ХАРАКТЕРЪТ НА ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ ПО КИХАНЕТО

Всичко е Психология

Модератори: brazilka, mimz, hissi

Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

ХАРАКТЕРЪТ НА ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ ПО КИХАНЕТО

Мнениеот MAD_DOGS » Нед Сеп 09, 2007 8:29 am

Рано или късно всекиот нас почва да киха. Причините за това са множество: от настинка до алергия. Но какво знаем за кихането?

Например, когато кихаме без да се прикриваме с носна кърпичка, от носа хвръкват над 100000 бактерии. Само че до неотдавна никой не подозираше, че всеки киха по различен начин и това е ярка проява на вътрешна индивидуалност.

До такъв извод са стигнали американски учени начело с професора по психология Пати Ууд. Според тях хората се делят на 4 основни типа според начина на кихане и психологичните особености.

1. Ентусиаст — киха силно, от сърце.

Обикновено това е харизматична личност, която оказва влияние а околните. Такъв човек има много и интересни идеи и той може да вдъхнови другите за превъплъщаването на идеите в живота. Открит е за нови хора и възможности Добър събеседник.

2. Педант — киха скришом и тихо.
По-скоро ще изтърпи, отколкото да притесни някого с кихавицата си.

За такъв човек са особено важни взаимоотношенията с околните. Всячески се старае да избягва конфликти. Търпелив, спокоен, понякога зависим от околните. Добър слушател и помощник.

3. Мислител — киха умерено, с чувство за собствено достойнство

В на-добрия случай покрива носа си с кърпичка или с ръка.

Като правило, това е разсъдлив човек. Винаги обмисля всяко свое следващо изказване. Забелязва грешките на другите. Това е човек с широки възгледи, който за всичко си има собствено мнение. Само че го изразява крайно рядко. Обича да чете книги, които карат да се замислиш. Цялата работа изпълнява самостоятелно. Обикновено си почива в къщи като се наслаждава на уединението си.

4. Самотник — киха бързо у звънко, без забавяне.

Това, като правило, е човек решителен и бърз, който изисква същото от околните. Няма навика да разчита на околните. Лидер, добър ръководител. Не обича да бъде използван.

Следващият път когато видите, че някой киха, се огледайте — може да имате много общи неща….
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Нед Сеп 09, 2007 10:00 am

Емо, туй тема за мен :oops: :oops: :oops: добре, че никой почти оттук не ме е чувал как кихам :oops: щях да умра от срам :oops: Май моето кихане го няма никъде :lol: :lol: :lol:

аз кихам тихо, но не се крия ;)
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Re: ХАРАКТЕРЪТ НА ЧОВЕК МОЖЕ ДА СЕ ОПРЕДЕЛИ ПО КИХАНЕТО

Мнениеот Mss. Smith » Пон Сеп 10, 2007 8:12 am

MAD_DOGS написа:1. Ентусиаст — киха силно, от сърце.

Обикновено това е харизматична личност, която оказва влияние а околните. Такъв човек има много и интересни идеи и той може да вдъхнови другите за превъплъщаването на идеите в живота. Открит е за нови хора и възможности Добър събеседник.

Това съм аз - кихам силно, даже огласям класната стая в училище :lol: Хич не се притеснявам, даже обожавам да кихам, някакси ми става леко - нормално, нали преди това ме сърби носа и нещо сякаш ме дразни :wink: :D Нескромно звучи определението за моето кихане, направо инфото зарадва НЕ-скромната ми личност :lol: :D
Изображение
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Пон Сеп 10, 2007 8:53 am

Аз се колебая между педант и мислител :lol: Не съм от тези, които се чуват как кихат, за разлика от Бисер, който направо ме стряска като кихне :lol: :lol: :lol:
Аватар
User

black_lady

98

Съб Мар 15, 2008 1:09 pm

Sin City (нейде из София)

Мнениеот black_lady » Съб Мар 15, 2008 3:54 pm

Е, тук много зависи дали съм сама или с компания. Как си представяте да се изкихам силно и мощно по време на някоя сериозна лекция, примерно? :lol: Там вече не е въпрос на характер, а по-скоро на възпитание ;)
Изображение

"Carve your name into my arm
Instead of stressed I lie here charmed"

Placebo - Every you, every me
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2858

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Съб Мар 15, 2008 3:57 pm

black_lady написа:Е, тук много зависи дали съм сама или с компания. Как си представяте да се изкихам силно и мощно по време на някоя сериозна лекция, примерно? :lol: Там вече не е въпрос на характер, а по-скоро на възпитание ;)

Аз пък винаги съм искала поне веднъж да мога да се изкихам мощно :oops: Кихам като котка :lol: Просто не става силно... :lol: :lol: :lol: Баща ми у дома като кихне може да събори къщата :lol:
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

black_lady

98

Съб Мар 15, 2008 1:09 pm

Sin City (нейде из София)

Мнениеот black_lady » Съб Мар 15, 2008 4:01 pm

А моят като почне, та киха поне по 20+ пъти поред... :roll: Първоначално всички започват да казват "Наздраве!", а след десетия път - "Добре ли си?" и да гледат смутено :lol: :lol:
Изображение

"Carve your name into my arm
Instead of stressed I lie here charmed"

Placebo - Every you, every me