ГРАДСКИ ЛЕГЕНДИ

Всичко свързано с митовете, легендите, историите на градския човек.
Аватар
User

strawberry

11

Нед Юли 30, 2006 6:00 pm

София

Мнениеот strawberry » Сря Сеп 13, 2006 10:13 am

Аз незная много градски легенди, но от малка се сещам една,която са ми разказвали на село. То моето село вече се води град, ама както и да е. Та когато бях малка всички съседи вярваха,че всеки път когато има пълнулуние се пробужда една старица и започва да скита из къщата на съседите ни от ляво. Цялото село го беше страх да приближи двора им за да не им направи нещо призрака. Аз дори съм влизала в тяхната къща и нищо не се е случвало, но все още има хора, които вярват в тази легенда и дори сега някои ги е страх да преминат в периметъра въпреки,че тази къща вече е срутена. На мен това ми се стори,че е пълна измислица,но хората от селото още мислят, че там скита зъл призрак и който го смути ще пострада тежко.
А иначе се сещам и за една друга градска легенда. Разказвали са ми я когато съм била 5-6 годишна. Навремето преди много години имало порой и един пътник започнал да хлопа по хорските врати за да не стой на дъжда. Никъде не го пуснали и той проклел селото никога да не може да си построй църква. И така до ден днешен църквата неможе да се завърши. Тъкмо когато приближи края на строежа се срутва.
За други легенди не се сещам!
Аватар
User

sweet_maniche

23

Пон Юли 17, 2006 5:04 pm

Пловдив

Мнениеот sweet_maniche » Пет Сеп 15, 2006 12:58 pm

За казармата легенди колкото искаш може да разказвам аз... :) И не легенди, а действителни случки...
btw поредната простотия (защото за мен си е точно такава следната история) за която се сещам: Миналата есен бях ДР (дежурен по рота - б.пр.) и към 5 и нещо пристигнаха от Плевен новобранци...
Понеже беше събота, през деня войниците нямаше какво да правят, та ги накарах да си изметат района от листата...
"Новите попълнения" пристигнаха точно след приключване на мероприятието, в следствие на което нямаше работа за тях... Да, ама не... ДП (дежурен по поделение - б.пр.) ги събра всичките и ги раздели на 2 групи - стари и нови... Връчи на новобранците метлите, а "старите" ги накара да се качат на дърветата и да брулят листата... :roll: Е това ако не е простотия - здраве му кажи...
p.s. Хич не е по темата, но като стана въпрос за казарма... :lol:
България има природни богатсва,
България има народ несломим.
България има от всичко по малко,
но само един ЛЕВСКИ-футболен тим.

Мъждукат и други тимчета разни,
мъждукат, но ЛЕВСКИ блести.
Опитват се с ЛЕВСКИ да крачат.
И крачат, но ЛЕВСКИ лети.
Аватар
User

fraise_f

84

Пет Юли 14, 2006 4:23 pm

Варна

Мнениеот fraise_f » Пон Окт 30, 2006 2:41 am

аз се сещам като ходихме на един лагер с класа,когато бях 3-4 клас някъде и се разправяше,че преди в двореца(който е преустроен в хотел де:) ) имало някаква принцеса,дето се била самоубила заедно с кученцето си като преди това си отрязала едната ръка...и си спомням,че разправяха,че било на 12.12 точно в 00.00h и имаше някаква символика щото и тя била на 12 години...и някъде и з двора имаше нарисуван един кръг и в него-други кръгове-точно 12..и се говореше,че всеки път на 12.12 в 00.00h тя излиза от този кръг,за да се самоубие отново....абе детски му работи:)ама си спомням,че тогава момчетата мн ни бяха наплашили с всякакви щуротии-даже бяха купили някаква ръкавица от града(като тая на Мики Маус) и постоянно ни плашеха ..даже някои деца искаха да си ходят..пък едното момиче.с което бяхме в една стая цялата седмица спа при мен,щото я беше страх:)

сещам се и за някакъв продавач на пердета...един ден едно младо семейство решило да купи ново перде за стаята ан малката си същеричка..и същата вечер момичето било мн неспокойно и помолило да спи майка си и баща си,но те не се съгласили...и докато детето си спяло в стаята с новите пердета от тях излязла някаква старица с малко дете,протегнала се към момиченцете,сграбчила го и то изчезнало....като се събудили на сутринта родителите видели празното легло,а на пердета бил лика на ужасената им дъщеричка..а после пердета мистериозно изчезнали......докато не ги купило друго младо семейство....

аз знаех и други(като малка мн обичах такива страхотии,то и сега де:) )...ама нещо ми се доспа,а и не се сещам сега,тъй че по-нататък повече:)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
User

brazilka

Ранг

Moderator

1312

Чет Сеп 21, 2006 9:53 am

Мнениеот brazilka » Съб Фев 03, 2007 8:46 pm

и аз имам една история...според мен чисто съвпадение, но обичам да я разказвам :lol:

в 11 клас(преди 5-6 години) се бяхме събрали в един съученик...по едно време се разлигавихме и решихме да викаме дама пика...момчетата не искаха,защото ги беше страх...момичетата това още повече ни вдъхнови...не знаехме как се вика за това всеки измисляше по нещо, което е чул от разнии истории...общо взето бяхме взели една карта дама пика и монотонно повтраяхме "Дама пика появи се" :twisted: накрая едно от момчетата, толкова го хвана страх, че почти със съслзи на очи ни помоли да спрем...и спряхме...в този миг двама съченици получихма смс- и , че едно момче от актьорския курс, който посещават, и двамата е починало...това още повече спече обстановката....допълнена от непрекъснат вой на кучета отвън...помня, че тази нощ почти не си говорихме и никой не посмя да си тръгне преди да съмне...седяхме на куп всичките в хола и до тоалетна ходихме по двама :?
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Сря Юли 12, 2006 1:02 am

Варна

Мнениеот Galka » Съб Фев 03, 2007 9:10 pm

леле това е много зловещо :? :? :?
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Пон Апр 09, 2007 12:10 am

Има един много голям язовир "Цонево". За там се разказват легенди как по дъното му има сомове, достигащи 500 кг. Преди много години там се удавило едно момиченце и пратили група водолази да намерят тялото. При огледите единия водолаз излязал направо с побеляла коса и след няколко часа починал от страх. Станало ясно, че при търсенето попаднал на един от сомовете.
Другата пак за този язовир е- някакъв богаташ си изтървал часовника по време на риболов. А часовника бил много скъп и платил на някакъв водолаз да се гмурне да го намери. При търсенето водолаза направил няколко снимки под водата. При проявяването на снимките се показали много налягали сомове по дъното.
Последна промяна Galka на Пон Апр 16, 2007 12:37 pm, променена общо 1 път
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина.
Marcus Porcius Cato
RANDOM_AVATAR
User

DeSsy

1

Съб Апр 14, 2007 10:24 pm

Мнениеот DeSsy » Съб Апр 14, 2007 10:25 pm

Galka написа:Има един много голям язовир "Цонево". За там се разказват легенди как по дъното му има сомове, достигащи 500 кг. Преди много години там се удавило едно момиченце и пратили група водолази да намерят тялото. При огледите единия водолаз излязал направо с побеляла коса и след няколко часа починал от страх. Станало ясно, че при търсенето попаднал на един от сомовете.
Другата пак за този язовир е- някакъв богаташ си изтървал часовника по време на риболов. А часовника бил много скъп и платил на някакъв водолаз да се гмурне да го намери. При търсенето водолаза направил няколко снимки под водата. При проявяването на снимките се показали много налягали сомове по дъното.

