АБОРТЪТ

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Аватар
User

Navyman

83

Нед Юли 30, 2006 1:31 pm

In tHe mIddLe oF tHe NowHeRe

АБОРТЪТ

Мнениеот Navyman » Нед Ное 05, 2006 2:48 am

Кой какво мисли за абортът???мисля че това е много наболяла тема ж нашето общество, вече се случва все по млади жени да се подлагат на това поради нежелана бременност. как мислите, дали абортът е отнемане на човешки живот, има ли право едно 18годишно момиче да се подложи на аборт само за да не разбере "мама" , решение ли е изобщо абортът и не е ли глупаво "решение" на проблема тип "не ми харесва с презерватив" :?: :?: :?: :?:
мисля че всеки ще има какво да каже по темата, аз лично познавам доста момичета които са минали този път...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Re: АБОРТЪТ

Мнениеот Galka » Пет Ное 17, 2006 1:05 pm

Da`Blow написа:Кой какво мисли за абортът???мисля че това е много наболяла тема ж нашето общество, вече се случва все по млади жени да се подлагат на това поради нежелана бременност. как мислите, дали абортът е отнемане на човешки живот,
мисля че всеки ще има какво да каже по темата, аз лично познавам доста момичета които са минали този път...

Абсолютно съм против аборта, като изключим някои определени случаи, като да речем изнасилване на момиче(жена) и последвало забременяване, и примерно ако така жената има някакви увреждания и не може да износи детето. Тогава да, но всичко останало за мен е адски глупаво...
Ще каже някой на всеки може да се случи... ами да може, това не означава, че трябва да се направи аборт. Както е направено детето, така и ще се отгледа. В крайна сметка едно дете с нищо не е виновно, че по погрешка е било заченато и заслужава да се роди. За мен абортът е равен на убийство. Да, крайна съм в думите и мислите си... но хора всякакви. Знам, че ако на мен ми се случи да забременея случайно, никога не бих направила това.
А освен това, абортът макар и направен от кадърни лекари носи своите опасности.
За мен това е безотговорно отношение. А иначе за всички онези девойки ревящи, че не могат да отгледат детето защото са малки и прочие, ами тогава да ползват предпазни средства. Чела съм толкова изказвания на тийнейджърки, че не можели да правят секс с презервативи, щото не им било хубаво, а после същите тези абортират... Елементарна сексуална култура липсва в случая... но това е друга тема...

има ли право едно 18годишно момиче да се подложи на аборт само за да не разбере "мама" , решение ли е изобщо абортът и не е ли глупаво "решение" на проблема тип "не ми харесва с презерватив" :?: :?: :?: :?:

Това пък още повече ме отвращава... за съжаление по закон има право...
а иначе това не е решение според мен. Това е бягане от проблема по скоро... по лесният вариант е... бременна... ами да го махна... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
"Има бебе - има проблем, махам бебето - вече няма такъв проблем и аз съм спокойна и мама и тати нищо няма да разберат... кеф... " :x :x :x :x :x :x :x :x
Отвратена съм!!!!!!!!!
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

didi

388

Чет Юли 13, 2006 2:09 pm

Варна

Мнениеот didi » Пет Ное 17, 2006 3:28 pm

хм... Галка както винаги крайна
според мен не може да се говори принципно по въпроса има ситуации и ситуации затова ще говоря лично за себе си, в момента съм с приятеля си скоро се местя да живея с него дори и ДА мразя да ползвам гумички, той още повече, има си достатъчно съвременни противозачатъчни към които смятам да се насоча опазването не е проблема, НО ако забременея в момента, в началото на връзката ни когато все още не знам до колко мога да разчитам на този човек (местя се при него по простата причина че е от София и това е единсвения начин да сме заедно в момента, инъче бих изчакала още доста за такава крачка, но прецених че си заслужава) че колкото и да му имам доверие в момента още не съм живяла с този човек и не знам той добър баща ли би бил за децата ми, другото което е аз съм на 20 години имам амбиции и желания които изключват бебе СЕГА след 3 години или 2 дори ДА възможно е но точно в момента в живота ми няма място за дете може да звучи грубо но е така по простата причина че не бих му дала живота който заслужава всяко дете на този свят искам сигурно бъдеще за децата си това нещо лошо ли е и ДА бих направила аборт стига физическото ми здраве да го позволи, че пиенето на Постинор Дуо да не би да не е един вид аборт въпреки че се пие преди да си разбрала дали си бременна или не все пак се пие при вероятност за това, което означава че може и да съм убила плода си... аборта е въпрос на личен избор, на обстоятелства и на лична свобода, всяка жена може да прецени сама и ако едно 18 годишно девойче прави аборт за да скрие от мама и тати самата и постъпка говори за това че тя далеч далеч не е готова за дете .. май бях прекалено разточителна в думите си ... :)
Without love, intelligence is dangerous. Without intelligence, love is not enough.
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Пон Апр 30, 2007 8:34 am

това 4е не одобрявам абортите е едно, но ПРИЗНАВАМ правото на жените да избират ДАЛИ да родят едно дете или не.

