това не бива да те тревожи. Щом е с теб, значи иска теб.
Вероятно е по-емоционален в момента, отколкото би бил ако вашата връзка беше започнала "на чисто".
Времето лекува. Само не го насилвай за нищо.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Пон Май 21, 2007 1:03 pm

Сиси хората са различни и реагират различно в различни ситуации... Ти казваш, че не ревнуваш от бившата приятелка на твоя приятел, но това си ти, не тя... вие сте различни. Тя самата казва, че ревността й не е свързана със страх от това, че да речем тя може да й го отмъкне. Аз я разбирам много добре.
Освен това не мисля, че това е свързано с възрастта... както каза Пикасо да порастне...

просто има хора, които се ужасават от мисълта за бивша, за това, че някога тя е имала нещо общо с човека който сега ти обичаш, и пр... Не е толкова чудно...

Но тя ще се справи с ревността си и страховете си :) сигурна съм.
Последна промяна Galka на Пон Май 21, 2007 1:46 pm, променена общо 1 път
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

guergo

105

Вто Яну 16, 2007 7:32 pm

София

Мнениеот guergo » Пон Май 21, 2007 11:20 pm

NataraJa написа:И аз да кажа нещо...Когато ти е писано да си с един човек нищо не може да ви раздели!Човек не може да си избяга от съдбата.
На вас явно ви е писано да сте заедно,за това,се радвай,че е с теб и тя е в миналото...Обичайте се,няма нищо друго по сладко и по хубаво от това!
Много успех и любов ви желая от сърце!!!!

Само да вметна: Няма такова нещо като съдба. Всичко е във вашите ръце/умове. :D
Аватар
User

didi

388

Чет Юли 13, 2006 2:09 pm

Варна

Мнениеот didi » Сря Май 23, 2007 1:52 pm

абсолютно нормално е да ревнува, в моя случай и двамата с приятеля ми преди това сме имали сериозни връзки аз не чак толкова макар и 2 години и макар и да исках да е последния мъж в живота ми, но той е живял с приятелката си и са щели да се женят но е завършило малко трагично, и на фона на всички препядствия плюс разстоянието Варна София и доста други глупости все пак понастоящем вече половин година живея при него в софия и в крайна сметка това преместване ми донесе нейни снимки дори вещи подаръци от нея нейни снимки на компютъра които бога ми предпочитах да не бях виждала и прочие и прочие(сега всичко е изтрито или е на боклука), само че миналото си е минало той е с мен и точка наложи се и двамата да изтрием всевъзможни неща от компютрите и от мислите си (не разбирайте от спомените) :) е не беше лесно наскоро отворих да чета една книга и от там изпадна нейна снима, та ние планираме да се оженим а аз побеснях от някаква си забравена снимка, това са глупости нали само че като се обичат двама души често се и ревнуват, е ние се ревнуваме зверски и не че не ни пречи на отношенията но поне си говорим за това изясняваме и най малкото дразнение и така работим по проблема заедно, което ни прави по силни и по близки така че и от лошото може да се извлече нещо положително, просто трябва да се говори чак ми писна да го повтарям това на всички, говорете си бе хора, искрено и ясно, аз това ти това това така го разбирам това ми пречи от това имам нужда така се чувствам, накрая всеки отстъпва мъничко просто защото обича другия и всичко се нарежда, е не става от първия път пък и се иска малко или много сила за да си кажеш ясно но накрая се получава :) Успех :)
Without love, intelligence is dangerous. Without intelligence, love is not enough.
RANDOM_AVATAR
User

karamelka87

15

Бургас

Мнениеот karamelka87 » Чет Май 24, 2007 3:12 pm

Върнах се по-рано от предвиденото :) Благодаря на всички,който са писали по темата :) Мисля,че започнах да преодолявам мисълта,че някога е бил с друга,защото аз също си имам някакво минало все пак :roll: И ако и двамата постоянно мислим за бившите ни нищо няма да се получи :? Пък и всеки ден ми показва колко много ме обича и се държи толкова мило,че изобщо не ми идва на акъла да мисля за бившата му.Може би миналата седмица бях изнервена,защото него го нямаше(беше в командировка) и си набивах някакви странни мисли :? Или е от пролетта...не знам :wink: Ама все пак благодаря на всички.Само времето ще покаже какво ще стане.
Galka благодаря за пожеланията за сесията :) Ще гледам да е успешна.Ей сега сядам да уча(скучна и гадна ботаника :cry: )
Целувки на всички :)
Изображение