Драсканици и рисунки.

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Аватар
User

PacMan

90

Чет Юли 13, 2006 10:04 am

Бургас

Драсканици и рисунки.

Мнениеот PacMan » Пет Авг 11, 2006 8:47 am

За какво говорят вашите рисунки и драсканици.

Телефонен разговор, заседание или съвещание - много често без да се усетим започваме да си драскаме нещо на листче, фрагменти, линии, кръгове... Не ги изхвръляйте. Както се смята в съвременната психология, тези ваши драсканици могат да разкажат мног за вас, за вашич характер или настроение.

Спирали, кръгове, спираловидни линии.
Чуждите проблеми не ви вълнуват много, или въобще не ви интересуват. Възможно е да сте в състояние на лек стрес. В такъв слъчй е необходимо да се внимавате, да не избухвате или да не обидите събеседника си.

Цветя, слънце, гирлянди.
Душевното ви състояние не е толкова весело, както изглежда на пръв поглед, по скоро обратното. Вие повече от всичко жадувате за приятелство и нежност. Постарайте се в близко време, по-дълго да се задържате сред хората.

Мрежи, решетки.
Чувствате се сякаш сте попаднали в рискована или неудобна ситуация. Често сте склонни да преглътнете обидите и дразненията.

Преплетени сърца.
Вие сте кълбо от чувства. Иска ви се ад разцелувате всеки срещнат. Не трябва да се държите хладно и да криете чувствата си. Покажете ги!

Мотиви от тапетите на стените.
Такива мотиви говорят за това, че ви е скучно, уморени сте от телефонния разговор или може би от целия живот.

Кръстчета.
Кръстовете говорят за чувство за вина, по скор възникнало по време на телефонния разговор. Нещо ви тежи: Или ви измучва съвеста или събеседника ви, ви е упрекнал в нещо.

Човечета
ТОва говори за безпомощност или жажда да избягате от отговорност.

Квадрати, триъгълници, други фигури.
Едно е ясно: Тридно се подвеждате. Имате ясни цели и убеждения, и рядко криете мнението си. Обикновенно сте съсредоточени, постарайте се да гледате по просто на нещата.

Пчелни пити.
Това говори за стремеж към спокойствие, към хармония, към подреден живот. Може също да значи и желание за създаване на семейство.

Шахматни полета.
Явно се намирате в неприятно или поне затруднено положение. Ако рисувате често такива полета, то най-вероятно имате някакви скрити комплекси.

Преплетени кръгове.
Мечтаете за стабилна връзка? Възможное. Но често такава рисунка показва желание за участие в нещо. В момента се чувствате счкъш извън всичко което става около вас.

(по материали от руското интернет пространство)
sic transit gloria mundi (Така преминава славата на Света)

"The greatest gift you can give another is the purity of your attention." - Ричард Мос

Моят блог
Аватар
User

Gabinka

521

Пет Юли 14, 2006 10:12 am

София

Мнениеот Gabinka » Пет Авг 11, 2006 9:48 am

Често рисувам цветя и разни плетеници, а това "Вие повече от всичко жадувате за приятелство и нежност." е много вярно :)
Аватар
User

Ice_Queen

24

Пон Юли 24, 2006 2:29 pm

Варна

Мнениеот Ice_Queen » Пет Авг 11, 2006 11:23 am

Преплетени сърца.
Вие сте кълбо от чувства. Иска ви се ад разцелувате всеки срещнат. Не трябва да се държите хладно и да криете чувствата си. Покажете ги!
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Съб Авг 12, 2006 12:22 am

