ЖЕНИТЕ - вечно онеправдани?!

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Мислиш ли,че другите те подценяват?

Да,в повечето случаи!
1
10%
Да,понякога...
4
40%
Да,но успявам да опровергая!
1
10%
Не,в никакъв случай!
3
30%
Това не ме вълнува!!!
1
10%

Общо гласове : 10
Аватар
User

ШОКОЛАД

54

Сря Яну 07, 2009 4:21 pm

Sofiq

ЖЕНИТЕ - вечно онеправдани?!

Мнениеот ШОКОЛАД » Пет Яну 16, 2009 12:59 am

Замислих се по темата,когато за пореден ( ен-ти поред )път се сблъсках с подобен случай! Поредната "жертва" на мъжа до себе си...Този,който сама е избрала!
И изобщо...само при жените ли е това явление или се случва толкова често и при двата пола?
Защо все другия ни е виновен?
Защо не се опитваме да търсим и своите грешки?
Защо не искаме да прогледнем?
Философия или психология е това? :roll:
Изображение
Аватар
User

Gabinka

521

Пет Юли 14, 2006 10:12 am

София

Мнениеот Gabinka » Пет Яну 16, 2009 11:47 am

Мисля че анкетати така зададена не конкретизира случая който си описала. Има разлика между въпроса на анкетата "мислиш ли, че другите те подценяват" и "Поредната "жертва" на мъжа до себе си".

под "другите" аз разбирам цялото ми обкръжение - жени, мъже, братя, лели, баби и бла бла

Относно:
"Замислих се по темата,когато за пореден ( ен-ти поред )път се сблъсках с подобен случай! Поредната "жертва" на мъжа до себе си...Този,който сама е избрала!
И изобщо...само при жените ли е това явление или се случва толкова често и при двата пола?
Защо все другия ни е виновен?
Защо не се опитваме да търсим и своите грешки?
Защо не искаме да прогледнем?
Философия или психология е това? Rolling Eyes"

"Този,който сама е избрала!" - Всеки сам си избира човека (мъжа или жената) до себе си. Когато в началото си с някого е едно, с времето във взаимоотношенията се появяват и всички недостатъци. Просто всяка връзка в началото е красива, добра, прощаваща, разбрана, отстъпчива.... и идва един момент в който, според мен, единият започва да брои колко пъти е простил примерно, другият пък брои колко пъти е замълчал..... Хората, макар и доста обобщаващо да звучи, са дребнави, може би пресметливи, егоисти..... Всеки гледа той да е добре и иска да моделира човека срещу него по собствен вкус и осмутрение.....затова и в един момент се оказва че той/тя е лошият/та, а ние сме добрите....да ама ако попиташ "другият" той ще каже че ние сме лошите. Някак си хората не се опитват да се научат да живеят в хармония с недостатъците на другия до тях, а се опитвам да ги премахнат или да го накарат той да си ги премахне сам. Като и за миг не се опитват да видят собствените си, пък камоли и да се променят.
Не смятам че е само при жените. При всички живи същества се случва!
Аватар
User

ШОКОЛАД

54

Sofiq

Мнениеот ШОКОЛАД » Пет Яну 16, 2009 2:29 pm

И темата и анкетата са по-обхватни от думите,с които се опитах да се изразя! Казах какъв е повода да пусна темата,а иначе така протекоха мислите ми,затова така попитах! :wink:
Изображение
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Пет Яну 16, 2009 7:25 pm

Ще го кажа с прости думички (щото съм си прост) , жените винаги ще сте прецакани щото си мислите че знаете повече, че имате прословутото шесто чувство (което винаги ви нахендря на "страхотнипичове" което ви унижават, бият и тормозят)
Но няма защо да ми обръщате внимание тове е просто още едно мнение на един мухлю :lol:
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Яну 18, 2009 11:53 am

Много пъти съм се замисляла, направо ми е ставало глупаво и грозно, като слушам как някое момиче, а може и жена с по-сериозен житейски опит, само се оплаква с какъв идиот живее, как за нищо не ставал, щели да се избият вкъщи и т.н. :shock: Не осъзнава ли това момиче (тази жена), че в момента си прави доста лоша реклама на своя избор - все пак тя си го е избрала, никой не я е бил, за да бъде с него :roll: Като толкова се оплаква - да промени нещо... Постоянно срещам по улиците/в магазина/във форуми хора, които само се оплакват, а нищо не променят... Окей, за някои неща може, в някои случаи една птичка пролет не прави наистина... но що се отнася до връзката ти - то сте само ти и партньора, все ако искаш ще промениш нещата :wink:
Не е само при жените, защото и от мъже съм чувала подобни реплики. :? Грозна картинка си е и при двата пола.
Обяснението? Може би още в началото на отношенията ни, сме били с нагласата, че можем да ГО променим...и това като не става - се ядосваме, мърморим и така (не знам защо говоря в 1л. мн. ч, аз не съм с тази нагласа, както и да е ).
Или просто си избиваме комплексите по този начин - видиш ли, той е идиот , а аз съм жертва и съм много добра, че го търпя, бедната аз...
Още много обяснения може да има. Но като цяло си е грозно, поне аз така го виждам :)
[/i]
Изображение
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Нед Яну 18, 2009 12:58 pm

Мисля, че жените имат огромна склонност към мрънкане и сами искат да се вечно онеправдани, за да има за какво да се оплакват и за какво да клюкарстват с приятелските си. Виждала съм случаи когато буквално си изсмукват от пръсите проблеми с половинките им,, за да им съчувстват или да си чешат езиците. Дори на мен ми се е случвало, когато всички мрънкат от мъжете си, да се чувствам неловко, че не се оплаквам и все едно не искам да споделям, а то просто няма какво :shock: Та може би подъзнателно си избират такива мъже, с който "да не им е скучно" и все да се оплават и да са онеправдани. Реално онеправдани са мъжете, защото тръпят едно постоянно женско мрънкане и все са виновни, защото са мъже...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Вто Яну 20, 2009 10:58 pm

ОООО аз колко пъти съм се сблъсквала с такива случаи... И както каза Цвети има такива които буквално вече се чудят откъде да измислят някакъв проблем за който да изкарат виновен Него... мъжът който стои до тях...
:roll: Аз лично не мога да ги разбера... опитвам се наистина, но не мога... Това е малко свързано и с другата тема за драматизирането... Тези жени определено обичат да драматизират... и мрънкат само за спорта...

Може ли да се скараш и да опищиш света защото примерно мъжа ти не бил свалил капака след като ползвал тоалетната... :roll: (това и друг път мисля съм го давала като пример, но е реален поне... ето един изсмукан от пръстите проблем за който можем да помрънкаме на приятелките си и да се оплачем как мъжа ни за нищо не ставал... И за мен това е грозно... както каза Мимето...)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

tatarata

4

Чет Ное 05, 2009 5:39 pm

Мнениеот tatarata » Пет Ное 06, 2009 11:59 am

Здравейте! Нова съм тук, но отдавна ви чета и ми е интересно във вашия форум. Смятам, че жените имаме уникална мисия на този свят - да съчетаем успешно ролята на майка, с ролята на партньорка, ролята на творец, с ролята на кралица... Огън, вода, земя и въздух бушуват във всяка една от нас и ние трябва да ги укротим и приласкаем. Не е лесно, наистина, но за да не бъркаме и най-вече за да не се подценяваме сами при избора на работа, партньор и т.н., важно е да си дадем сметка за уникалното си призвание. Има конкретни упражнения, които научих на специален курс по приложна психология за жени "Нежната сила", ако ви е интересно, мога да напиша едно-две, но най-добре се запишете за курса, страхотен е! :)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Пет Ное 06, 2009 5:19 pm

Ще се радваме ако споделиш повече за този курс, както и упражненията за които споменаваш.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

tatarata

4

Чет Ное 05, 2009 5:39 pm

Мнениеот tatarata » Съб Ное 07, 2009 12:14 pm

Например правиш си един кръг и го разделяш като пица :) на осем части - по една част за: любов, почивка и забавления, стандарт на живот, семейство и приятели, здраве, пари, кариера, свободно време. После за всяко едно от тях направи скала за оценяване от 0 до 10. Отбележи своята преценка под формата на точки. Ще се получи още едно кръгче вътре - колелото на твоя живот! Добре би било да е кръгло :) за да може да върви, но при мен например не е - почивката липсва за сметка на кариерата например... Точно това ще ти покаже кое в живота си трябва да коригираш. Напиши си нещата за корекция и срещу тях напиши поне пет реални начина да го постигнеш. Например в моя случай: да имам повече свободно свободно време - ще се организирам по-добре, ще прехвърлям някои от задачите си на други хора, няма да живея хаотично, а с конкретна цел, ще мечтая повече за нещата, които биха ми се случили в свободното време... и т.н. Скоро колелото ще стане кръгло, а животът - хармоничен. Успех! :)
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Варна

Мнениеот Galka » Съб Ное 07, 2009 12:52 pm

Звучи интересно :D Ще го пробвам :D
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

ШОКОЛАД

54

Sofiq

Мнениеот ШОКОЛАД » Вто Фев 16, 2010 10:18 pm

Гледах в едно вечерно шоу демонстрация на това колело. Наистина изглежда интересно!
Изображение