Овесените ядки - панацея за красота

Или как да изглеждаме добре.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Овесените ядки - панацея за красота

Мнениеот Galka » Сря Апр 25, 2007 8:54 pm

Всяка жена трябва да закусва сутрин с овесена каша, тогава много от проблемите й ще изчезнат, е категоричен известният френски диетолог Жан-Пол Преве. В химическия състав на овесените ядки влизат всички най-важни компоненти за здравето: калий, магнезий, фосфор, хром, желязо, манган, йод, флуор. Овесената каша нормализира кръвообращението и работата на червата, контролира усвояването на мазнините от организма. Тя действа като своеобразна "метла" за червата, изхвърляйки шлаките.
Най-резултатно е яденето на овесени ядки сутрин на гладно, смята д-р Преве. Ако жената има повишен апетит, само след 3 супени лъжици овесена кашаможе да си позволи да закуси допълнително с колбас, яйце, филия с масло. Тази закуска няма да навреди, защото поетата предварително овесена каша вече е създала подложка, която не позволява на вредния холестерол да попадне в кръвта. За вкус в овесената каша може да се добави плодово сладко, настъргана ябълка, парчета банан, портокалов сок, настърган морков.
А ето и рецептата за тъй наречената френска салата за красота. Тя се приготвя от вечерта. Три супени лъжици овесени ядки се заливат с чаена чаша прясно мляко със стайна температура, или същото количество гореща вода. на сутринта се добавя чаена лъжичка мед, настъргана ябълка и една супена лъжица орехи или семки. В тази смес се съдържа необходимото количество витамини за деня. А за дамите склонни към напълняване, д-р Преве предлага торта в която няма и грам брашно.
Ето и рецептата.
Разбийте добре две яйца, добавете 200 г маргарин и една чаена чаша захар. Добавете две чаени чаши овесени ядки, ванилия или лимонова кора на вкус. Тортата се пече в тава с фолио на дъното, намазано с тънък слой масло.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Сря Апр 25, 2007 11:51 pm

Psychobitch` написа:добре,ама не знам колко хора вече закусват сутрин? :roll:
аз лично никога не съм закусвала сутрин

а закусват си, закусват си :) Аз закусвам, но трябва да са минали поне 1-2 часа откакто съм станала за да мога да хапна.
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

CuCuToOo

Ранг

Moderator

1218

Чет Юли 13, 2006 2:13 pm

Варна

Мнениеот CuCuToOo » Чет Апр 26, 2007 7:15 am

за жените също е много полезно кафето..освен, че събужда мозъка има имного антиоксиданти, които се свързват със свободните радикали в оргазнизма и забавя процеса на стареенето. Също е хубаво 5 пъти в седмицата жената да си прави някакви упражнения, това намалява риска от рак на гърдата и матката 2 до 3 пъти :) а иначв за овесените ядки и аз съм чувала...ама в последно време не закусвам като хората