Ммм много интересно... аз обаче май съм извънземно... нещо не мога да се определя, тъй като когато ми е скучно, дали е било в училище на времето или е било в университета, докато говоря по телефона и прочие, винаги си драскам нещо и общо взето са почти всички изброени фигурки...
Преплетени сърца.
Това е вярно, че съм кълбо от чувства, обаче аз не се държа хладно, а напротив, а и не ми се ще да разцелувам всички. по скоро обичам да си показвам чувствата само на един
Спирали, кръгове, спираловидни линии.
Чуждите проблеми не ви вълнуват много, или въобще не ви интересуват. Възможно е да сте в състояние на лек стрес. В такъв слъчй е необходимо да се внимавате, да не избухвате или да не обидите събеседника си.
Ммм хич не е така, често взимам прекалино присърце нечий проблем.
Цветя, слънце, гирлянди.
Душевното ви състояние не е толкова весело, както изглежда на пръв поглед, по скоро обратното. Вие повече от всичко жадувате за приятелство и нежност. Постарайте се в близко време, по-дълго да се задържате сред хората.
;) Ммм много съм весела даже и постоянно ми се смеят, че съм прекалена оптимистка. Иначе е вярно, че жадувам за нежност, но си я получавам в огромни количества. :oops:
Кръстчета.
Кръстовете говорят за чувство за вина, по скор възникнало по време на телефонния разговор. Нещо ви тежи: Или ви измучва съвеста или събеседника ви, ви е упрекнал в нещо.
Тц ;)Рисувам ги без да имат асоциации с нещо... просто така ми е дошло.
Човечета
ТОва говори за безпомощност или жажда да избягате от отговорност.
Не мисля, че съм безпомощен човек, имало е моменти в които обаче съм бягала от отговорност, и все пак рядко. Ама ги рисувам сладури.
Квадрати, триъгълници, други фигури.
Едно е ясно: Тридно се подвеждате. Имате ясни цели и убеждения, и рядко криете мнението си. Обикновенно сте съсредоточени, постарайте се да гледате по просто на нещата.
Ей това подчертаното е абсолютно вярно. За съжаление не умея да мълча и казвам винаги(е, почти) това което мисля, и понякога не е много хубаво.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

sunshine

20

Пет Юли 28, 2006 4:13 pm

Мнениеот sunshine » Съб Сеп 02, 2006 6:01 pm

Аз най-често драскам спирали.Да,понякога ми доскучава да слушам нечии излияния по телефона,но определено не съм безразлична към проблемите на приятелките си и винаги ги изслушвам внимателно.
Изображение
RANDOM_AVATAR
User

NightSiNNeR

163

Вто Юли 18, 2006 3:40 pm

Варна

Мнениеот NightSiNNeR » Вто Сеп 05, 2006 11:48 am

Аз пък рисувам много често разни геометрични фигурки. Също така се случва да рисувам и човечета, но не цели ами само главите им, така де разни лица. :lol: Ааа обичам да драскам и коли. 8)
Спри се!
Аватар
User

Breadzombie

315

Чет Авг 17, 2006 10:42 pm

Стара Загора

Мнениеот Breadzombie » Вто Сеп 05, 2006 12:49 pm

аз пък говоря прав, и никога не си драскам...:)
Аватар
User

PacMan

90

Чет Юли 13, 2006 10:04 am

Бургас

Мнениеот PacMan » Вто Сеп 05, 2006 1:10 pm

то не е казано че всеки драска :)
ама ти да не би да ходиш нервно назад напред щом говориш прав?
или стоиш като колче? :)
sic transit gloria mundi (Така преминава славата на Света)

"The greatest gift you can give another is the purity of your attention." - Ричард Мос

Моят блог
Аватар
User

Breadzombie

315

Чет Авг 17, 2006 10:42 pm

Стара Загора

Мнениеот Breadzombie » Вто Сеп 05, 2006 3:13 pm

PacMan написа:то не е казано че всеки драска :)
ама ти да не би да ходиш нервно назад напред щом говориш прав?
или стоиш като колче? :)
по скоро като колче...подпирам се на най-близката стена и това е...
Аватар
User

Sonne

23

Пет Сеп 29, 2006 7:46 pm

Мнениеот Sonne » Съб Сеп 30, 2006 1:57 pm

Ами май прочетох всичките и никое не отговаря на мойте драсканици...Предимно си пиша трите имена и рисувам малки сърчица около имената си :? Какво ли ще означава това.......
ПиЙ ДоКаТо Си До КЛаДеНеЦа !
Аватар
User

Ваня

50

Съб Дек 06, 2008 1:32 pm

Мнениеот Ваня » Съб Дек 06, 2008 3:24 pm

Аз рисувам някакви снежинки и не само докато говоря по телефона ,ами и през часовете в училище. :D Веднъж бях си направила цялата тетрадка със снежинки.
Също обичам да рисувам купи от цветя.Да ги оцветявам плътно докато говоря по телефона.И кръстове ми се е случвало да рисувам,но по-рядко.Обичам да да правя дъги,мразя кръгчета,незнам защо...?
:D :mrgreen:
Животът е това,което се случва докато кроим планове за бъдещето!
Аватар
User

linda

13

Сря Апр 08, 2009 9:50 pm

Мнениеот linda » Пон Май 11, 2009 3:55 pm

Аз рисувам от всичко и почти всичко е вярно....
Премини един мост,само ако нямаш друг избор.Винаги имаш избор