Книгите - път към съвършенството

Всичко за изкуството във Вашия живот... това ще е едно уютно местенце на което ще можете да споделите това, което правите с всички :)

Модератор: hissi

RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Пон Окт 03, 2011 9:29 pm

Мнениеот geri_mileva » Нед Дек 09, 2012 11:23 pm

Някой да е чел нещо на Харлан Коубън ??
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Пет Яну 11, 2013 5:03 pm

Аз не съм.

Ммм последно прочетох Праскови за кюрето

И Fucking Берлин
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Съб Фев 16, 2013 11:53 pm

Ето тази книга прочетох последно. Много е забавна, хареса ми
Изображение
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Вто Фев 26, 2013 9:54 am

Е Л Джеймс " Петдесет нюанса сиво " Чух какво ли не за книгата, ще дам мнение като я прочета :)) Пепоръчвам Харлан Коубън - държи те в напрежение, умее да въвлича в историите до самия край. "Дръж се здраво" е един от най-добрите му романи!
"Не е толкова важно какво ще произлезе от едно действие, важно е да поемеш отговорността за него. Осмислянето на тази отговорност прави действието правилно."

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Фев 26, 2013 1:35 pm

И аз чета много противоречиви мнения за тази книга, някой ден и аз може да я отгърна. Като я прочетеш ще споделиш мнение.

А книгата, която си я препоръчала видях, че я има в читанката и ще се опитам да я прочета там. Понеже докато дойде време за библиотеката ще съм забравила, а дори да не съм като се вмъкна там и забравям за всичко, което съм търсила като ми замирише хубаво на книги :lol:

Иначе сега чета "Дамски вторници" на Моника Пец

преди това четох Пощальонът винаги звъни два пъти

Джеймс М. Кейн

и Речник на собствените имена от Амели Нотомб
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Вто Мар 12, 2013 10:38 am

Галке, " Петдесет нюанса сиво " ми хареса, не е за всеки, понеже не всеки си пада по "еротичните" романи. Аз лично не ги харесвам като четиво, но опредлено това заглавие ми допадна.
По форумите чета за втората част от трилогията "Петдесет нюанса по-тъмно". Повечето читатели имат негодувания, че е преведена от друг преводач и в друго време.. но все пак се харесва повече от първата част. По-натам смятам да си я взема и да разбера как продължава историята между Крисчън и Анастейжа.
:D
"Не е толкова важно какво ще произлезе от едно действие, важно е да поемеш отговорността за него. Осмислянето на тази отговорност прави действието правилно."

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Вто Мар 19, 2013 9:49 pm

Аз не съм от най-големите почитатели на еротични книги.

Римски разкази от Алберто Моравия и Една година в Прованс на Питър Мейл
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

saraha

2

Чет Май 09, 2013 9:57 am

Мнениеот saraha » Чет Май 09, 2013 9:17 pm

Книгите които са ме шокирали най много досега са на Ошо ,която и да е от книгите му .Една от най силно заредената му книга е - Книга на тайните-описание на 112 тантрически техники за медитация.Тя е в 5 тома.Ошо е индийски мъдрец , постигнал просветление на 21 години а в наши дни вече не е в тялото си.Някъде казват за него - че е най-опасния човек след смъртта на Исус Христос !
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Сря Май 22, 2013 11:40 am

По препоръки на Мимз си взех преди време Уишпин, но оше не е дошъл ред да я прочета. И това ще стане и ше споделя впечатления.

Наскоро завърших Хобит на Толкин. Много ми хареса и веднага ми се прииска да изгледам Властелина отново (наскоро го гледах за първи път).

Вчера завърших "Шепот" на Изабел Абеди. Много хубава книга. Мистериозна, криминална... много ми хареса. Изчетох я за ден и половина.

От библиотеката си взех и БЕЪР ГРИЛС ОЦЕЛЯВАНЕ В ДИВАТА ПРИРОДА. много полезен наръчник със съвети за справяне в различни ситуации. Решихме даже вкъщи да си я купим.

И последно. В момента чета една криминална книга за серийна убийца, която вилнее в москва. Книгата се казва Непреодолимо желание на Сергей устинов.

П.П. Извинявам се за грешките, но пиша от телефона си. Развали ми се компютъра.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Сря Май 22, 2013 3:29 pm

В момента чета: Свен Хасел- "Легионът на Прокълнатите"

geri_mileva

162

Мнениеот geri_mileva » Сря Юли 17, 2013 1:57 pm

"Легионът на Прокълнатите", определено си струва да се прочете, дори повече от веднъж.

"Белю Пушилката" на Джек Лондон ми се стори доста скучна, но я довърших, само за да стигна до финалната част, все пак романа е приключенски и има своите силни моменти.

В момента чета, "79 Парк Авеню" Автор: Харолд Робинс.

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Re: Книгите - път към съвършенството

Мнениеот Galka » Пон Фев 09, 2015 2:06 pm

"Любимецът на жените" привършвам. На Себастиен Жапризо. Средна работа...
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Фев 09, 2015 2:32 pm

Изображение
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пет Фев 13, 2015 11:54 pm

Изображение
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Нед Фев 22, 2015 10:14 pm

Изображение

Чета я в оригинал, на английски. Дано успея да разбера повечко, защото не ми е много добър английския, но така се започва. :)
Marcus Porcius Cato
ПредишнаСледваща