В държавите, където абортите са забранени има много пове4е проблеми с нежелани бременности и криминални аборти 4есто със фатален край.
Това ли искаме? аборти тихомълком и по мазетата?
Не. мерси, нека си е разрешено.
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
Аватар
User

Gioiella

31

Нед Юли 23, 2006 12:49 pm

Мнениеот Gioiella » Пон Апр 30, 2007 9:09 am

Аз по принцип съм за аборта,в случаите,за които каза Галка и ако едно 14-15 годишно момиче е бременно.Знам,че то си е виновно и ттрябва да си приеме последствията,но по-добре да се случи веднъж,да направи аборт и това да и даде урок от тук нататък.Защо ттрябва да носи грешката си цял живот.Почти всичките ми приятелки са правили поне 1 път аборт,аз също макар ,че не беше желан.Учих в така наречения Текстил във София..нагледала съм се на какво ли не.Бяхме 24 момичета и 2 момчета...Е поне 18 от тях до 10 клас имаха по 1 аборт..или по 2. :roll: Даже някои до 12 вече имаха 3-4 .Звучи шокиращо ,но е такова положението.Всеки сам избира какво да прави.Аборта за мен е приямлив до 3 месец...нататък вече ми изглежда като убийство.Четох наскоро статия ,че някакви учени са снимали бебетата в утробата и са открили,че те плачат/когато мйаката пуши,пие или прави нещо лошо общо взето/ ,усмихват се,мръщят се след 4-5 месец.Имаше и малки снимчици към статията.Това ме шокира...защото си мислех,че това става след 6 месец.Като си помисля,че малкото човече вче се движиу прави разни неща и изведнъж го убиват...При мен аборта се случи в началото на 6-ти месец...Поне ме успокоява факта,че не аз избрах да го загубя като някои,които по това време правят аборт.Мисля,че то не е позволено да се прави аборт в 6-ти месец,но някои си намират начин.Скоро след аборта ми попаднах на един отвратителен сайт против абортите..иамше доста снимков материла и да ви кажа хората си постигат целта..почти ме настроиха против . :roll:
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Вто Май 01, 2007 3:33 pm

И аз съм против аборта, както каза Галка!
Разбира се е трудно да издържаш дете, ако ти самата си дете, и ако нямаш средства за един хляб... Но все пак това си е човешко същество, и трябва да се направи каквото може за него!
Но по принцип съм ЗА предпазните мерки! Какво е това "не са ми удобни презервативите"?! Много тъпо оправдание... Особено при такова разнообразие на пазара. Питате ли ги едно време хората - увивали са си кожа, само и само да не попадне семенна течност в жената, иначе едва ли им е било удобно :wink:
А и има други начини за предпазване от бременност :) Абе в страхотно време живеем - всичко има! :)
Абортът ми се струва направо грях... знам, че не се "убива" човешко същество, все още е ембрион, но все пак лишаваш бъдещ човек от правото на живот!
Така че - просто се пазете, докато не искате деца, а като пожелаете - дай Боже да имате веднага, и всичко да мине наред! (съжалявам, че така е станало с Gioiella :( :( :( )
Изображение
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Вто Май 01, 2007 3:50 pm

всяка жена има правото да бъде "за " или "против" аборта във всеки един момент от живота си, и в това отношение ние мъжете имаме право само да приемем нейното решение каквото и да е то.
НО по принцип съм "против" забраната върху абортите , защото заради тази забрана са загинали не една и две млади жени ей така-заради криворазбрания хуманизъм на законодателната и духовната власт.
Факт е, 4е в държавите , където абортите са забранени има не само пове4е криминални аборти, пове4е увредени и дори загинали по време на аборт жени и пове4е убийства на новородени, но и пове4е аборти на глава от населението като цяло, и тези статисти4ески данни категори4но показват до какво водят забраните.
п.с. да аборта си е убийство, но жената има право да избира дали да износи едно дете или не. И ако не, тогава носи усещането за грях цял живот, и няма нужда закона да я принуждава да рискува детеродната си способност и живота си, прибягвайки до средновековни методи, вместо да го направи официално по на4ин, минимизиращ рисковете.

и още пове4е съм "против" възможноста родителите на непълнолетно моми4е да я принудят да направи аборт , ако тя иска да си роди детето, но за съжаление и такива неща се слу4ват по свта и у нас.
Изобщо съм "за" правото на ИЗБОР на поведение на всеки 4овек по отношение на собственото си тяло.
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
Аватар
User

розичка

75

Сря Юли 04, 2007 10:21 pm

Мнениеот розичка » Сря Юли 04, 2007 11:17 pm

Не бих съдила абортирала жена, но аз не мисля, че бих го направила. Не смятам, че имам моралното право да решавам дали едно живо същество ще живее или не. Ако не дай си боже ми се случи да забременея без да го искам, ще поема отговорността и ще се постарая да дам на детето си всичко, от което има нужда.

ПП: Не говоря на изуст, защото ми е било това на главата и от опит казвам, че не бих се отракла от детето си на никаква цена :!: