Нов потребител с няколко проблема...

Има дни, в които не върви...

Модератори: brazilka, mimz

Аватар
User

Featloc

2

Пон Фев 14, 2011 10:47 pm

Нов потребител с няколко проблема...

Мнениеот Featloc » Пон Фев 14, 2011 10:50 pm

Здравеите на всички,аз сам на 19 години, 12ти клас, нов съм във този форум и имам няколко проблема, които бих желал да обсъдя с вас и наистина ще се радвам ако някой може да ми помогне някак.
1. Слаба концентрация - много лесно се разсеивам, например като уча, чета дадения урок, чета, чета и като отворя следващата страница и прочета първото изречение и почвам да се чудя и питам за какво става въпрос и се връщам на миналата страница и почвам да чета отначало.
2. Трудно запомняне - или не съвсем?? Някакви незначителни и тъпи неща като текстове на песни, вицове, цифри, цитати от филми и така нататък ги помня почти без проблем, но по-важните неща,като уроци в училиште, дадени задачи, ангажименти
и тем подобни ги запомням по-трудно или дори ги забравям някои път,а не сам тъп попринцип. Например определение за правна норма което е 3 реда на лист формат А4 ми отне два-два и половина часа да го запомня. Доста пати реша че ще правя нещо, но докато довърша това, с което съм се захванал в момента и вече съм забравил какво съм решил и ми отнема доста време да си спомня.
3. Често ми се случва да ми пречернява. Например ако по-дълго време лежа или стоя в една позиция като се изправя и ми става едно.... не знам и аз как точно да го опиша, като причерняване. Замаглено, неясно, размазано, тъмно, за секунди, потърквам/затварям си очите и след това отминава. Времетраенето е за секунди, но надали е нещо нормално.
4. Проблеми със зрението. Очите ми са много раздразнителни от слънце, светкавици на апарати, лъчи и тем подобни. Даже бих казал прекалено. Насалзяват ми се очите. Случвало се е в дискотеките един лъч(от тия цветните) съвсем леко да ми мине през малка 4аст от окото и веднага ми се насалзява. Също така зимно време повечето сняг по улиците също ме дразни. Този проблем ми се появи преди 3-4 години. Преди това(последните няколко години) не мога да си спомня дали съм го имал или ако сам го имал не е било толкова силно изразен. Като малак(5-6 годишен можеби, не помня точно)имах
същия проблем, тогава дори и от лампата в стаята ми
ставаше гадно на очите, но беше поизчезнал до скоро.

Друго за което се сещам е че костите ми явно са по-слаби, поне така предполагам. Когато правя лицеви опори или кофички усещам доста голяма болка в китката. Винаги като падам имам някакви одрасквания, ожулвания и т.н. Дори да не е някакво сериозно падане пак,от доста леки удари изпитвам болка която е повече от нормалната, е, да, поносима и доста лека но все пак повече от нормалната, което не ми се струва много
наред. Колкото до проблема на китката разни приятели ми казват че може да е тендовагинит и лятото мисля да се изследвам. За мене друго мога да кажа, че ми е доста трудно да се отпускам.Например на купон за да говоря с някой или трябва да пиина алкохол да се поотпусна или просто се запознавам с дадения 4овек и зациклям след това(не знам какво да кажа И т.н.), а попринцип съм готин човек, доста пъти почти не млаквам,говоря, разказвам вицове и т.н., но пред наще и пред непознати съм притеснителен. Не мога да плувам, просто не мога да се отпусна като съм във водата, вдървявам се и потъвам. Като много малък имах епилепсия. Пил
сам известно време Ривотрил и Суксилепс(или нещо такова). Мисля 4е това е, ако нещо друго ви интересува за мене, питайте. Май станаха доста проблемите ми... :Х:С Надявам се така описано, с точки да е по-лесно за разбиране и за отговаряне и съжелявам ако нещо е не ясно, просто не мога да обеснявам добре. Ако темата не е на правилното място моля преместете я, не я триите.
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Чет Фев 17, 2011 1:41 pm

Здравей,

По точка 3 искам да напиша нещо. На мен също ми се случва особено при рязко изправяне. Дори да не съм легнала, ако клекна за малко (дори ако примерно разглеждам някой нисък рафт в магазин) и се изправя рязко ми причернява. От кръвното ми е, защото съм с ниско. Дали не е възможно да е същият проблем? Ти как си с кръвното?

За точка 4 ти препоръчвам да отидеш на лекар. Може би да споделиш всичко това с личният си лекар и той да те насочи към правилният специалист. По принцип след като си бил епилептик може би е възможно да ти се дразнят очите от тези лъчи в дискотеката и т.н. точно зарадим това. Но аз не съм сигурна. Така съм чувала, а не съм лекар. Затова задължително посети лекарят си.

За костите също отиди на лекар. Даже ако можеш да се изследваш и преди лятото би било хубаво.

Желая ти хубав ден! ще очакваме отговори и от другите. Понякога по бавно се отговаря по темите.

Поздрави,
Галка
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Featloc

2

Пон Фев 14, 2011 10:47 pm

Мнениеот Featloc » Чет Фев 17, 2011 9:40 pm

Мерси Галке. За очите ходих на очен лекар в поликлиниката ми. Тя(лекарката) ме прегледа на некви уреди, прегледа ме за късогледство/далекогледство(там тва с буквите дето е) и накрая каза че не знае какво ми е, нямам проблем с виждането на разтояния(демек не съм за очила) и ми предписа едни изкуствени сълзи и едни капки. Ами за кръвното откъде да знам как съм. Не си го меря. А попринцип за млад човек(19 годишен, късен пубертет) колко трябва да е нормалното кръвно. Попринцип ям много сладко, без сладко не мога, винаги съм бил така, но нямам диабет, излседвал съм се като малак, защото нашите се опасяваха понеже пиех много водка и ми беше сладка. Ще си измеря кръвното няколко пъти в различни ситуации от деня и утре-другиден вечерта ще пиша пак. А иначе да, виждам че няма много много активни потребители, радвам се че отговори. А за това което ми предложи ако мога преди лятото, то ако става въпрос мога и още утре да отиде, обаче ме е страх да не трябва нещо да си правя операция или да нося гипс или нещо такова, защото в момента не мога да си позволя такива неща. Имам много уроци, предстоят ми матури и държавни изпити и за това отлагам нещата, но като мине всичко отивам веднага, решил съм го.
RANDOM_AVATAR
User

dool

13

Пет Сеп 30, 2011 10:51 am

Мнениеот dool » Вто Окт 04, 2011 7:46 am

19 г, 12 клас - последан година в училище, нали. Матури, кандидатстудентски изпити. Може всичко това да е на нервна почва, стрес.