Е, явно са ти харесали историйките ми ...
Аватар
User

Galka

Ранг

Site Admin

2863

Варна

Мнениеот Galka » Съб Апр 14, 2007 10:41 pm

да, забравих да го сложа като цитат. И аз я знам тази история... но не можех да си я спомня точно. Като живеех на село я разказваха често... :?
Можеш да си спокойна, не крада чужди мнения, просто съм забравила. :shock:
Marcus Porcius Cato
Аватар
User

патилан420

198

Пон Апр 30, 2007 12:18 am

Мнениеот патилан420 » Пон Апр 30, 2007 1:44 am

В пловдив до едно от тепетата има табелка "падащи камънИ" а отдолу някой със спрей бе написал "и метали".
От общината смениха надписа, но зевзеците отново написаха същото.
Наоколо преди години паднаха едни голем скали... говори се 4е група метъли поркали мастика по време на срутването едно мом4е загинало.. така и не успяли да повдигнат вси4ки паднали камъни за да го намерят, и вероятно и досега си е някъде там, пресован като пощенска марка.. и само надписа напомня за слу4илото се
Светът се разпростира дотам, докъдето стига куража
RANDOM_AVATAR
User

bebbs

1

Чет Май 03, 2007 1:15 pm

Мнениеот bebbs » Чет Май 03, 2007 1:16 pm

MAD_DOGS написа:
2.Ето един случай с призоваване, който съм наблюдавал:
Едни мои познати бяха много навити да викат духове и решиха да извикат зеленото човече. Аз не знам, какво прави, но съм виждал с очите си последствията от него. Приятелите ми ми разказаха как се е появило въпросното привидение: Първо станало нещо като дупка в измеренията и оттам излязла или по скоро излетяла летяща чиния (зелена). След това се спряла върху масата (била малка около 20-30см чинията де). От нея слиза зелено човече с големи черни фасетни очи и антенки. И се развихря... За секунди цялата стая става отровно зелена и всичко излъчва някаква зеленикава светлина (като аура).
Когато аз бях там още имаше неща с тази аура. Беше адски странно и се усещаше някакво непонятно чувство все едно искаш да избягаш колкото се може по-далеч. Това с аурата съм бил свидетел и никой и нищо не може да ме разубеди. Приятелите ми може да са ме излъгали за всичко останало от самото появяване (а аз им вярвам и се съмнявам да е така), но аз няма как да се самоизлъжа за тази аура и странното чувство, което изпитвах. Така че аз смятам, че паранормалното съществува, само че има хора, които злоупотребяват и измислят несъществуващи неща, за да накарат другите да вярват, че паранормалното не съществува. Сред многото духове поне 90% са измислени и несъществуващи, но останалите 10% са и остават част от една непонятна за нас вселена, която можем да разберем само, ако й повярваме. Все пак разбира се дали ще вярвате или не си остава ваш проблем. Аз съм го виждал с очите си и си мисля, че това е единственият начин да се убедите в моята правота.

П.П.: Естествено написаното по-горе не съдържа никакви лоши чувства към хората, които си затварят очите пред нормалното, да не говорим пък за паранормалното...

.

А това как се призовава :roll:
RANDOM_AVATAR
User

Topper

15

Съб Сеп 02, 2006 8:57 pm

BAPHA

Мнениеот Topper » Чет Юли 26, 2007 7:52 pm

Gabinka написа: Има ден в годината ( мисля че е през лятото), в който никои не ходи да се къпе,защото сомовете излизали на повърхността.
Да има такъв ден и това е 20 юли(2 август по стар стил) Илинден и наистина има поверие, че не трябва да злизащ да се къпеш в най-различни водоеми, реки и морето. Не съм сигурен, какво точно гласеше поверието, но до колкото си спомням не беше точно такова. :wink:
Navy rules
Аватар
User

P^i^c^a^s^s^o^

135

Чет Юли 27, 2006 7:52 pm

Мнениеот P^i^c^a^s^s^o^ » Чет Юли 26, 2007 8:36 pm

Topper написа:
Gabinka написа: Има ден в годината ( мисля че е през лятото), в който никои не ходи да се къпе,защото сомовете излизали на повърхността.
Да има такъв ден и това е 20 юли(2 август по стар стил) Илинден и наистина има поверие, че не трябва да злизащ да се къпеш в най-различни водоеми, реки и морето. Не съм сигурен, какво точно гласеше поверието, но до колкото си спомням не беше точно такова. :wink:

'казва му се' мъртво течение.На нашете крейбрежие се образува в началото на Август до 3-ти.Примерно в гр.Созопол течението обикновенно е в две посоки от островите към старият град,от маслен нос към новият град.Но тогава е обратното и всичко що влезе в морето си остава и там. ( особено съкатите и малоумни хора които немогат да плуват и влизат навътре :? ) извинени са все пак за "хора".
:lol: разбивача на поверия
Аватар
User

hissi

1974

Сря Сеп 06, 2006 11:27 am

Благоевград

Мнениеот hissi » Пон Авг 13, 2007 3:12 pm

Аз знам една за моя град свързана с една от черквите. Какзва се "Свети Георги" и се намира в най-ниската точка на града. Там има пътека, по която се стига до самата църква, а след нея има поляна, на която всяка година на Гергьовден се събират музиканти и се играят хора. Та са ми разказвали, че точно тази пътека преди много време е била турско гробище, но след робството е разрушено и е направена пътека и църква. Звучи малко страшно, когато ходиш по тая пътека в 23:30 ч. Имаш чувството, че стъпкаш върху трупове :( :? :? :shock:
"Научи се да подбираш мислите си така, както подбираш дрехите си. Това е сила, която се развива. Ако успееш да владееш ума си, само така ще контролираш и живота си."
Аватар
User

MAD_DOGS

Ранг

Психолог

316

Вто Авг 01, 2006 5:43 pm

ВАРНА

Мнениеот MAD_DOGS » Съб Окт 13, 2007 5:52 pm

Малко свежи попълнения не се стряскаите историите са ужасяващи но за наше щастие или нещастие надали са истински :twisted:

:arrow: Едни дечица си играели покрай еднин строеж...топката им паднала във варта и едното отишло да я вземе но паднало вътре-другото отишло да му помогне но и то паднало...след време със тази вар застроили детска градина и все още се чуват гласовете на децата идещи от стените....

:arrow: Един таксиметров шофиор си карал и минал през едно гробище.Навън били много студено,а на пейката пред гробището стояло едно малко русичко,бледо момиченце със синя рокличка с презрамки.Тъй като навън било много студено,а момиченцето било самичко,шофиорът го качил в колата и му дал якето си и го закарало в къщи.Момиченцето посочвало пътя само с мимики.Най накрая стигнали и мъжът казал на момичето ако иска да влезне да вземе пари да му плати и момичето кимнало.Изминал се половин час,но детето не дошло и затова мъжът решил да звънне на вратата да си вземе поне якето и му отворила една жена.Той казал на жената че преди половин час тук е влезнало едно момиче,като подробно дал описанието на момичето и жената му казала:Вие знаете ли,че преди една седмица погребаха дъщеря ми изглеждаща по този начин!След време същият този мъж отишъл на гроба на един свой приятел и съседният гроб бил този на момичето върху който било поставено якето му!
ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ ТОЗИ КОИТО СТРЕЛЯ ПРЪВ.
RANDOM_AVATAR
User

avalanche

196

Сря Юли 26, 2006 4:36 pm

Мнениеот avalanche » Съб Окт 13, 2007 7:23 pm

P^i^c^a^s^s^o^ написа:
Topper написа:

'казва му се' мъртво течение.На нашете крейбрежие се образува в началото на Август до 3-ти.Примерно в гр.Созопол течението обикновенно е в две посоки от островите към старият град,от маслен нос към новият град.Но тогава е обратното и всичко що влезе в морето си остава и там. ( особено съкатите и малоумни хора които немогат да плуват и влизат навътре :? ) извинени са все пак за "хора".
:lol: разбивача на поверия

Един много близък приятел го извадиха полумъртъв на този ден тази година .
ПредишнаСледваща