За страхът след гледането на някой филм

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

За страхът след гледането на някой филм

Мнениеот Mss. Smith » Чет Юли 19, 2007 9:19 am

Случвало ли ви се е да сте толкова впечатлени от някой филм, че да не може да заспите и постоянно да ви се привиждат разни неща :shock: :roll: :( Да сте толкова уплашени, че да не можете да заспите на тъмно :x :?
Аз напоследък като гледам "Шепот от отвъдното" после сънувам кошмари, а събудя ли се все имам чувството, че някой ми е в стаята :( Ужасно е, не мога да спя така :( Имам чувството, че ще откача, умирам от страх и полудявам до сутринта, когато слънцето изгрее :roll:
А като гледам някой едносериен филм на ужасите - после ме е страх да застана с гръб към някоя врата :oops: В същото време са супер интересни тези заглавия, и ми се гледат, ама и шубето си е голям страх :D
Та страхували ли сте се от някой филм, и как сте преодолели това чувство? 8)
Изображение
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Чет Юли 19, 2007 11:08 am

Отдавна вече неизпътвам страх към доста неща. Колкото до филмите обичам да се вживявам в тях и ми е страшно интересно после да си фантазирам върху сюжета на филма но точно пък филми на ужасите... От както като малък гледах "страховитите" заглавия като "Вампирът Фера"(ставаше дума за кола вампир движеща се с човешка кръв),"Мотоциклетът вампир" :D ,"Нощта на живите мъртви" и други подобни страхотии внезапно нещо се промеви в мен и изпитвам неистово желание да се смея на тези филми (да не говорим че накрая ме изгониха от един кино ксалон щото се смях с глас на "страхотиите" във филма) .Сега гледам тези филми когато няма свястна комедия и ми е страшно забавно да гледам неща които хората възприемат за страшни а те са си 100% смешни. :D
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Чет Юли 19, 2007 11:18 am

Честно да ти кажа...въобще не ти вярвам :lol: Тези филми, които ти си споменал са си смешни, както и разни вампири, зомбита и т.н. Но има филми, които действат на психиката...например "Криеница" и т.н. :wink: Тези филми няма как да са ти смешни :roll:
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Чет Юли 19, 2007 11:35 am

О, Криеница беше някакъв ужас! Гледах го на големия екран и през цялото време погледът ми беше полузамрежен от ръцете ми :roll: Много психо, определено! :twisted:
Гледах и Поличбата 666 на кино, тогава ми беше още по-кофти :twisted:
Просто звукът е ужасно силен, а и филмите са супер добре направени, няма как на някои да не се шашнеш :wink:

Най-добрата ми приятелка също много се смее на ужасите :shock: Не знам какво й е говорил братовчед й, който учи режисура, но определено й е променил нагласите преди няколко години и сега умира от смях :shock: Помня, че на Криеница бяхме двете, и когато бащата извади мъртвата котка от ваната с вода и кръв аз се ужасих, а Ленчето се скъса от смях :roll:
Може би прекалено добре ги правят филмите, много са въздействащи.
Изображение
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Чет Юли 19, 2007 11:49 am

Щом невярваш на мен че наистина дори и наи страховитите филми на ужасите ми са смешни попитаи приятелите ми , те са тук във форума.
Няма как да обясна този феномен но кръв, изливащи се черва, полу разложени мъртавци, мъртви ,изкормени и удавени животни , причудливи изроди въобще не ме впечатляват може би заради факта че съм виждал значително по ужасяващи и гнусни неща в деиствителност. За духове, призраци и други да не говорим аз си знам че съм се сблъсквал в деиствителност с тях (не карам никои да ми вярва) Да стряскащо е да се сблъскаш с трудно обясним феномен но ?страх?
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Чет Юли 19, 2007 12:03 pm

MAD_DOGS написа:Щом невярваш на мен че наистина дори и наи страховитите филми на ужасите ми са смешни попитаи приятелите ми , те са тук във форума.
Няма как да обясна този феномен но кръв, изливащи се черва, полу разложени мъртавци, мъртви ,изкормени и удавени животни , причудливи изроди въобще не ме впечатляват може би заради факта че съм виждал значително по ужасяващи и гнусни неща в деиствителност. За духове, призраци и други да не говорим аз си знам че съм се сблъсквал в деиствителност с тях (не карам никои да ми вярва) Да стряскащо е да се сблъскаш с трудно обясним феномен но ?страх?

:roll: тези неща вече споменах, че е възможно да си ти смешни, защото са нерелани... :roll: говоря ти за друг тип филми, които пораждат много по - голям ужас у хората и ти дадох пример :wink: Филми, в които страха не се поражда от ефекти :wink:
RANDOM_AVATAR
User

Milady

Ранг

Психолог

95

Вто Юни 26, 2007 8:33 pm

Мнениеот Milady » Чет Юли 19, 2007 1:01 pm

Мен също ме е страх, понякога, след като съм гледала някой филм на ужасите или него гадно. Случвали ми се е вечерта да не мога да заспя и да мисля за филма, но на другия ден това вече е отшумяло. :roll:
Изображение

Психологът може да ИЗЛЕКУВА определен брой клиенти. Много повече може да ОБЛЕКЧИ. Но е длъжен да УТЕШИ всеки един!
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Пет Юли 20, 2007 11:00 am

ми не :lol:
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пет Юли 20, 2007 12:19 pm

Никога не съм се страхувала след като съм гледала филм. Без значение колко ужасен е бил той. По скоро ми е било смешно... отколкото да се страхувам. Напоследък обаче просто ми става неприятно ако гледам някой гнусен филм, но не и страх. Никога и не съм сънувала нещо ужасно вследствие на някой филм... нито съм оставала на запалена лампа вечер.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

psy

21

Съб Авг 25, 2007 9:19 pm

Бургас

Мнениеот psy » Чет Окт 11, 2007 12:39 am

Имало е доста такива моменти. Последните няколко години обаче не се стряскам от филми.. За разлика от повечето тук, не са ми смешни никак, но не се вживявам чак до такава степен, че да го помня дълго филма след като го изгледам(да го помня в смисъл такъв, да ми пречи по този начин на психиката :) ). Пък и на последък рядко гледам филми..
Просто живейте с мисълта, че това е само филм - реалността е малко по-различна.. :D
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Чет Окт 11, 2007 7:11 am

о аз много се стряскам и сама немога да гледам такива филми, затова рядко гледам ужаси :) трябва да има човек до мен, в който са се гушна ..А забравих и възглавници трябва да има, с който да си крия очите :lol:
Аватар
User

black_lady

98

Съб Мар 15, 2008 1:09 pm

Sin City (нейде из София)

Мнениеот black_lady » Съб Мар 15, 2008 3:59 pm

Мен веднъж ме беше страх след частите на "Final Destination", а го гледах именно понеже един шегобиец ме беше излъгал, че било комедийка :lol: Но мисля, че след толкова много хорър филми вече съм привикнала. Частите на "Saw", примерно, никак не ме впечатлиха. Даже на моменти умишлено си търся страшни филми (The Descent, The Rats, The Breed, etc) просто понеже човек изпитва някакво извратено мазохистично удоволствие от страха, ужаса и уплахата :)
Изображение

"Carve your name into my arm
Instead of stressed I lie here charmed"

Placebo - Every you, every me
RANDOM_AVATAR
User

Роси

157

Нед Авг 10, 2008 8:49 pm

Мнениеот Роси » Сря Авг 20, 2008 12:08 pm

да и с мен е така обаче някой път това ми пречи да спя...
Аватар
User

pandachina

145

Сря Окт 25, 2006 1:41 pm

София

Мнениеот pandachina » Сря Авг 20, 2008 12:44 pm

Мен винаги ме е било страх след такива филми, независимо колко са ми интересни по принцип. Затова просто спрях да ги гледам. :oops: Знам, че е глупаво и детско, но не се получава нещо с преодоляването на страха. В момента, в който изпитам ужас през нощта, съвсем ясно си давам сметка, че всичко е игра на фантазията ми, но, въпреки това, изпадам в паника и веднага светвам лампата. :roll:
RANDOM_AVATAR
User

Роси

157

Нед Авг 10, 2008 8:49 pm

Мнениеот Роси » Съб Окт 04, 2008 8:50 pm

аа ся се сетих, че веднъж братовчедка ми ми каза, че след като гледала 1 филм цяла седмица и се е привиждало духове и призраци и др. страшни неща от филма :shock: аз го гледах само 10 мин и то мн отдавна и пак мога да си спомня всичко много ясно.. трябва да я питам как се казва :twisted: ама след това "треската" минава
Следваща