Живеем ли здравословно ?

Или как да изглеждаме добре.
RANDOM_AVATAR
User

Lochka

14

Съб Юли 15, 2006 11:11 pm

Живеем ли здравословно ?

Мнениеот Lochka » Нед Юли 16, 2006 5:34 pm

Исках да създам тази тема, понеже напоследък изникват все повече заболявания, които са резултат от неправилно хранене или нездравословен начин на живот. В това число се включва и стреса.
Как се храните ? Спортувате ли ? Какво внимание обръщате на здравето си и имате ли вредни навици ?
Ще се радвам ако обменим информация и си даваме полезни съвети.
Тялото е най-ценното което имаме все пак :wink:
Изображение
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Нед Юли 16, 2006 6:44 pm

Трудничко е в тези времена човек да се храни напълно здравословно, при положение че има толкова много изкушения, които се предлагат на пазара. Трудно можеш да им устоиш. Трябва да си човек с доста железни нерви... Аз никога не бих могла да издържа пред вида на някоя пастичка... или бонбони. Сигурно всеки си има такива "пороци". Ммммм моите са бонбоните и всички сладки неща, че и соленки и солети... (боклучки си ги наричам, но към тях посягам само в определени моменти, когато ми се яде, а не да се тъпча непрекъснато)
Не бих казала, че се храня много здравословно, но поне се опитвам. Не понасям мазна и солена храна. Солта е в минимални количества, тъй като не е много полезна. Обичам плодове, на зеленчуците не съм най - големия почетател, но има и такива които ми допадат. Не мога да живея без месо, казвам го категорично..., ям и риба... (а и да добавя, че мразя полуфабрикатите, не ги използвам, предпочитам да стоя половин ден в кухнята и да готвя, но поне знам че храната е качествена, а не е нещо което като го извадиш от пакета след 3 минути е готово за ядене)
Много обичам кисело и прясно мляко. Алкохол може да се каже че почти не пия. Пия минерална вода(от близо 2 години пия само минерална)
Ммм имам късмет, че имам страхотна обмяна на веществата и нищичко не ми се натрупва като мазнини по тялото.
Преди правех много усилено коремни преси... по 200-300, после с моето мило тичахме в Морската градина..., аз имам и велоаргометър вкъщи и по това се запалих. Но ми писна, а тичането го прекратихме за известно време(трябва пак да започнем)
Мисля, че на хората им липсва движение... предпочитат сякаш да седнат пред телевизора с купа с пукакнки или пред компютъра. Напоследък виждам все повече деца с наднормено тегло...
Какво означава това? Вината на кой е?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Gabinka

521

Пет Юли 14, 2006 10:12 am

София

Мнениеот Gabinka » Пон Юли 17, 2006 1:57 pm

Поддържам мнение че все по - рядко хората се хранят здравословно! В наши дни живота е прекалено забързан, такива сме и самите ние и все по-малко време ни остава да се храним,ако го правим, то е "на крак", което хич не е здравословно! Мисля си че е много трудно да се храним правилно,но поне можем да правим най-простите неща - например сутрин задължително закуска,пък ако ще и една филия да е!
За наднорменото тегло на много млади хора и най-вече деца виновни са до голяма степен родителите!Самото дете е явно че яде каквото му падне,най-вече наденица "Кучешка радост",салами- предимно месни работи....а за плодове и зеленчуци - твърдо не.Мисля че един родител трябва и е длъжен да обръща внимание на това. След време с този начин на хранене започват и болестите, а колко случаи на деца със увредени сърца! Има решение на тези проблеми, стига да има желаещи да ги разрешат! Дочух че има много добър специалист именно за наднорменото тегло д-р Байкова,но не зная подробности.
Аватар
User

fraise_f

84

Пет Юли 14, 2006 4:23 pm

Варна

Мнениеот fraise_f » Вто Юли 18, 2006 10:38 am

аз нямам нито една приятелка,още по-малко приятел,който да се храни здравословно.още по-малко лятото..с тия плажове,дискотеки..само се бухаме с някакви шоколадчета,вафлички да не говорим за дюнерите,джобовете и тостовете всеки обед (защото компанията сме по цял ден заедно и все се получава така,че по обед сме наблизо до манджа стрийт (демек sky food)..аз като съм си у нас гледам да ям повечко плодове и зеленчуци..ама не винаги ми се получава идеята :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
User

M2PR

27

Съб Юли 15, 2006 5:25 pm

S O F I A

Re: Живеем ли здравословно ?

Мнениеот M2PR » Вто Юли 18, 2006 11:58 pm

Lochka написа:Исках да създам тази тема, понеже напоследък изникват все повече заболявания, които са резултат от неправилно хранене или нездравословен начин на живот. В това число се включва и стреса.
Как се храните ? Спортувате ли ? Какво внимание обръщате на здравето си и имате ли вредни навици ?
Ще се радвам ако обменим информация и си даваме полезни съвети.
Тялото е най-ценното което имаме все пак :wink:

Признавам си че не се храня пълноценно...самата ми дневна програма малко не е в ред ... със ставането търча до кухнята за кафе и цигарка, не закусвам :? .Към 14-15ч. си взимам бургер :x в импровизираната обедна почивка.След това до към 18-19 задължително трябва да хапна нещо сладко :roll: По-късно към 21-22-23 пак хапвам и тва е общо взето.Едно време редовно ходех на фитнес, но сега почти нямам време, а когато имам в повечето случаи мързела си казва думата.Напоследък обаче ми стана любимо занимание да се покатервам на Витоша :mrgreen:
Преди залагах само на натуралните сокчета и чат-пат мин. вода, а сега ми се случва да пия кола и разни други газирани ух :evil: :x
Една от моите най-добри приятелки обаче постоянно ме съветва да пия преди закуска/обяд/вечеря или друго ядене по 0,5л мин.вода....е да,ама не става.. :roll:
А принципно е по-добре да се хапва по малко 4-5-6 пъти на ден, отколкото едно обилно хранене или 2 (примерно обяд и вечеря).
Също така след 17ч. е за предпочитане да не се консумира никакъв вид храна, само течности...
Да не забравяме и чашата мин.вода сутрин нагладно...
Общо взето има доста "правила" но съм убедена че хората които ги спазват изобщо не са толкова много... :roll:
Изображение Изображение Изображение
BMW POWER
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Чет Юли 20, 2006 8:15 am

аз си признавам, че не се храня никак здравословно. На закуска пия едно кафе без захар с малко мляко и много вода..... после като ми пригладнее една филиика с нещо и така. Някои друг зеленчук и ям много плодове, пия много минерална вода.... но основната ми храна е съставена все от някоя бърза закуска.... Много хора ми казват, че е неправилно закуската ми да е такава, защото нали със закуската човек си доставя необходимата енергия за целия ден,но навици би..... иначе много държа на плодовете и зеленчуците....
Аватар
User

strawberry

11

Нед Юли 30, 2006 6:00 pm

София

Мнениеот strawberry » Вто Авг 01, 2006 10:48 am

Да ви кажа честно и аз незнам дали се храня пълноценно. :roll: Попринцип само закусвам и обядвам. Много отдавна не вечерям когато съм си вкъщи. Аз преди много обичах сладко,но като,че ли нещо му се наситих след като един път изядох 2 шоколада в рамките на 30 минути. :roll: Обикновено аз не се храня много. На закуска обикновено ям плодове. Ябълки само не ям,защото от тях след това още повече огладнявам. На обяд винаги съм с някой колега,приятел или просто познат. В заведението обикновено се натъпквам подобаващо. Попрнцип пия по 2 литра вода дневно. Пие ми се дори повече но се опитвам да се ограничавам,защото не е хубаво да се пие толкова много. Газирано въобще не пия. Преди години бях си правила опит с колата. Сипах в една чаша кола и вътре пуснах някакъв метал. Когато го извадих метала беше като разяден. От тогава кола не близвам. Щам това се случва на метал какво ли се слубва на зъбите ми. Също и месо не ям. Зная,че понякога е хубаво,защото има голяма енергииност,но обикновено го правя само по празници. Като по-малка постоянно подхапвах нещо,но от 8-9 години не ям нищо между отделните хранения. Попринцип залагам на зеленчуци и плодове повече. А спорта ми е страст. От 6-7 годишна ходя на плуване. От миналата година спрях,защото нямам време вече. Също съм и тенесистка. На 10 отидох за пръв път и досега си ходя веднъж седмично на корта. Всяка сутрин тичам по час и половина в парка. По едно време се бях запалила и по маратонското бягане но се отказах. Два пъти седмично ходя на фитнес и йога. Това,че все повече деца са с наднормено тегло е вярно. Обикновено хората предпочитат да си седят удобно на стола и да мързелуват. Не че това е нещо лошо попринцип,но този застоял начин на живат е дори вреден. Имам позната която познавам от първи клас. Тя постоянно ядеше нещо. Беше със страшно наднормено тегло и още е. Това постоянно хранене и затлъстяване и донесе страшни проблеми. Сега на 20 години има проблем със сърцето. Чуди се как да сваля килограмите натрупани още от дете. Попринцип това си е начин на живот. Зависи как ще свикнеш. На тази приятелка ако и предложех да тичаме в парка тя ме гледаше странно и ми казваше "Ти луда ли си. Аз такива неща не правя". Аз немога да си помисля да не го правя. Чувствам се по-добре,а и изразходвам енергията си. Работя в офис и работата ми е свързана със седене пред компютър. Ако не съм си изразходвала поне част от енергията не мога да заспя нощем. Дори когато съм на почивка винаги се опитвам да отида да намеря фитнес зала или поне да потичам. Всичките ми приятели все ми повтарят,че не съм на почивка за да търча като простинал кон,а да си мързелувам,ама аз немога. Според едни от главните причини за наднорменето тегло и затлъстяването са стреса и забълзания начен на живот.
Аватар
User

BirthOfTragedy

11

Пон Юли 17, 2006 5:35 pm

Мнениеот BirthOfTragedy » Вто Авг 01, 2006 1:47 pm

До скоро си вярвах ,че се храня доста здравословно ,но след като прецених ,че трябва да започна една ...пречиствателна диетка за лекуване на черния ми дроб (поради разни причини) ,всичките ми илюзии се разбиха брутално.Тогава съумях да забележа колко неправилно се храня всъщност.Разбрах също какъв педантичен преклон и пиетет изпитвам към шоколада (my preciousss) :twisted: и колко трудно преодолявам тази си зависимост.Като цяло е почти невъзможно да се води здравословен начин на живот спрямо храната-дори да искаме прекалено бедна ни е фантазията какви боклуци ни се предлагат по магазините-маргарин (от въглища),кремвирши (при повече късмет към 25% месо),колбаси (shits), сладки(стръволинки) ,сокове (разредители) и прочее.За сега аз лично просто се старая по внимателно да си подбирам храните ,нооо нали знаете-има два вида храна -полезна и вкусна. :wink:
bellum omnium contra omnes
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Нед Сеп 17, 2006 1:47 pm

Опитвам се да живея възможно най-здравословно. Не се вманиачавам естествено, защото само вманиачаването си е достатъчно вредно нещо ;)
Не ям месо (освен риба, но тя си е друга група), пържено, пици, хамбургери и подобни неща. Сладко си хапвам като ми се дояде, но това обикновено става рядко - 1-2 пъти седмично. Залагам на плодовете, зеленчуците, млечните, рибата (1-2 пъти седмично). Не се храня с каквото и да е. Много сили си набавям от примерно плодовите сокове, айрана, и плодово мляко за пиене, като в същото време тези храни се освояват много бързо, с малко калории са, а са питателни :)
Спортувам тенис на корт и езда. За друго засега нямам време редовно, но когато мога плувам, карам колело, и се разхождам :)
Най-много се гордея с това, че не пуша :P :D :D
Изображение
Аватар
User

MORSKI_VULK

12

Съб Юли 29, 2006 9:35 pm

Мнениеот MORSKI_VULK » Пон Сеп 18, 2006 4:44 pm

Mss. Smith написа:
Не ям месо (освен риба, но тя си е друга група)

И това ако е здравословно здраве му кажи :lol:
Аватар
User

pLqsSs

192

Съб Сеп 09, 2006 10:23 pm

Мнениеот pLqsSs » Сря Сеп 20, 2006 1:44 pm

хахаха морския вълк е мой "хранен човек" .......... Месото е вредно за тези дето само ядат и си седят на дебелите задници.....то кое не вредно?! A яж само карфиол и черен хляб и по цял ден леЖ на леглото да видим колко е здравословно :lol: :lol: :lol: ....Здравето е в движението!!! Разбира се има значение какво ядеш и кога го ядеш....основното в схемата е съотношението между приетата храна и израсходваната енергия!!! Всичко друго са измислици....
Who da FUCK u thinK u FUckiN with?? I'm da fuckin BosSs!!! I call da charge! Wipped, wipped, wipped real hard...
Аватар
User

Mss. Smith

Ранг

Moderator

1407

Чет Юли 13, 2006 9:08 pm

Стара Загора

Мнениеот Mss. Smith » Чет Сеп 21, 2006 8:46 am

Ами да, според мен е здравословно да не се яде месо :D То няма кой знае какви витамини, даже от него се получава само енергия, витамини няма :P А аз енергия си имам в излишък, и откакто не ям месо, се чувствам просто страхотно, има огромна разлика :D
А вчера говорих с един човек за тези храни в момента, и всички боклуци, с които се храни светът... Излиза, че най-безвредни са водораслите - сините и зелените. Всичко останало, дори "пресните плодове" на пазара са пълни с химикали, и бактерии... От своя страна бактериите са основната причина на всички болести, и предизвикват по-ранното остаряване както на физиката, така и на организма.
Едва ли някой би могъл да издържи на водорасли все пак... Пък и няма логика, защото еднообразната храна също до някаква степен си е вредна. Затова ще се надяваме на собствения ни имунитет, и ще се опитваме да не си вредим толкова много, и без това отвсякъде сме засипани с вредни неща :wink:

Изображение
Аватар
User

pLqsSs

192

Мнениеот pLqsSs » Чет Сеп 21, 2006 9:09 am

хахахахаха точно! Всичко е вредно Г-це Смит(ако не греша госпожа ли госпожица винаги ги бъркам :oops: ) няма как да знаем че и водораслите които са ни продали за наЙ-здравословната храна не са поредния химично създаден боклук - обаче няма да се съглася че месото няма витамини Г-це :P . Ще разгледам компетентно месото и ще напиша пост за витамините които виждам :lol: :lol: ахахах не ве сериозно ще проуча - ма от сега моа да ти кажа че има витамини може да са в малко количество ма има!!! На тебе лично явно ти действа отлично липсата на мЯсо :lol: обаче да се сетим че човечеството е оцеляло благодарние на месото!!! Когато Крьоманьонеца е ловил елени и бобри едва ли си е мислел колко е вредно месото за негО хахахааха......пак е друг въпросът за храните които не са естествено вредни ....просто алчните хора ги тъпчат с всякакви боклуци но не и с месо :wink: :lol: :lol: Но заради това неможем да кажем че натуралното месо (така да се каже от кланницата :D от прясно закланото Теленце) :twisted: е по вредно от Краставиците и Доматите на пазара ;)

Питай най големия хищник тука Морски Вълк ;) :P
Who da FUCK u thinK u FUckiN with?? I'm da fuckin BosSs!!! I call da charge! Wipped, wipped, wipped real hard...
Аватар
User

pLqsSs

192

Мнениеот pLqsSs » Чет Сеп 21, 2006 9:12 am

аа и Г-це Смит виж туй мече дето гризе бамбука как си търка стомаха явнО нещо го боли :lol: :lol: :lol: :P те за това и са на изчезване тия Панди - щото не ядат месоо :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: (ебати мечките :roll: )
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Чет Сеп 21, 2006 12:45 pm

Ще ме прощавате но кои ви е излъгал че в месото няма витамини :?: Отдавна е доказано че хората коитонеядат месо под никаква форма изостават уствено и деградират физически. Причината за това е че растителната храна несъдържа необходимите ни белтъчини. Тогава организмът започва да се самоизяжда в буквалният смисъл на думата. По въпросът за месото и витамините единственото месо което наистина НЕСЪДЪРЖА витамини е заешкото. Има документирани случа и на индивиди които са се хранили изключително и само със заешко месо и в последствие са умрели от глад поради изброените горе причини. Но обърнете внимани естава дума само за заешко да нямаме спекулации по въпроса :lol:
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
Следваща