ЕВТАНАЗИЯ

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Аватар
User

Navyman

83

Нед Юли 30, 2006 1:31 pm

In tHe mIddLe oF tHe NowHeRe

ЕВТАНАЗИЯ

Мнениеот Navyman » Нед Ное 05, 2006 2:53 am

ето още една наболяла тема за страната ни-евтаназията...
какво е евтаназията- отнемане на живот, право на душевен мир или избягване на телесните мъки.
Може ли да се използва в случай че някой пенсионер решава че понеже няма как да живее предпочита смъртта или само при смъртоносни болести???
Аватар
User

Gabinka

521

Пет Юли 14, 2006 10:12 am

София

Мнениеот Gabinka » Пон Ное 06, 2006 11:30 am

Наи-пълен отговор могат да ти дадът работещите в изолатора в Сеславци (специално за животните).....за хората нямам идея
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пон Ное 06, 2006 12:11 pm

Gabinka написа:Наи-пълен отговор могат да ти дадът работещите в изолатора в Сеславци (специално за животните).....за хората нямам идея

Той пита за нашето мнение за евтаназията... и в този ред на мисли аз да кажа, че не одобрявам ефтаназията в този случай в който Емо споменава...
Сега мисля (не знам, ако трябва да се решава живота на мой близък или познат по този начин как бих реагирала и какво бих казала... дали бих го одобрила, но...), че един човек който е неизлечимо болен, живее денонощно в мъки и болки, има правото да избере евтаназията като решение. Както казах и в една друга тема, всеки човек има правото да си отиде достойно от този свят, а не в агония.
В случаите, когато хора искат да ги евтаназират само защото те са решили че няма как да живеят не мисля, че е редно...
Що се отнася до животните в изолатора, които биват евтаназирани, за които ти споменаваш... там нещата са коренно различни...
И все пак темата е за нашите мнения
Последна промяна Galka на Чет Яну 13, 2011 8:17 pm, променена общо 1 път
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Пон Апр 30, 2007 8:30 am

В слу4ая със животните се касае за 4исто убийство, понеже никой не иска съгласието им да бъдат убити.
Ина4е когато става въпрос за хора се касае за "правото на избор на смърт" и мисля, 4е следва това право да се регламентира законово и упражняването му да не се преследва като "убийство"
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража