Графология

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Графология

Мнениеот Galka » Нед Юни 15, 2008 7:19 pm

Баща на тази наука е френският абат Жан Иполит Мишон, който я създава в средата на XIX век. Графологията бързо спечелва популярност и започва да се изучава в университетите наравно с психоанализа. През 30-те години на миналия век в Германия Лудвиг Клагес обединява немските графологични школи, но след разгрома на фашизма научните му идеи се оценяват много ниско, което повлиява негативно на цялата наука.

Няколко интересни статии:

:arrow: http://www.kriminalist.info/7s2.html
:arrow: http://www.big.bg/modules/news/article. ... ryid=62930
:arrow: http://limpster.wordpress.com/2008/04/06/graphology/

Покажете как пишете вие ;)

Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Нед Юни 15, 2008 7:22 pm

Аз пиша така ;) :arrow: http://i7.tinypic.com/8atxvns.jpg

И така на гръцки: http://i11.tinypic.com/85avb43.jpg (текстът тогава го преписах от един сайт само за да покажа как аз изписвам буквите. Трябва да си снимам и числата :lol:
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Съб Юни 21, 2008 9:53 pm

Позабавляваите се с този тест за графология :D
http://margaritta.dir.bg/2003/april/05pocherk.htm
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Съб Юни 21, 2008 10:14 pm

Аз имам 95 точки.

Най-разпространената категория. Хората от тази група са порядъчни, не са способни на лъжа, имат уравновесен характер, устойчива психика, отговорни и инициативни. В критически ситуации са смели, с нагласата за победа. В главата им винаги има много планове, вярно е, че на повечето от тях не им е писано да се осъществят. Съобразителни са, към всичко се отнасят с хумор. Това са хора, които са израсли в здрави семейства с нормална семейна атмосфера.

Няма ли още някой да покаже как пише :lol: :lol: :lol: Чувствам се гадно като съм само аз :) Емо айде давай :lol: :lol: :lol:
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Нед Юни 22, 2008 5:27 pm

60 точки

Хората от тази група, като правило, не притежават силно изразена воля, те са плахи, често се смущават и объркват в критични ситуации. По много въпроси проявяват пасивност. Те още не са успели да осъзнаят себе си като личност. Оттеглят се в мечтите си, които рядко въплъщават в живота. В тази група попадали и скитници, наркомани с начална зависимост, а така също 32 % от сексуалните малцинства.

Въобще не е верно :shock: които ме познава ще гласува с две раце за твърдението ми (надявам се :lol: )
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Нед Юни 22, 2008 5:49 pm

наистина не е вярно... :shock:
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Юни 22, 2008 7:11 pm

Стана ми много интересно :D Имам 73 точки

ОТ 64 ДО 75 ТОЧКИ
Подобни хора са скромни, имат мек характер, уважават мнението на околните, но не са лишени от чувство за собствено достойнство. Поради тяхната природна доверчивост е лесно да бъдат излъгани от по-обигран човек. Такива хора са лесно внушаеми. Те имат невисоко мнение за себе си, което довежда до това, че лесно се подвеждат, забравяйки за собственото си АЗ. В критически ситуации се опитват да се борят, но често пред нахалството остават пасивни. Към тази група се отнасят също и любителите на цветя, гълъби, дребните улични търговци.

Май е вярно, поне от моя, субективна, гледна точка. :roll: :D Само че не обичам особено цвята, както и гълъби, а търговски нюх хич нямам :lol:
Изображение
RANDOM_AVATAR
User

batSali

12

Сря Май 28, 2008 6:50 am

Мнениеот batSali » Нед Юни 22, 2008 9:56 pm

81 -

Хората с такъв почерк са чистосърдечни, впечатлителни, открити, праволинейни. Добри събеседници са. Винаги отстояват своята гледна точка, но се отнасят с търпимост към чуждата. Смятат предателството за най-лошата човешка черта и никога не го прощават. Затова са предани на приятелите си, заради тях са готови да влязат в огън и вода. Способни са на самопожертвователни постъпки заради високи идеали. Такива почерци са били открити при работещите в правораздавателните органи, служителите на застрахователни компании и колкото и странно да звучи -- при киноартистите.

Излиза че ще да е вяро, това с киноартистите малко не ми се връзва но както и да е.
Аватар
User

Gabinka

521

Пет Юли 14, 2006 10:12 am

София

Мнениеот Gabinka » Пон Юни 23, 2008 8:40 am

Имам 66 точки

Mss. Smith написа:

ОТ 64 ДО 75 ТОЧКИ
Подобни хора са скромни, имат мек характер, уважават мнението на околните, но не са лишени от чувство за собствено достойнство. Поради тяхната природна доверчивост е лесно да бъдат излъгани от по-обигран човек. Такива хора са лесно внушаеми. Те имат невисоко мнение за себе си, което довежда до това, че лесно се подвеждат, забравяйки за собственото си АЗ. В критически ситуации се опитват да се борят, но често пред нахалството остават пасивни. Към тази група се отнасят също и любителите на цветя, гълъби, дребните улични търговци.
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Чет Юни 26, 2008 7:24 pm

я остави графологията и кажи нещо пове4е за ГРАФОМАНИЯТА, 4е струва ми се бая хорица в нета страдат от нея :idea: :lol:
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража